Tehke Windowsis varjatud kaust ilma lisatarkvarata

Peaaegu igaüks teab, kuidas Windowsis varjatud kausta teha, kuid siis jälle peaaegu igaüks teab, kuidas panna explorer peidetud kaustu näitama. Heidame pilgu sellele, kuidas kaust nii varjatuks muuta, ainult et teate selle kausta seal.

Igaüks, kes on mõnda aega Windowsi kasutanud, teab, et saab failil või kaustal paremklõpsata ja selle atribuute muuta, täpsemalt selle atribuute, et muuta see nn varjatud failiks või kaustaks. Probleem on selles, et just nii paljud inimesed teavad, et saate näidata faile ja kaustu, millel on atribuut „peidetud”, muutes lihtsalt kaustavaate suvandite all raadionuppu. Kõige lihtsam viis tõelise varjatud faili või kausta loomiseks on märkida see oluliseks operatsioonisüsteemi failiks, nii et Windows ei kuva seda isegi siis, kui explorer on seatud peidetud faile ja kaustu kuvama.

Selleks peame käivitama käsuviiba, nii et vajutage klahvikombinatsiooni Win + R ja tippige cmd, seejärel vajutage sisestusnuppu.

Nüüd kasutame käsku atribuut, nii et minge edasi ja tippige järgmisele sarnane käsk (siin peate oma kausta tee asendama).

attrib + s + h „C: \ Users \ Taylor Gibb \ Desktop \ Top Secret”

Peate jutumärkides olevad asjad asendama oma süsteemi kausta või faili absoluutse teega, mille soovite peita.

Kui ma lähen otsin oma töölaualt ülisalajast kausta, on see kadunud, isegi kui explorer on seatud peidetud failide ja kaustade kuvamiseks.

Faili või kausta peitmiseks võite käivitada sama käsu, välja arvatud seekord "+" märkide asemel "-".

attrib -s -h “C: \ Users \ Taylor Gibb \ Desktop \ Top Secret”

Nagu maagia, ilmus ka minu kaust uuesti.

Hoiatus

Ehkki see meetod haarab 99 protsenti inimestest, teaksin ma tõesti, et otsitud süsteemis on peidetud kaust, kuid kausta paljastamiseks on palju võimalusi. Kõige lihtsam oleks panna explorer näitama operatsioonisüsteemi faile, mida saab teha sama liidese kaudu nagu peidetud faile.

Kuigi iga tavaline kasutaja, kes selle ruudu tühistab, peletab ilmunud hoiatusteade tõenäoliselt ära.

Loodetavasti oli see informatiivne. Minge nüüd kõik asjad varjama.