Kuidas muuta Powerpointis slaidi suurust

PowerPoint võimaldab teil slaidide sisu erineval viisil vormindada ja esitada. Kui soovite oma PowerPointi slaidid välja printida või kuvada keskmisest suurema või väiksema suurusega, saate slaidide suurused vastavaks muuta.

PowerPointi slaidisuuruste muutmine

PowerPointil on kaks tavalist slaidi suurust. Esimene, 4: 3, on hea võimalus, kui kasutate slaidide esitamiseks vanemat riistvara. Kui kavatsete oma PowerPointi esitlust esitada kaasaegse projektoriga või ekraaniga, peaks teie eelistatud valik olema 16: 9 slaidi suurus.

Vaikimisi on PowerPointi vaikimisi 16: 9 külgslaid. Slaidide (täissuuruses, üks lehe kohta) printimiseks peate tõenäoliselt kasutama kohandatud slaidi suurust, mitte ühte neist valikutest.

Üleminek teisele suurusele on õnneks lihtne protsess - alustamiseks avage oma PowerPointi esitlus ja klõpsake seejärel lindiribal vahekaarti „Kujundus”.

Valige vahekaardi „Kujundus” jaotises „Kohanda” nupp „Slaidi suurus”. See kuvab rippmenüüs kaks tavalist slaidi suurust.

Kõigi oma PowerPointi slaidide selle suuruse vahetamiseks klõpsake valikut „Standard (4: 3)” või „Laiekraan (16: 9)”.

Kahjuks pole PowerPointi esitluses võimalik kasutada mitut slaidisuurust. Nii nagu teeksite PowerPointi slaidid vertikaalselt, kehtivad kõik teie PowerPointi slaidide suurustes tehtud muudatused kõikidele slaididele.

SEOTUD:Kuidas slaidid PowerPointis vertikaalseks muuta

Kohandatud PowerPointi slaidi suuruse muutmine

Kohandatud PowerPointi slaidi suurust on võimalik kasutada, kui vaikevalikud 4: 3 või 16: 9 ei sobi. Näiteks võite printida kohandatud slaidisuuruse, kui printite täissuuruses PowerPointi slaide, kasutades näiteks kohandatud lehe paigutust.

Selleks valige suvandimenüü “Slaidi suurus” kuvamiseks Kujundus> Slaidi suurus> Kohandatud slaidi suurus.

Erinevaid eelseadistatud slaidisuurusi, näiteks A3- või A4-formaadis pabereid, kuvatakse rippmenüüs „Slaidide suuruse jaoks”.

Valige üks neist eelseadistatud suvanditest või määrake slaidide mõõtmed käsitsi, kasutades suvandeid „Laius” ja „Kõrgus”. Sealt klõpsake salvestamiseks nuppu "OK".

Kui vähendate väiksemat suurust, küsib PowerPoint teilt, kuidas see peaks slaidisisu käsitsema.

Valige „Maksimeeri“, kui soovite, et slaidi sisu jääks samas suurusjärgus, kuid on oht, et osa sisust lõigatakse. Teise võimalusena klõpsake slaidide sisu väiksuse vähendamiseks uue slaidi suurusele vastavaks, kaotamata sisu, klõpsates nuppu „Tagada sobivus”.

Pärast salvestamist rakendatakse teie valitud kohandatud slaidisuurus kohe kõigile teie slaididele, slaidi sisu muudetakse või lõigatakse vastavusse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found