Kuidas lubada tumedat režiimi oma iPhone'is ja iPadis

Tume režiim on saadaval kõikjal alates Macist, Windowsist, Androidist ja nüüd ka iPhone'is ja iPadis. iOS 13 ja iPadOS 13 toovad lõpuks Apple'i seadmetesse nii ihaldatud funktsiooni. See näeb hea välja ja töötab automaatselt toetatud rakenduste ja veebisaitidega.

Kuidas lubada tumedat režiimi iPhone'is ja iPadis

Pimeda režiimi lubamisel pööratakse kogu teie iPhone'i või iPadi kasutajaliides üle. Nüüd näete musta tausta ja valget teksti. Apple on valinud tõelise musta teema, mis tähendab, et enamasti on taust tumehalli asemel puhas must.

See näeb OLED-ekraaniga iPhone'is (iPhone X, XS, XS Max, 11 ja 11 Max) suurepärane välja, kuna pikslid lihtsalt ei sütti. Loetavuse säilitamiseks on Apple mõne taustaelemendi jaoks valinud halli tausta. Oleme varem pimedas režiimis liidese keerukustest üksikasjalikult rääkinud.

Nii et lähme näpuga kokku. Pimeda režiimi lubamiseks oma iPhone'is või iPadis avage kõigepealt juhtimiskeskus.

Kui teil on sälguga iPhone X-stiilis seade, pühkige ekraani paremast ülemisest servast alla. Sama kehtib ka iPadi kasutajate kohta. Kui kasutate iPhone'i nupuga Avaleht, pühkige juhtimiskeskuse avamiseks ekraani allservast üles.

Puudutage pikalt liugurit „Heledus“.

Nüüd puudutage selle sisselülitamiseks nuppu „Tume režiim“. Kui soovite funktsiooni keelata, võite ikooni uuesti puudutada.

Teise võimalusena saate pimedas režiimi menüü Seaded kaudu sisse või välja lülitada. Selleks saate minna menüüsse Seaded> Kuva ja puudutada nuppu „Tume”.

SEOTUD:Kuidas töötab iOS 13 pime režiim teie iPhone'is ja iPadis

Lisage juhtimiskeskusesse pimedas režiimis lülitamine

Kui olete nagu mina, soovite tumeda režiimi jaoks spetsiaalset lülitit. See on saadaval juhtimiskeskuses täiendava lülitina.

Selle lubamiseks minge jaotisse Seaded> Juhtimiskeskus> Kohandage juhtnuppe.

Puudutage sellel ekraanil nupu „+” kõrval nuppu „Tume režiim”.

See võimaldab spetsiaalse tumeda režiimi vahetamist juhtimiskeskuse lõpus. Pimeda režiimi sisse- ja väljalülitamiseks puudutage nuppu. Enam pole vaja minna heleduse menüüsse!

Pimeda režiimi määramine ajakavas

Tumeda režiimi funktsiooni saate ka ajakava seadistamise abil automatiseerida. Avage rakendus „Seaded“ ja minge jaotisse „Ekraan ja heledus“.

Puudutage jaotises „Välimus” valikut „Automaatne”.

Seejärel puudutage nuppu „Valikud”, et vahetada suvandi „Päikeseloojang päikesetõusuni” ja „Kohandatud ajakava” vahel.

Kui valite suvandi „Kohandatud ajakava”, saate määrata täpse pimedas režiimi käivitumise kellaaja.

Tume režiim töötab ühilduvate rakenduste ja veebisaitidega

Nii nagu macOS Mojave, töötab ka iPhone'i ja iPadi pime režiim toetatud rakenduste ja veebisaitidega.

Kui rakendus värskendab operatsioonisüsteemi iOS 13 ja toetab seda funktsiooni, lülitab see rakenduse teema automaatselt tumedaks, kui lülitate juhtimiskeskusest sisse süsteemi tumeda režiimi.

Siin on näiteks rakendus LookUp Dictionary. Vasakpoolsel ekraanipildil on rakendus vaikevalgusrežiimis. Paremal näete, kuidas rakendus pimedas režiimis välja näeb.

Nende kahe ekraanipildi vahel ei olnud muud kui minna juhtimiskeskusesse ja lülitada sisse pime režiim. Kui rakendused hakkavad seda funktsiooni toetama, ei pea te pimedas režiimis funktsiooni üksikutest rakendustest üles leidma.

Sama kehtib ka Safari kohta. Kui veebisait toetab CSS-is tumeda režiimi funktsiooni, lülitub see süsteemi sätete põhjal automaatselt heledate ja tumedate teemade vahel.

Alloleval ekraanipildil näete funktsiooni toimimas Twitteri veebisaidil Safaris.

Praegu pole selle automaatse teema vahetamise funktsiooni abil võimalik rakendusi musta nimekirja lisada.

Veebisaitide puhul saate selle funktsiooni täielikult keelata, minnes menüüsse Seaded> Safari> Täpsemad> Eksperimentaalsed funktsioonid ja lülitades välja valiku „Pimeda režiimi CSS-tugi”.

Pimedale režiimile alternatiiv: nutikas ümberpööramine

Automaatne pime režiim töötab ainult rakenduste puhul, mis toetavad seda funktsiooni iOS 13, iPadOS 13 ja uuemates versioonides. Mis siis, kui soovite lubada tumeda režiimi rakenduses, mis seda ei toeta? Kasutage lahenduseks nutikat inverti.

Nutikas invert on juurdepääsetavuse funktsioon, mis muudab kasutajaliidese värvid automaatselt, ilma et see puudutaks pilte ja muud meediumit. Selle lahenduse abil saate korraliku valge teksti mustal taustal liidese.

Selle lubamiseks minge menüüsse Seaded> Juurdepääsetavus> Kuva ja teksti suurus ning seejärel lülitage sisse valik „Nutikas ümberpööramine”.

Allpool olevatelt ekraanipiltidelt näete erinevust veebisaidil valguse režiimis ja sisse lülitatud nutika inverdi vahel. Kuigi suurem osa veebisaidist pöördub õigesti, ei tundu mõned piirkonnad - näiteks allolevas näites olev menüüriba - nii, nagu peaksid.

Tõsi, Smart inverti funktsioon ei tööta kõigil, kuid see on hea alternatiiv. Kui arendaja ei lisa oma rakendusele (rakendustele) tumedat režiimi, töötab see (mõnevõrra).