Kuidas kasutada FC-d (failide võrdlus) Windowsi käsuviibalt

Seal on suurepärane käsurea tööriist, mida saab kasutada failide võrdlemiseks, et näha, kas on mingeid sisu või binaarkoodide erinevusi, millele saate juurdepääsu, kui kasutate arvutit. Failide võrdlus või FC, millele me edaspidi viidame, on siit edasi, see on lihtne programm, mis võrdleb teksti- või binaarfailide sisu ja on võimeline võrdlema nii ASCII kui ka Unicode'i teksti. Selle tööriista abil saate kuvada mis tahes rida kahest failist või kahest failikomplektist, mis teistega ei klapi.

Faili võrdlemise lülitid ja parameetrid

 1. / B - Selle lülitiga tehakse binaarne võrdlus.
 2. / C - Kui teil on vaja võrrelda suurt ja väiketähti, kasutage seda lülitit.
 3. / A - See lüliti paneb FC näitama iga erinevuste rühma jaoks ainult esimest ja viimast rida.
 4. / U - Selle lüliti abil saate faile võrrelda Unicode'i tekstifailidena.
 5. / L - See võrdleb teie faile ASCII-tekstina.
 6. / N - Seda lülitit saab kasutada ainult koos ASCII-ga, kuid see näitab kõiki vastavaid reanumbreid.
 7. /NAELn - Asendage “n” numbriga, et piirata järjestikuste erinevate ridade hulka, mida FC loeb enne katkestamist. Kui te numbrit ei määra, on vaikimisi 100 rida sobimatut teksti.
 8. /nnnn - N-tähe asendamine annab FC-le teada, et mittevastavate joonte leidmisel saab seda jätkata ainult siis, kui pärast mittevastavust leitakse järjestikused n-ga read. See on kasulik, kui soovite vältida kahe faili sünkroonimist.
 9. / T - See lüliti ütleb FC-le, et ta ei laiendaks vahekaarte tühikutele.
 10. / W - Kui kasutate seda lülitit, tihendab FC teie failide võrdlemisel tühja ruumi (vahelehed ja tühikud).

Peate määrama ainult ühe parameetri, kuid peate sisestama selle kaks eksemplari. See on parameeter Pathname, milles märkite oma failide asukoha.

FC süntaks

Nagu iga käsuviibas olev tööriist, peate ka teie teadma, kuidas oma käske õige süntaksiga sisestada. Failide võrdlemise tööriistal on kaks peamist valikut, mida saate kasutada. Kui soovite kahe üksiku faili asemel võrrelda kahte failikomplekti, võite kasutada metamärke (? Ja *).

FC [tee nimi1] [tee nimi2]
FC [lülitid] [tee nimi1] [tee nimi2]

Sõltuvalt teie käsust saate ühe neljast% errorlevel% vastusest.

 1. -1 - teie süntaks on vale.
 2. 0 - mõlemad failid on identsed.
 3. 1 - failid on erinevad.
 4. 2 - vähemalt ühte faili ei leitud.

Harjutame

Enne alustamist peaksite alla laadima meie kolm näidisdokumenti, mida testimiseks kasutame. Need dokumendid sisaldavad tekstilõiku mõne sarnase sõnarühmitusega. Kui olete need kolm dokumenti alla laadinud, saate need oma arvutisse kausta kopeerida. Selle õpetuse jaoks paneme kõik tekstidokumendid töölauale.

 1. FC proov
 2. FCharjutus
 3. FCharjutus2

Nüüd peate avama kõrgendatud käsuviiba akna. Avage Windows 7 ja 10 Start-menüü või avage Windows 8-s otsingufunktsioon ja otsige CMD-d. Järgmisena paremklõpsake seda ja seejärel vajutage käsku Käivita administraatorina. Ehkki teil pole vaja avada kõrgendatud käsuviiba akent, aitab see teil vältida ebameeldivaid kinnitusdialooge.

Meie tänane õpetus hõlmab mitut lihtsat stsenaariumi, mis töötatakse välja allpool.

 1. Faili võrdlemise abil saate võrrelda kahte samas kaustas olevat tekstifaili.
 2. Võrrelge samas kaustas olevaid faile, kasutades faili Võrdle, kasutades lülitit “/ lbn”.
 3. Võrrelge kahte identset faili.
 4. Tehke binaarne võrdlus kahest erinevast failist ja kahest identsest failist.

1. stsenaarium - Failide võrdlemise abil saate võrrelda kahte tekstifaili.

Nüüd, kui teie käsuviiba aken on avatud ja teie tekstifailid on teie töölaual, oleme valmis tegema lihtsa failide võrdluse. Selles osas teeme põhilise võrdluse ja lisame seejärel mõned erinevad võimalused. Algselt sisestage järgmine käsk, et võrrelda “FCsample” ja “FCexercise” sisu. Ärge unustage, et teenimi asendatakse arvutiga sobiva nimega ja pidage meeles, et käsuviip ei ole tõstutundlik.

fc C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCsample.txt C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCexercise.txt

Sel juhul kuvatakse kogu mõlema dokumendi tekst, kuna need ei klapi korralikult.

Stsenaarium 2 - võrrelge samas kaustas olevaid faile nupuga Faili võrdlus, kasutades lülitit “/ lbn”.

Proovime nüüd teist võrdlust, kus me ütleme FC-le, et pärast kahte rida mittevastavaid andmeid peaks peatuma. Tehke seda, lisades lüliti “/ lbn”.

fc / lb2 C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCsample.txt C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCexercise.txt

Nagu näete, saate tõrketeate, mis ütleb: „Sünkroonimine ebaõnnestus. Failid on liiga erinevad. ” Selle põhjuseks on asjaolu, et mittevastavate andmete ridu on rohkem kui kaks järjestikku. Proovige numbreid muuta või faile ise redigeerida ja mängige failide võrdlemise tööriistaga, et näha, milliseid tulemusi saate.

3. stsenaarium - võrrelge kahte identset faili.

Allalaaditud failides näete kahte faili nimega “FCexercise” ja “FCexercise2”. Nendel kahel failil on täpselt sama sisu, seega teeme võrdluse ja näeme, milliseid tulemusi saame.

fc C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCexercise.txt C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCexercise2.txt

Nagu ülaltoodud pildilt näha, teatas FC, et erinevusi ei olnud. Kui muudate ühte faili, lisate ühe tähe ja proovite käsku uuesti, kuvatakse teie tulemused nagu alloleval pildil. Pange tähele, et muudetud oli ainult a-tähe lisamine.

Stsenaarium 4 - tehke kahe erineva faili ja kahe identse faili binaarne võrdlus.

Selle näite jaoks teostame failide “FCexercise” ja “FCsample” binaarse võrdluse.

fc / b C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCexercise.txt C: \ Users \ Martin \ Desktop \ sample.txt

Märkate, et funktsioon algab teavitades teid kahe faili võrdlemisest. Järgmisena kerib hulk binaarseid numbreid, kus võrreldakse faile kõrvuti, ja lõpuks saate aruande, mis ütleb, et FCexercise on pikem kui FCsample. Selle järgmise näite jaoks teostame failide “FCexercise” ja “FCexercise2” binaarse võrdluse.

fc / b C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCexercise.txt C: \ Users \ Martin \ Desktop \ FCexercise2.txt

Kahe ühesuguse faili võrdluses teatab FC, et neil kahel failil pole vahet. Nüüd, kui teate FC tööriista põhitõdesid, võite vabalt lülititega mängida ja uusi ideid proovida. Pidage meeles, et failidega mängimise ajal on andmete juhusliku kadumise vältimiseks kõige parem kasutada siin toodud näiteid.

Pildikrediit: Nikki Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found