Kuidas avada terminal Macis

Maci kasutamise ajal peate mõnikord seadetes põhjalikult uurima või võib-olla mõne arendaja taseme käsurea ülesande ära tõmbama. Selleks vajate rakendust Terminal, et pääseda juurde MacOS-i käsureale. Selle käivitamiseks tehke järgmist.

Kuidas avada terminal Spotlight Searchi abil

Võib-olla on lihtsaim ja kiireim viis Terminali avamiseks Spotlight Searchi kaudu. Spotlighti käivitamiseks klõpsake menüüribal väikest suurendusklaasi ikooni (või vajutage Command + Space).

Kui teie ekraanile ilmub Spotlight Search riba, tippige “terminal.app” ja vajutage Return. Või võite klõpsata ilmuval ikoonil Terminal.app.

Terminal käivitub ja olete valmis minema.

Kuidas avada terminal Launchpadist

Samuti saate terminali kiiresti avada Launchpadist. Kui teie dokis on Launchpad, klõpsake raketilaeva ikooni - või vajutage selle käivitamiseks klaviatuuril „F4”.

Kui Launchpad avaneb, tippige "Terminal" ja vajutage return. Või võite klõpsata ikoonil „Terminal“.

Avatakse rakendus Terminal.

Kuidas avada terminal rakenduste kaustast

Kui soovite minna terminali käivitama Finderi programmiikoonilt, leiate selle tavaliselt kaustast / Applications / Utilities. See on selle vaikeasukoht MacOS-i värsketes installides.

Terminali avamiseks kaustast Rakendused klõpsake Finderi fookusesse tõstmiseks töölaual. Klõpsake menüüribal nupul „Mine” ja valige „Rakendused”.

Teie kaust Rakendused avaneb. Sirvige, kuni leiate kausta Utilities. Topeltklõpsake selle avamiseks kausta Utilities. Toast leiate terminali.

Topeltklõpsake ikooni Terminal.app ja terminal avaneb.

Kiirema juurdepääsu saamiseks hoidke oma dokis terminali

Kui soovite pärast terminali käivitamist tulevikus sellele kiiresti uuesti juurde pääseda, võite selle ikooni oma dokis hoida. Lihtsalt paremklõpsake oma dokil Terminali ikooni ja valige „Options> Keep in Dock“. Järgmine kord, kui peate terminali käivitama, klõpsake lihtsalt selle doki ikooni. Nautige käsureal!

Alustades MacOS Catalinast, on vaikimisi käsurea kest Zsh, kuid kui soovite, saate selle uuesti Bashi kestale lülitada.

SEOTUD:Kuidas muuta vaikimisi kest Bash-i MacOS Catalinas


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found