Kuidas kasutada wget-i, ülimat käsurea allalaadimise tööriista

Uuem pole alati parem ja wget käsk on tõestus. Esmakordselt 1996. aastal välja antud rakendus on endiselt üks maailma parimatest allalaadimishalduritest. Ükskõik, kas soovite alla laadida ühe faili, terve kausta või isegi peegeldada tervet veebisaiti, võimaldab wget seda teha vaid mõne klahvivajutusega.

Muidugi on põhjus, miks kõik ei kasuta wget: see on käsurea rakendus ja sellisena võtab algajate õppimine natuke aega. Siin on põhitõed, nii et saate alustada.

Kuidas installida wget

Enne wgeti kasutamist peate selle installima. Kuidas seda teha, sõltub arvutist:

  • Enamik (kui mitte kõiki) Linuxi distrosid on vaikimisi varustatud wgetiga. Nii et Linuxi kasutajad ei pea midagi tegema!
  • macOS-süsteemidele ei kuulu wget, kuid Homebrew abil saate installida käsurea tööriistu. Kui olete Homebrew'i seadistanud, jookse lihtsalt brew install wget terminalis.
  • Windowsi kasutajatel pole traditsioonilises käsuviibas hõlpsat juurdepääsu wgetile, kuigi Cygwin pakub wgeti ja muid GNU utiliite ning ka Windows 10 Ubuntu Bashi korpusega on kaasas wget.

Kui olete wgeti installinud, saate seda kohe käsurealt kasutama hakata. Laadime alla mõned failid!

Laadige alla üks fail

Alustame millestki lihtsast. Kopeerige oma brauserisse allalaaditava faili URL.

Nüüd minge tagasi terminali juurde ja tippige wget millele järgneb kleebitud URL. Fail laaditakse alla ja näete edusamme reaalajas.

SEOTUD:Failide haldamine Linuxi terminalist: 11 käsku, mida peate teadma

Pange tähele, et fail laaditakse alla teie terminali praegusesse kausta, nii et soovite seda teha cd teise kausta, kui soovite, et see mujale salvestataks. Kui te pole kindel, mida see tähendab, vaadake meie juhendit failide haldamiseks käsurealt. Artiklis mainitakse Linuxi, kuid MacOS-süsteemides ja Bash-i töötavates Windowsi süsteemides on mõisted samad.

Jätkake mittetäielikku allalaadimist

Kui mingil põhjusel peatasite allalaadimise enne selle lõppemist, ärge muretsege: wget saab jätkata sealt, kus pooleli jäi. Kasutage lihtsalt seda käsku:

wget -c fail

Peamine on siin -c, mis on käsurea kõnepruugis “variant”. See konkreetne valik ütleb wgetile, et soovite jätkata olemasolevat allalaadimist.

Peegeldage tervet veebisaiti

Kui soovite alla laadida terve veebisaidi, saab wget selle tööga hakkama.

wget -m //example.com

Vaikimisi laadib see kõik saidilt example.com alla, kuid tõenäoliselt soovite kasutatava peegli jaoks kasutada veel mõnda võimalust.

  • --convert-links muudab linke iga allalaaditud lehe sees nii, et need osutaksid üksteisele, mitte veebile.
  • --lehe-rekvisiidid laadib alla selliseid asju nagu stiililehed, nii et lehed näevad võrguühenduseta välja õiged.
  • --vanem peatab wgetil vanemsaitide allalaadimise. Nii et kui soovite alla laadida //example.com/subexample, ei jõua te vanemlehele.

Kombineerige need valikud maitse järgi ja saate lõpuks koopia igast veebisaidist, mida saate oma arvutis sirvida.

Pange tähele, et terve veebisaidi peegeldamine kaasaegses Internetis võtab tohutult ruumi, nii et piirake seda väikeste saitidega, kui teil pole peaaegu piiramatut salvestusruumi.

Laadige alla terve kataloog

Kui sirvite FTP-serverit ja leiate kogu allalaaditava kausta, käivitage lihtsalt:

wget -r ftp://example.com/kaust

The r sel juhul ütleb wget, et soovite rekursiivset allalaadimist. Võite ka lisada --muutmatu kui soovite vältida praegusest tasemest kõrgemate kaustade ja failide allalaadimist.

Laadige korraga alla failide loend

Kui te ei leia tervet soovitud allalaaditavate failide kausta, võib wget ikkagi aidata. Pange lihtsalt kõik allalaaditavad URL-id ühte TXT-faili.

siis suunake wget selle dokumendi juurde -i valik. Nagu nii:

wget -i download.txt

Tehke seda ja teie arvuti laadib alla kõik tekstidokumendis loetletud failid, mis on mugav, kui soovite jätta hulga allalaadimisi üleöö käima.

Veel mõned trikid

Võiksime jätkata: wget pakub palju võimalusi. Kuid see õpetus on mõeldud lihtsalt käivitamiseks. Lisateabe saamiseks selle kohta, mida wget suudab, tippige mees wget terminalis ja lugege, mis ette tuleb. Sa õpid palju.

Seda öeldes on siin veel mõned võimalused, mis minu arvates on korralikud:

  • Kui soovite, et allalaadimine töötaks taustal, lisage lihtsalt valik -b.
  • Kui soovite, et wget jätkaks allalaadimist isegi 404 tõrke korral, kasutage valikut -t 10. See proovib alla laadida 10 korda; võite kasutada mis tahes numbrit, mis teile meeldib.
  • Kui soovite oma ribalaiust hallata, siis suvand--piirang = 200k piirab teie allalaadimiskiirust kiirusega 200 KB / s. Kiiruse muutmiseks muutke numbrit.

Siin on palju muud õppida. Kui soovite täpsemaks saada, võite uurida PHP-allika allalaadimist või automaatse allalaadija seadistamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found