Mis on uut Windows 10 oktoobri 2018. aasta värskenduses

Windows 10 oktoobri 2018 värskendus, mida arendusprotsessi käigus tuntakse ka kui versiooni 1809 ja koodnimega Redstone 5, saabus 2. oktoobril 2018. See suurem uuendus sisaldab lõikelaua ajalugu, mis sünkroonib teie seadmeid, ja kauaoodatud tumedat teemat File Exploreris. Algselt oli see seatud vahekaartide toomiseks kõigi teie rakenduste juurde, kuid see funktsioon ei teinud lõikamist.

Teksti saatmine arvutist rakendusega „Teie telefon”

Windows 10 sisaldab nüüd rakendust „Teie telefon”, mis ühendab Windows 10 nutitelefoni integreerimisfunktsioonid ja muudab nende seadistamise lihtsamaks. Microsoft pani selle rakenduse otsetee isegi vaiketöölauale.

Android-telefoni kasutajatele, kes kasutavad operatsioonisüsteemi Android 7.0 või uuemat, võimaldab rakendus Telefon oma telefonist tekstisõnumeid saata ja arvutis oma telefonist fotodele koheselt juurde pääseda. Tulevikus plaanib Microsoft lisada sünkroonimisteateid teie Android-telefonist. See on Cortana rakenduses juba saadaval, kuid Microsoft soovib neid hõlpsamini avastada.

Apple'i platvormi piirangute tõttu on iPhone'i kasutajatele saadaval vähem funktsioone. Kuid funktsioon „Jätka arvutis” on saadaval nii iPhone'i kui ka Androidi kasutajatele. See funktsioon võimaldab teil oma nutitelefoni jagamislehel saata telefonis kuvatava lingi arvutisse, liikudes kiiresti väikeselt ekraanilt suurele ekraanile. See funktsioon oli juba Windows 10-s olemas, kuid rakendus Teie telefon muudab nende funktsioonide avastamise ja seadistamise lihtsamaks.

SEOTUD:Kõik viisid, kuidas Windows 10 töötab Androidi või iPhone'iga

Lõikepuhvri ajalugu ja sünkroonimine

2018. aasta oktoobri värskendus saab mõned võimsad uued lõikepuhvri funktsioonid. Nüüd on olemas lõikelaua ajalugu, millele pääsete juurde, kui vajutate klahve Windows + V. Soovi korral saate selle lõikelaualoo oma seadmete vahel sünkroonida, andes teile lõikelaua, mis sünkroonib ennast teie arvutite vahel. Samuti saate käsitsi sünkroonida, klõpsates lõikepuhvri hüpikaknal ikooni, mis takistab Windowsi potentsiaalselt tundlike andmete, näiteks paroolide ja krediitkaardinumbrite, sünkroonimist.

Edaspidi lisab Microsoft oma SwiftKey klaviatuurile Androidile, iPhone'ile ja iPadile pilvepuhvri toetuse. Saate oma telefoni või tahvelarvuti ja Windowsi arvuti vahel kopeerida ja kleepida.

SEOTUD:Windows 10 uue lõikepuhvri kasutamine: ajalugu ja pilvesünkroonimine

Tume teema File Exploreri jaoks

Windows 10 sisaldab nüüd File Exploreri jaoks tumedat teemat. See lubatakse automaatselt, kui soovite, et kogu süsteemi hõlmav tume teema menüüst Seaded> Isikupärastamine> Värvid.

Microsoft on lisanud pimedate teemade toe File Exploreri kontekstimenüüdesse, sealhulgas kontekstimenüü, mis kuvatakse siis, kui paremklõpsate töölaual. Standardsete failide avamise ja salvestamise dialoogiakende jaoks on ka uus tume teema.

SEOTUD:Microsoft lisab uusima Windows 10 värskenduse abil File Explorerisse tumeda teema

SwiftKey on saadaval Windows 10-s

Microsoft ostis SwiftKey klaviatuuri juba 2016. aastal. SwiftKey on endiselt saadaval Android-telefonidele, iPhone'idele ja iPadidele ning nüüd jõuab see Windows 10-ni.

Sisseehitatud puutetundlik klaviatuur töötab nüüd SwiftKey abil. Praegu on see saadaval ainult inglise (Ameerika Ühendriigid), inglise (Ühendkuningriik), prantsuse (Prantsusmaa), saksa (Saksamaa), itaalia (Itaalia), hispaania (Hispaania), portugali (Brasiilia) ja vene keeles kirjutamisel.

Nagu Microsoft ütleb, "annab SwiftKey teile täpsema autokorrektuuri ja ennustuse, õppides teie kirjutamisstiili." Samuti pakub see tüüpi pühkimistüüpi tuge, võimaldades teil kirjutada, pühkides sõrme tähelt tähele, mitte puudutades iga tähte.

Hilinenud: „Komplektid” toob vahelehed igasse rakendusse

Uus funktsioon Komplektid oli kõige olulisem muudatus Redstone 5 siseringi järkudes. Peaaegu igal töölaua aknal oli nüüd vaheleheriba ja saate ühendada mitme akna vahelehti samas aknas.

See tähendab, et Windowsil olid lõpuks File Exploreri vahelehed, kuid komplektid pakkusid palju enamat. Näiteks võib teil olla aken, mis sisaldab Microsoft Wordi dokumenti, Microsoft Edge'i veebileht ja vahekaart File Explorer. Neid vahekaarte saate akende vahel lohistada ja nende vahel vahetamiseks on klaviatuuri otseteed, näiteks Ctrl + Windows + Tab.

Komplekt töötab peaaegu kõigi traditsiooniliste töölauarakenduste, kõigi universaalsete rakenduste ja isegi Microsoft Office'i rakendustega, nagu Word, Excel ja PowerPoint. Töölauarakendused, millel on oma kohandatud tiitliribad, ei toeta komplekte. Näiteks pole sellistel rakendustel nagu Google Chrome, Mozilla Firefox, iTunes ja Steam vahelehti Komplektid.

Kahjuks eemaldati see funktsioon ehitiselt 17704, mis ilmus 27. juunil 2018. Microsoft soovib Setside lihvimiseks rohkem aega ja ütleb, et see naaseb tulevases värskenduses. Eeldatavasti näete seda Windows 10 järgmises versioonis, koodnimega Windows 10 19H1, mis ilmub tõenäoliselt 2019. aasta kevadel.

SEOTUD:Kuidas kasutada komplekte Windows 10-s rakenduste korrastamiseks vahelehtedele

Hilinenud: Alt + Tab näitab nüüd ka vahelehti

Koos funktsiooni Komplektid kasutuselevõtuga muutis Microsoft ka Alt + Tab töötamise viisi. Komplektide vahelehed ja isegi brauseri Microsoft Edge vahelehed kuvatakse avatud akende kõrval, kui vajutate klahve Alt + Tab. Saate taastada vana Alt + Tabi käitumise, kui soovite näha klahve Alt + Tab.

See muudatus ei mõjuta selliseid rakendusi nagu Google Chrome ja Mozilla Firefox, mis kasutavad oma kohandatud vahekaarti. Kuid kui Chrome ja Firefox lubavad vahelehtede Komplektid tuge, ilmuvad nende vahelehed ka Alt + Tabi vahetuses.

Kuna komplektid on eemaldatud, ei näita Alt + Tab seni vahekaarte, kuni see naaseb.

SEOTUD:Windows 10 muudab Alt + Tab toimimist, siin on see, mida peate teadma

Eelvaadete otsimine menüüs Start

Menüü Start otsingufunktsioonil, mida nimetatakse ka otsingufunktsiooniks Cortana, on nüüd otsingu eelvaated. Kui hakkate millegi otsimiseks tippima, kuvab Windows teile nüüd eelvaate paani, kus on rohkem teavet teie tulemuse kohta.

Näiteks kui menüü Start otsustab, et veebiotsing on teie otsingu jaoks parim tulemus, näete Bingi otsingutulemusi sealsamas menüüs Start. Kui otsite mõnda rakendust, näete selle rakenduse valikuid nagu „Kinnita alustamiseks”. Samuti näete dokumendi eelvaadet, kui Windows otsustab, et teie arvutis on konkreetne dokument parim tulemus.

Rakenduse otsimisel näete otsingu eelvaate paanil nuppu „Ava allalaadimine”, mis viib teid otse selle allalaadimislehele.

Koos selle muudatusega pole enam grupipoliitika kaudu menüüs Start võimalik veebiotsingut keelata.

Uus ekraanipildi utiliit koos märkuste tööriistadega

Windows 10-l on nüüd libe uus ekraani lõikamise tööriist. Selle abil saate teha ekraanipildi ekraani jaotisest, ühest aknast või kogu ekraanist. Kui olete ekraanipildi teinud, võimaldab uus tööriist Snip & Sketch sellele joonistada ja lisada märkusi, sealhulgas nooli ja esiletõste.

See lõikeriist ilmub siis, kui vajutate selle avamiseks Windows + Shift + S. Siiski on jaotises Seaded> Juurdepääsu lihtsus> Klaviatuur säte, mis muudab uue tööriista kuvamiseks, kui vajutate klaviatuuril nuppu Prindi ekraan.

Kui käivitate selle asemel vana Snippingu tööriista, näete teadet „Joomise tööriist eemaldatakse tulevases värskenduses”. Microsoft ei ole Snippingu tööriista 2018. aasta oktoobri värskendusest eemaldanud, kuid selle võib eemaldada Windows 10 järgmisest versioonist Windows 10 19H1.

SEOTUD:Windows 10 uue ekraanipildi tööriista kasutamine: klipid ja märkused

Microsofti serva brauseri värskendused

Ka Microsoft on teinud Edge'is hulga tööd. Edge'i menüü "…" ja leht Seaded on ümber kujundatud. Uus menüü annab tavalisemad käsud nagu „Uus vaheleht“ ja „Uus aken“ suuremad nupud ning uus leht Seaded on jaotatud kategooriatesse, nii et konkreetsete seadete leidmine on lihtsam.

Edge pakub nüüd ka valikut „Meediautomaatne esitus” jaotises Seaded> Täpsem. Saate kontrollida, millistel veebisaitidel on lubatud videoid automaatselt esitada. „Luba” on vaikimisi ja võimaldab veebisaitidel vahekaardi vaatamisel videoid esitada. „Piirang” võimaldab saitidel mängida ainult summutatud videoid, nii et heli ei üllata teid. „Blokeeri” blokeerib saitidel videote automaatse esitamise, kuni olete suhelnud meediumisisuga.

Samuti on võimalus kontrollida meedia automaatset esitamist saidipõhiselt. Klõpsake asukoharibal veebisaidi aadressist vasakul asuvat luku või ikooni, klõpsake nuppu „Halda õigusi” ja saate valida, kas veebisait saab meediumit automaatselt esitada.

Brauseri Edge liides saab ka mõned muud kasulikud funktsioonid. Nüüd näete oma populaarseimaid saite hüppeloendis, mis kuvatakse siis, kui paremklõpsate tegumiribal või menüüs Start käsku Edge. Vaates „Vahekaardid, mille olete kõrvale pannud”, kuhu pääseb akna Edge vasakus ülanurgas oleval nupul klõpsates, saate nüüd sildid määrata salvestatud vahelehtede rühmadele. Allalaadimispaanil saate paremklõpsata allalaaditavatel failidel, et leida selliseid valikuid nagu „Kuva kaustas” ja „Kopeeri link”.

Edge on jõudnud veebiautentimise tugi, mis võimaldab veebisaitidele sisselogimisel kasutada FIDO U2F turvavõtmeid ja muud autentimisriistvara. Loodetavasti suudavad need ühel päeval paroolid kõrvaldada.

Edge'i on uuendatud ka sujuvama kujundusega ning sellel on nüüd uue sügavusefektiga muudetud vaheleht. Kui kasutate Edge'i PDF-i vaikevaatajana, näete ka File Exploreris uut PDF-failide ikooni. Uuel ikoonil on lihtsalt punane PDF-logo ja see ei sisalda sinist Edge'i logo, nagu eelmine.

Lugemisvaates, raamatutes või PDF-i vaatajana saate nüüd valida sõna ja Edge kuvab selle sõna jaoks automaatselt sõnastiku definitsiooni. Samuti võite siin klõpsata kõlariikoonil, et kuulda sõna hääldamist õige hääldusega.

Lugemisvaates saate nüüd valida erinevad leheteema värvid ja valida, millised neist teie silmadele kõige rohkem meeldivad. Samuti on olemas uus tööriist „Joonfookus”, mis tõstab lugemise ajal esile ühe, kolme või viie rea komplekte, et aidata teil keskenduda.

Ka Edge'i PDF-i vaataja tööriistariba on täiustatud. Nüüd sisaldab see hõlpsamalt arusaadavaks tekstikirjeldusi ning tööriistaribal on uued valikud, näiteks „Lisa märkmeid”. PDF-ide vaatamise ajal saate PDF-i tööriistariba avamiseks hõljutada kursorit lehe ülaosas. Ja kui tööriistariba on avatud, võite klõpsata tööriistariba paremas servas oleval nööpnõela ikoonil, et kinnitada see ekraani ülaossa ja vältida selle automaatset peitmist.

Lõpuks on brauseril Edge nüüd Windows 10 Insideri järkudes uus „Beta” logo, mis juhib tähelepanu asjaolule, et kasutate Edge'i ebastabiilset versiooni.

Lihtne HDR-i seadistamine

Menüüs Seaded> Süsteem> Kuva on saadaval uus leht „Windows HD Color”. See leht ütleb teile, kas teie riistvara ühildub suure dünaamilise vahemiku (HDR) ja laia värvigamma (WCG) sisuga. Need funktsioonid on kõrgematel 4K-ekraanidel üha tavalisemad.

Lisaks teabe edastamisele oma süsteemi HDR- ja WCG-võimaluste kohta võimaldab see leht teil seadistada oma süsteemi HDR-funktsioone. Samuti näitab see teie süsteemis HDR-sisu, näiteks fotosid, videoid, mänge ja rakendusi.

Neid funktsioone saab kasutada ainult siis, kui teie arvutiga on ühendatud HDR-toega ekraan.

Mobiilse lairibaühenduse täiustused

Microsoft läheb üle Windowsis uuele draiveriraamistikule "Net Adapter". See parandab mobiilse lairibaühendusega (LTE) arvutite ühenduse usaldusväärsust, hoolimata sellest, kas nad kasutavad SIM-kaarti või USB-modemit.

See uus draiver on nüüd versiooni 17677 vaikedraiver, mis parandab seda, kuidas Windows mobiilsete andmeside Interneti-ühendustega hakkama saab.

Mobiilse andmesideühendusega arvutite jaoks kuvatakse ekraanil Seaded> Võrk ja Internet> Andmekasutus nüüd ka andmekogus, mida olete rändluse ajal kasutanud. Selleks pole vaja uut draiverit.

Varjatud akende ääred ja akrüülist kujundus

Microsoft vähendab nüüd Windows 10 akende piire. Värviliste aknapiirete asemel näete nüüd halli aknapiiri, mis tuhmuvad graatsiliselt iga akna varju. Värviliste akende äärised saate siiski uuesti lubada, kui soovite natuke rohkem värvi.

SEOTUD:Kuidas kohandada akende piire ja varje Windows 10-s

Paljud kaasaegsed hüpikmenüüd, näiteks kontekstimenüü, mida näete paremklõpsates Microsoft Edge'is, on nüüd sügavuse lisamiseks nende ümber varjud.

Need visuaalsed muudatused on osa Microsofti uuest sujuva kujunduse graafilisest stiilist, mida ta on kogu Windows 10-s aeglaselt juurutanud alates Fall Creators Update'ist. Akrüülstiilis sujuvat kujundust näete kogu Windowsis, sealhulgas rakenduses Windows Security, ajaskaalal ja vahekaardiribal Komplektid.

Windows Defenderist saab Windowsi turvalisus

Windows Defenderi turbekeskuse rakendus kannab nüüd nime lihtsalt „Windows Security”. Viiruste ja ohtude kaitse all kuvatakse jaotises „Praegused ohud“ nüüd kõik võimalikud ohud, mis vajavad tegutsemist, kui neid on.

Jaotises Windowsi turvalisus> Viiruste ja ohtude kaitse> Seadete haldamine saate nüüd lubada valiku „Blokeeri kahtlane käitumine”. Microsofti sõnul võimaldab see Windows Defenderi Exploit Guard rünnakupinna vähendamise tehnoloogiat, mis aitab teie arvutit kaitsta ekspluateerimise eest.

Nüüd on turvalisema sirvimise huvides lihtsam lubada Windows Defender Application Guard, mis töötab brauserit Edge eraldatud, virtualiseeritud konteineris. Avage Windowsi turvalisus> Rakenduse ja brauseri juhtimine ning klõpsake jaotises Isoleeritud sirvimine käsku „Install Windows Defender Application Guard”. Siit saate ka selle seadeid konfigureerida. Kui olete organisatsiooni hallatavas arvutis, saate siin vaadata organisatsiooni seadistatud seadeid.

Kui kasutate failide kaitsmiseks lunavara eest kontrollitud kaustale juurdepääsu funktsiooni, on nüüd lihtsam lubada hiljuti blokeeritud rakendustel juurdepääs teie andmetele. Avage Windowsi turvalisus> Viiruste ja ohtude kaitse> Seadete haldamine> Lunavara kaitse> Rakenduse lubamine kontrollitud kaustade juurdepääsu kaudu> Hiljuti blokeeritud rakendused näevad hiljuti blokeeritud rakendusi ja annavad neile kiiresti juurdepääsu.

Seal on ka uus leht, mis näitab teie seadmes muid viirusetõrje-, pahavara-, tulemüüri- ja turvarakendusi. Nende nägemiseks minge Windowsi turvalisus> Seaded> Pakkujate haldamine. Siit saate hõlpsalt avada nende seotud rakendused või vaadata teavet teatatud probleemide kohta.

SEOTUD:Mis on Windows 10 uus funktsioon "Blokeeri kahtlane käitumine"?

Fondi installimine kõigile

Vanemad Windowsi versioonid lubasid fonte installida ainult administraatoriõigustega kasutajatel ja seejärel installiti need fondid kõigile kasutajatele kogu süsteemis. Windows 10 oktoobri 2018 värskendus täiustab seda ja annab kõigile võimaluse fonte installida. Kui paremklõpsate File Exploreris fondifailil, saate valida kas "Install", et installida see ainult oma kasutajakonto jaoks, või "Install for All Users", et installida see kõigi süsteemi kasutajate jaoks. Ainult viimane võimalus nõuab administraatori luba.

Pärast topeltklõpsamist fondifaili eelvaate vaatamisel installib nupp „Installi” fondi ainult praegusele kasutajale.

Energiakasutuse üksikasjad tegumihalduris

Windowsi tegumihaldur sisaldab nüüd vahekaardil Protsessid kahte uut veergu. Need veerud on loodud selleks, et aidata teil mõista, millised teie süsteemi rakendused ja teenused tarbivad kõige rohkem energiat. Nad võtavad arvesse protsessori, graafikaprotsessori ja ketta kasutamise aktiivsust, et hinnata, kui palju energiat iga protsess kasutab, mis näitab, kui halb on iga protsess teie aku kasutusaega.

Veerg „Energiakasutus” näitab protsessi praegust energiatarbimist sel hetkel. Veerg „Energiakasutuse trend” näitab viimase kahe minuti energiatarbimist, nii et näete palju energiat tarbivaid protsesse, isegi kui nad seda praegu ei kasuta. Saate sortida iga veeru järgi, et näha oma kõige energiatundlikumaid protsesse.

Muuda tekst suuremaks

Windows 10 võimaldab teil suurendada teksti suurust kogu süsteemis, sealhulgas menüüs Start, File Exploreris ja rakenduses Settings.

Selleks minge jaotisse Seaded> Juurdepääsu lihtsus> Kuva. Reguleerige liugurit „Muuda kõik suuremaks“, et suurendada teksti soovitud suurust.

Windows Update ennustab parimat aega taaskäivitamiseks

Windows 10 kasutab nüüd masinõpet, et vältida arvuti taaskäivitamist selle kasutamise ajal.

Windows 10 vanemates versioonides ei taaskäivita Windows Update teie arvutit värskenduse installimiseks, kui kasutate arvutit aktiivselt. Kuid kui kohvi kõrvale astute, võib Windows otsustada, et te ei kasuta oma arvutit, ja algatab taaskäivitamise.

Windows 10 kasutab nüüd masinõppemudelit, et ennustada õiget aega arvuti taaskäivitamiseks, kui te seda aktiivselt ei kasuta. Teisisõnu üritab Windows ennustada, kas tegelikult astusite mõneks ajaks arvutist eemale või jooksite lihtsalt kohvi järele ja olete kohe tagasi.

See on kasulik, kuid võite juba takistada Windowsi arvuti taaskäivitamist, kui kasutate seda aktiivsete tundidega. See funktsioon võimaldab teil seada kuni 18 tundi päevas aktiivseks tunniks ja Windows taaskäivitab teie arvuti värskenduste jaoks ainult väljaspool neid aegu. Kuid isegi väljaspool teie konfigureeritud aktiivset tundi püüab Windows Update nüüd taaskäivitamise suhtes rohkem austust avaldada.

Uued mänguriba funktsioonid

2018. aasta aprilli värskenduses ümber kujundatud mänguribal on mõned kasulikud uued funktsioonid. See sisaldab sisseehitatud heli juhtnuppe, mis võimaldavad teil valida vaikimisi heli väljundseadme või juhtida teiste süsteemi rakenduste helitugevust.

See pakub ka jõudluse visualiseerimise funktsioone, nii et näete aja jooksul oma mängu kaadreid sekundis (FPS), protsessori kasutamist, GPU VRAM-i kasutamist ja süsteemi RAM-i kasutamist.

Mänguribal on ka lüliti „Pühendage ressursse”. See võimaldab uue mängurežiimi valiku, mis parandab mängude jõudlust arvutis, kus töötab palju taustülesandeid.

Mänguriba saate avada, vajutades ükskõik kuhu Windows + G ja otsetee mänguribale on nüüd saadaval ka menüüs Start.

Traadita projitseerimise juhtnupud

Juhtmeta ekraani projitseerimisel näete ekraani ülaosas nüüd riba - täpselt nagu kaugtöölaua kasutamisel. See riba näitab, et olete ühendatud, ja pakub lihtsat viisi ühenduse katkestamiseks või uuesti ühendamiseks.

Windowsil on mitu režiimi, mille saate lubada ka juhtmeta projektsioonide ajal. Mängurežiimis minimeeritakse ekraani latentsus, et juhtmevabalt projitseerides saaks parema mängukogemuse. Video režiimis suurendatakse ekraani latentsust, et tagada video sujuv taasesitus. Režiim „Produktiivsus” on vaikimisi ja see tagab viivituse tasakaalu, et tagada, et kirjutamine näib tundlik ja videote esitamisel pole liiga palju graafilisi tõrkeid.

Rohkem emotikone

Unicode 11 sisaldab 157 uut emotikoni ja need on kõik saadaval Windows 10-s. Emotikonide paneeli avamiseks võite emotikonide sisestada mis tahes rakendusse, hoides all Windowsi klahvi ja vajutades perioodi (Windows +.).

Uus emotikon sisaldab kõike alates superkangelastest ja loomadest kuni kaisukaru, hamba, pesapalli, koogi, katseklaasi ja DNA ahelani.

SEOTUD:Salajane kiirklahv avab mis tahes rakenduses Windows 10 uue emotikonivalija

Tühistatud: Mail ignoreerib teie valitud brauserit vaikimisi

Microsoft testis muudatust, mis muudab rakenduse Mail avamiseks Microsoft Edge'i brauseris lingid, isegi kui olete valinud vaikebrauseri asemel Chrome'i, Firefoxi või mõne muu veebibrauseri.

Õnneks taganes Microsoft. Selle asemel teatas Microsoft, et Mail kasutab vaikimisi Edge'i ja peate eelistatud veebibrauseri kasutamiseks keelama valiku „Ava lingid Microsoft Edge'is”.

Isegi see muudatus tühistati. Testisime Maili lõplikus versioonis ja see avab meie vaikebrauseri ilma täiendava konfiguratsioonita.

See on vaid osa suuremast trendist, mis näeb Microsoftis Edge'i kogu Windowsis. Näiteks lingid, millele klõpsate menüü Start otsingufunktsioonis, on alati juba Microsoft Edge'is avatud. Windowsi petmiseks Chrome'i või mõne muu brauseri avamiseks peate kasutama kolmanda osapoole tarkvara. Ja Microsoft testis brauseri hoiatusi, et eemale peletada Chrome'i või Firefoxi installimist.

SEOTUD:Windows 10 proovib lükata Firefoxi ja Chrome'i üle ääre

Skype saab suure värskenduse

Rakendus Skype for Windows 10 saab suure värskenduse, sealhulgas kohandatavad teemad, teie kontaktide uue paigutuse ja võimaluse grupikõne „lõuendit” kohandada, lohistades inimesi valima, keda soovite ekraanil näha. Samuti on Microsoft hõlbustanud kõnede ajal ekraani jagamise alustamist.

Märkmik toetab Linuxi ja Maci rea lõppu

Lõpuks toetab Notepad UNIX-stiilis rea lõpumärke (EOL). Täpsemalt toetab Notepad nüüd UNIX / Linuxi liinilõppe (LF) ja Maci rea lõppe (CR.). See tähendab, et võite võtta Linuxis või Macis loodud tekstifaili ja avada selle Notepadis - ja see näeb tegelikult välja nagu peakski! Varem näis fail hoopis segamini.

Võite isegi Notepadis faili redigeerida ja selle salvestada ning Notepad kasutab automaatselt faili algselt vastavaid rea lõppe. Notepad loob vaikimisi endiselt Windowsi rea lõpuga (CRLF) faile. Olekuriba näitab, millist tüüpi rea lõppu praeguses failis kasutatakse, kui lubate selle, klõpsates nuppu Vaade> Olekuriba.

SEOTUD:Microsoft parandab lõpuks märkmiku pärast 20-aastast ebapiisavust

Palju täiustusi Notepadis

Ka Notepad saab palju uusi funktsioone. Nüüd on Notepadil valik "Wrap Around" dialoogide leidmiseks ja asendamiseks, mis võimaldab teil kogu dokumendi leida ja asendada, ilma et kursor oleks kõigepealt üles või alla paigutatud.

Seal on ka uus suumimisfunktsioon. Klõpsake lihtsalt nuppu Vaade> Suum ja kasutage suumimise ja vähendamise suvandeid. Suumimiseks, suumimiseks või vaikesuumi lähtestamiseks võite hoida all ka klahvi Ctrl ja vajutada plussmärki (+), miinusmärki (-) või nulli (0). Suurendamiseks ja vähendamiseks võite hiire ratast ka pöörata, hoides all klahvi Ctrl.

Muud kasulikud funktsioonid hõlmavad rea- ja veerunumbreid, kui Wordi mähkimine on lubatud, olekuriba on vaikimisi lubatud ja varasemate sõnade kustutamiseks tavalise kiirklahvi Ctrl + Backspace tugi. Samuti on Microsoft suuremate failide avamise kaudu parandanud Notepadi jõudlust.

Märkmik saab isegi funktsiooni „Otsing Bingiga“ - miks mitte? Selle kasutamiseks valige Notepadi dokumendis mõni tekst ja klõpsake siis nuppu Redigeeri> Otsi Bingiga või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + B.

SEOTUD:Kõik uus Notepadis Windows 10 oktoobri 2018 värskenduses

Bashi klaviatuuri otseteede kopeerimine ja kleepimine

Windowsi alamsüsteem Linuxile käitab Bashi ja muid Linuxi distributsioonidel põhinevaid Linuxi käsurea keskkondi nagu Ubuntu, Fedora, openSUSE ja Debian Windowsis. Kui kasutate Windowsis Bashi, saate funktsiooni, mida paljud inimesed on palunud: klaviatuuri otseteed kopeerimiseks ja kleepimiseks.

Nüüd saate paremklõpsata konsooliakna tiitliribal ja valida "Atribuudid", et leida valik, mis võimaldab kopeerimiseks ja kleepimiseks klahve Ctrl + Shift + C ja Ctrl + Shift + V. Need klaviatuuri otseteed on ühilduvuse huvides vaikimisi keelatud.

Need kiirklahvid on saadaval kõikides konsoolikeskkondades, kuid need on eriti kasulikud Linuxi-põhistes shellikeskkondades, kus kiirklahvid Ctrl + C ja Ctrl + V on kaardistatud teiste funktsioonidega ja ei tööta nagu kopeerimine ja kleepimine.

SEOTUD:Kuidas lubada klaviatuuri otseteede kopeerimine ja kleepimine Windows 10 Bash Shellis

Käivitage Linux Exploreri kest

Nüüd saate File Exploreris otse käivitada Linuxi kesta konkreetses kaustas. Selleks hoidke all klahvi Shift ja seejärel paremklõpsake File Exploreris asuvat kausta. Standardsete suvandite „Ava PowerShelli aken siin” kõrval näete valikut „Ava siin Linuxi kest”.

Andmevaataja diagnostika täiustused

Microsoft tutvustas esmakordselt diagnostiliste andmete vaaturit Windows 10 aprill 2018 värskenduses. See peab olema installitud Microsofti poe kaudu, kuid näitab täpselt, milliseid diagnostilisi ja telemeetrilisi andmeid Windows 10 Microsofti serveritesse saadab.

Selles värskenduses kuvab diagnostiliste andmete vaataja nüüd ka probleemide aruanded. Need luuakse rakenduste krahhi või mõne muu probleemi ilmnemisel ja annavad Microsoftile või rakenduse arendajale teavet, mida neil võib probleemi lahendamiseks vaja minna. Näete teavet selle kohta, millal probleemaruanne loodi, millal see saadeti ja milline rakendus probleemi põhjustas.

Rakendusel Diagnostic Data Viewer on nüüd mõned täiendavad filtreerimisfunktsioonid, mida saate kasutada ka diagnostiliste andmete sortimiseks.

SEOTUD:Kuidas vaadata, milliseid andmeid Windows 10 Microsoftile saadab

Kioskirežiimi täiustused

Seal on uus kioski häälestusviisard, mis hõlbustab arvuti seadistamist avaliku kioski või digitaalse märgina. See kasutab olemasolevat omistatud juurdepääsu funktsiooni, kuid hõlbustab seadistamist. Avage Seaded> Kontod> Pere ja muud kasutajad ning otsige uue seadistuskogemuse kasutamiseks jaotist „Kioski seadistamine”.

Microsoft Edge toetab nüüd ka määratud kioski režiimi. Näiteks saate ühe rakendusega määratud juurdepääsurežiimis seadistada Edge'i kuvama konkreetset veebisaiti alati täisekraanrežiimis (kasutamiseks digimärgil) või seadistada minimaalse võimaliku funktsiooniga avaliku sirvimisrežiimi (avalikuks) kioskit sirvides).

Selle seadistamise kohta lisateabe saamiseks lugege Microsofti serva kioskirežiimi juhendit.

Kasulikud funktsioonid ja huvitavad muudatused

Nagu tavaliselt, on Microsoft Windows 10-s teinud üsna palju väiksemaid muudatusi, parandusi ja parandusi. Siin on mõned kõige huvitavamad:

 • Bluetoothi ​​aku tase seadetes: Nüüd näete ekraanil Seaded> Seadmed> Bluetooth ja muud seadmed Bluetoothi ​​aku protsenti. See töötab ainult seadmetega, mis seda funktsiooni toetavad - näiteks Microsofti Surface Pen. Samuti näete märguannet, kui ühel neist seadmetest on vähe akut.
 • Privaatsusteatised: Kui teie privaatsusseaded blokeerivad rakenduses juurdepääsu teie mikrofonile, näete sellest teavitavat hüpikmärguannet. See teade kuvatakse ainult esimesel korral, kui rakendus ei pääse enam teie mikrofonile juurde.
 • Teravustamisabi täiustused: Focus Assist lülitub nüüd automaatselt sisse, et vähendada katkestusi, kui mängite mõnda täisekraaniga mängu. Varem toetas see funktsioon ainult täisekraaniga DirectX-mänge.
 • Reguleerige videot valgustuse põhjal: Jaotises Rakendused> Video taasesitus on uus valik „Video reguleerimine valgustuse järgi”. Kui see on lubatud, kasutab Windows 10 teie seadme heleduse andurit video taasesituse automaatseks reguleerimiseks, et see oleks teie ümbritseva valgustuse põhjal paremini nähtav. Näiteks võib see muuta pimedad stseenid eredamaks, kui vaatate väga valgusküllases toas.

 • Salvestustunde täiustused: Windows saab nüüd ruumi vabastamiseks teie arvutist automaatselt eemaldada OneDrive'i failid, mida te pole mõnda aega avanud. Need laaditakse uuesti alla, kui proovite neid uuesti avada. Selle lubamiseks minge jaotisse Seaded> Süsteem> Salvestusruum, lubage Storage Sense, klõpsake nuppu „Muuda ruumi vabastamise viisi” ja valige, kui soovite jaotises „Kohalikult saadaval olev pilvesisu” OneDrive'i failid eemaldada.
 • Kettapuhastus on nüüdseks aegunud: Vana kettapuhastuse utiliit on nüüdseks aegunud. Microsoft võib selle ühel päeval eemaldada, kuid praeguseks on see siiski Windows 10 kaasatud. Ärge muretsege: Windows 10 tööriist Free Up Space saab teha kõike, mida kettapuhastus tegi ja palju muud.
 • Heliseaded: Seadete> Heli ekraanil on nüüd link „Seadme atribuudid” heliseadmete ümbernimetamiseks ja ruumiliste heliseadete valimiseks.
 • HEIF-i redigeerimise tugi: Pärast HEIF-i toe installimist poe kaudu saate nüüd HEIF-pilte pöörata ja nende metaandmeid redigeerida. Lihtsalt paremklõpsake pilti ja valige selle pööramiseks „Pööra paremale“ või „Pööra vasakule“. Metaandmed on saadaval pildil paremklõpsates, valides käsu „Properties” ja seejärel klõpsates vahekaarti Details.
 • Väliste GPU-de ohutu eemaldamine: Nüüd on Thunderbolt 3 kaudu arvutiga ühendatud väliste GPU-de jaoks turvalise eemaldamise kogemus. Draivide väljutamiseks mõeldud riistvara turvalise eemaldamise ja meediumiteabe eemaldamise ekraanil kuvatakse nüüd ka välise graafikatöötluse riistvara. Selle väljutamiseks valige GPU. Kui teie GPU-d kasutab praegu mõni rakendus ja seda ei saa turvaliselt keelata, teavitatakse teid enne uuesti proovimist, millised rakendused peate sulgema - nagu ka USB-draivide turvalisel eemaldamisel.

 • Uuendusjärgne seadistamine: Pärast värskendamist näete nüüd uut seadistusekraani, mis sisaldab teavet Windowsi uute funktsioonide ja võimaluste kohta, mida soovite konfigureerida.
 • Kohalikud seaded: Nüüd saate liikuda jaotisse Seaded> Aeg ja keel> Piirkond ja tühistada erinevad piirkondlikud seaded, nagu eelistatud valuuta, kalender, nädala esimene päev ja kuupäeva vorming.
 • Keelepaki installimine: Poe keelepakette saab nüüd installida, suunates jaotisse Seaded> Aeg ja keel> Keel> Lisage Windowsi ekraanikeel koos kohalike kogemuspakettidega.
 • Otsige kalendrist: Nüüd saate sündmusi otsida rakendusest Kalender. Jah, mingil põhjusel ei olnud rakendusel Kalender veel otsingufunktsiooni. Kahjuks töötab otsing ainult Outlooki, Hotmaili, Live'i ja Office 365 kontode puhul. See ei tööta Exchange Serveri, Gmaili, Yahoo ega muude IMAP-kalendritega.
 • Tindiparandused: 2018. aasta aprilli värskenduses kasutusele võetud käekirjapaneel on nüüd vaikekogemus, kui kasutate pliiatsit kaasaegsetes universaalse Windowsi platvormi rakendustes. Puudutage lihtsalt tekstiala ja saate sinna oma pliiatsiga kirjutada. See on endiselt puutetundliku klaviatuuri osana saadaval käsitsikirja kasutamiseks ka traditsioonilistes töölauarakendustes.

 • Inspside sisestamine: Windows kasutab tehisintellekti (AI) ja masinõpet (ML), et aidata sõnu automaatselt täiendada ja õigekirja parandada - näiteks kui sisestate puutetundliku klaviatuuriga. Nüüd saate selle kohta teavet vaadata jaotisest Seaded> Seadmed> Sisestamine> Kuva sisestamise statistika.
 • Cortana näita mulle: Microsoftil on uus rakendus „Cortana Show Me”. See pole praegu vaikimisi installitud, kuid võite selle installida ja öelda näiteks "Cortana, näita mulle, kuidas Windowsi värskendada", et Cortana näitaks teile, kuidas erinevaid seadeid muuta. Kui see hästi töötab, võib Microsoft selle funktsiooni Windowsi integreerida.
 • Luubi täiustused: Nüüd on valikud jaotises Seaded> Juurdepääsu lihtsus> Luup, et hoida hiirt ekraanil keskel. Luubil on mõned uued suumi tasemed ja see võib suumida ka 5% või 10%.
 • Jutustaja täiustused: Jutustaja on ekraanilugeja kasutajatele mõeldud uue klaviatuuripaigutusega. See sisaldab ka palju uusi funktsioone, näiteks võimalust otsida ekraanilt teksti uue funktsiooni Find abil.
 • Jutustaja kiirstart: Jutustaja käivitamisel kuvatakse uus juhend „Kiirstardi”. Selle eesmärk on õpetada teile Jutustaja põhitõdesid kiiresti.
 • Segareaalsuse täiustused: Microsoft on oma virtuaalse reaalsuse platvormi Mixed Reality teinud palju muudatusi, sealhulgas võimalust voogesitada heli korraga nii Mixed Reality peakomplekti kui ka PC kõlaritesse. Samuti on olemas uus funktsioon „Taskulamp”, mis võimaldab teil kaamera vooge reaalsest maailmast virtuaalses keskkonnas vahetada, võimaldades teil peakomplektist väljaspool näha.

Muud geeky muudatused

Siin on mõned muud täiustused, millest ainult geekid, arendajad ja süsteemiadministraatorid peavad teadma:

 • Tulemüür Linuxi protsessidele: Windows Defenderi tulemüür saab nüüd määratleda tulemüüri reeglid mis tahes Windowsi alamsüsteemi Linuxi jaoks (WSL) protsesside jaoks, täpselt nagu saate seda teha ka Windowsi protsesside jaoks. Näiteks kui käivitate SSH-serveri või veebiserveri, näete tulemüüri viipa, mis küsib, kas soovite avada porti väliste ühenduste jaoks - just nagu käivitaksite sama serveri Windowsis.
 • Viirusetõrjetarkvara kaitstud protsessid: Viirusetõrjeprogrammid peavad nüüd Windowsi turvakeskuses registreerumiseks kasutama „kaitstud protsessi”. Kui seda ei tehta, ei kuvata neid Windowsi turvalisuse kasutajaliideses ja Windows Defender jääb viirusetõrjetarkvaraga kõrvuti lubatud. See peaks julgustama viirusetõrjearendajaid kasutama kaitstud protsesse. Kaitstud protsessid võimaldavad usaldusväärse koodi laadimist ja on rünnakute eest paremini kaitstud, nii et see parandab operatsioonisüsteemi turvalisust.
 • Registriredaktori automaatne täitmine: Registriredaktori aadressiribale kirjutades näete rippmenüüd, mis pakub soovitusi sisestatava tee lõpuleviimiseks. Samuti võite eelmise sõna kustutamiseks vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Backspace ja järgmise sõna kustutamiseks klahve Ctrl + Delete.
 • Tegumihalduri mäluaruandlus: Tegumihalduris ei kuvata vahekaardi Protsessid veerus „Mälu” enam peatatud universaalse Windowsi platvormi (UWP) rakenduste poolt kasutatavat mälu. Windows saaks vajaduse korral alati peatatud protsesside kasutatava mälu tagasi nõuda, nii et see näitab täpsemalt, kui palju mälu tegelikult kasutatakse.
 • Windows Defenderi rakenduse valvuri täiustused: WDAG-i funktsiooni, mis võimaldab professionaalsete ja ettevõtte arvutite kasutajatel Microsoft Edge'i kaitstud konteineris käitada, on täiustatud. Nüüd käivitub see kiiremini. Süsteemiadministraatorid saavad lubada ka rühmapoliitika sätte, mis võimaldab kaitstud Edge brauseri kasutajatel faile hostifailisüsteemi alla laadida.
 • Microsofti veebidraiveri installimine: Microsofti WebDriveri tarkvara veebisaitide automatiseeritud testimiseks Microsoft Edge'is on nüüd installitud Windows 10 süsteemi "funktsioon nõudmisel" kaudu. Avage Seaded> Rakendused ja funktsioonid> Valikuliste funktsioonide haldamine> Selle installimiseks lisage funktsioon. See installitakse automaatselt ka arendajarežiimi lubamisel. See tähendab, et Windows muudab teie seadmele sobiva versiooni installimise lihtsaks ja Windows hoiab seda automaatselt ajakohasena.
 • RSAT-i installimine: Ka serveri kaughalduse tööriistad on nüüd saadaval nõudmise funktsioonina. Neid on lihtne installida rakendusest Seaded ja Windows hoiab neid automaatselt ajakohasena.
 • Windows Hello kaugtöölaua jaoks: Azure Active Directory ja Active Directory kasutajad, kes kasutavad teenust Windows Hello for Business, saavad nüüd kaugtöölaua ühendusega autentimiseks kasutada biomeetrilisi andmeid nagu sõrmejälg või näotuvastus. (Lihtsa PIN-koodiga ei saa siiski autentida.)
 • Microsoft Edge'i uued rühmapoliitika: Süsteemiadministraatorid saavad konfigureerida mitmesuguseid uusi Microsoft Edge'i rühmapoliitikaid. Uute reeglitega saab juhtida täisekraanirežiimi, printimist, brauseri ajaloo salvestamist, avalehe nuppu ja seda, kas kasutajad saavad turvasertifikaadi vigu alistada.
 • Veebisisselogimine Windows 10 jaoks: Uus funktsioon „Veebisisselogimine” on saadaval Azure Active Directoryga ühendatud arvutite jaoks. Eeldades, et administraator on lubanud sobiva rühmapoliitika, saavad kasutajad Windowsi sisselogimisekraanil valida suvandi „Veebisisselogimine” ja sisse logida ADFS-i välise föderatsiooni pakkujaga (näiteks SAML).
 • Kiire sisselogimine jagatud arvutitele: Jagatud arvutitega töökohtade jaoks saavad administraatorid lubada uue valiku „Kiire sisselogimine”. See kiirendab sisselogimisprotsessi. Lisateavet ärifunktsioonide kohta, nagu veebi sisselogimine ja kiire sisselogimine, leiate Microsofti dokumentidest ettevõtetele.

Oleme kuulnud kuulujutte, et Microsoft lubaks igal Windows 10 kasutajal selles Windows 10 versioonis Windows 10 S-režiimi sisse ja välja lülitada, kuid seda funktsiooni ei ilmunud kunagi.

SEOTUD:Mis on Windows 10 S-režiimis?

Microsoft lihtsustab järgmisel korral nimeprotsessi veelgi. Järgmine värskendus ei kuulu selle väljatöötamise ajal koodnimeks Redstone 6. Selle nimi on „Windows 19H1”, mis tähendab, et see on 2019. aasta esimene värskendus. Tulevased värskendused saavad nimeks „19H2”, „20H1”, „20H2” ja nii edasi.

Pildikrediit: Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft, Microsoft


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found