Kuidas peatada Windows 10 puutetundliku klaviatuuri ilmumine sisselogimisel

Viimasel ajal on mu sülearvuti esitanud mulle Windowsi puuteklaviatuuri iga kord, kui avan lukustuskuva ... kuigi sülearvuti pole puutetundlikku ekraani. Kas teil on sarnane probleem? Siin on mõned võimalikud lahendused.

Kui võimalik, leidke süüdlane ja desinstallige see (või peatage selle automaatne käivitamine)

Kui see hakkas juhtuma juhuslikult, siis tõenäoliselt teie installitud uue rakenduse või draiveri tõttu. Ma kahtlustan tungivalt, et minu süsteemis oli süüdi Air Display, kuid kuna seda ei saa Windows 10 korral korralikult desinstallida, ei suutnud ma probleemi sel viisil kinnitada ega lahendada. Kuid mõelge hiljuti installitud rakendustele ja kui mõni neist võib arvata, et arvutis on puuteekraan, või vajab hõlpsasti juurdepääsetavaid funktsioone. Desinstallige see ja taaskäivitage arvuti, et näha, kas probleem kaob.

Teise võimalusena võite avada tegumihalduri, vajutades klaviatuuril Ctrl + Shift + Esc ja minge vahekaardile Startup. Proovige siin keelata teatud käivitusülesanded, et näha, kas see probleemi lahendab. Kui teil on õnne, on see probleem olemas ainult siis, kui süüdlane on aktiivne, nii et saate seda oma arvuti tavapärase kasutamise ajal vähemalt ära hoida.

Keelake puutetundlik klaviatuur juurdepääsu hõlbustamiseks

Kui teil on õnne, lülitati puutetundlik klaviatuur Windowsi ametliku juurdepääsukeskuse kaudu sisse ja saate probleemi lahendada, lihtsalt selle välja lülitades.

Sinna pääsemiseks avage menüü Start ja tippige „juurdepääsetavuse lihtsus”. Kui kuvatakse juurdepääsukeskuse valik, vajutage sisestusklahvi.

Seal klõpsake nuppu „Kasuta arvutit ilma hiire või klaviatuurita”.

Tühjendage märkeruut „Kasuta ekraaniklaviatuuri”. Kui see on juba märkimata, kontrollige seda, klõpsake nuppu Rakenda ja seejärel tühjendage see - hea mõte. Muudatuste salvestamiseks ja ekraanilt väljumiseks klõpsake nuppu OK.

Keelake puutetundlik klaviatuuriteenus

Kui ülaltoodud valikud ei toimi, peate võib-olla veidi rohkem tuumaenergia välja töötama ja puudutusteenused üldse keelama. See tähendab, et kui teie sülearvutil on puutetundlik ekraan või kui mõni rakendus nõuab nende funktsioonide nõuetekohast toimimist, võite midagi rikkuda. Kuid ärge muretsege: need toimingud on täiesti pöörduvad, nii et kui need midagi rikuvad, saate selle alati tagasi lülitada.

Hoiatus: Microsoft on meid teavitanud, et Windows 10 uusimates versioonides peatab selle teenuse keelamine nii menüü Start kui ka rakenduse Seaded ja kõigi UWP-rakenduste kirjutamise. See tekitab ka muid probleeme. Soovitame mitte järgida neid juhiseid kaasaegsetes Windows 10 arvutites.

Windowsi puutetundliku klaviatuuriteenuse keelamiseks avage menüü Start ja tippige „services”. Vajutage sisestusklahvi.

Kerige alla jaotiseni „Puuteklaviatuuri ja käsikirjapaneeli teenus”. Topeltklõpsake seda.

Leidke rippmenüü Startup Type ja muutke see väärtuseks „Disabled”.

See on lahendus, mis lõpuks minu jaoks töötas ja kuna ma ei kasuta ühtegi puutega seotud funktsiooni, ei rikkunud see midagi, mida tahtsin säilitada.

Kas teil on sellele probleemile mõni oma lahendus? Andke sellest kindlasti kommentaarides teada ja saame nad sellesse loendisse lisada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found