Mida teha, kui teie Mac ei lülitu välja

Macid on nagu iga teine ​​arvuti. Mõnikord nad ei käivitu ja mõnikord ei lülitu nad välja. Kui teie Mac keeldub väljalülitamisest, saate selle ikkagi välja lülitada ja loodetavasti probleemi püsivalt lahendada.

Kuidas Mac välja lülitada

Maci väljalülitamine on sama lihtne kui klõpsates ekraani ülaosas menüüribal Apple'i logol ja seejärel valides kuvatavas kastis „Shut Down…”, millele järgneb „Shut Down”. Kui tunnete end eriti kannatamatuna, võite menüüvalikul klõpsates hoida klaviatuuril nuppu Option, et see kinnituskast üldse ei ilmuks.

Kui olete sulgemisprotsessi alustanud, peate ootama. Isegi kui jätate ruudu ruutu „Ava uuesti sisselogimisel aknad uuesti”, peate ikkagi enne Maci väljalülitamist ootama teie praegu avatud rakenduste ja akende sulgemist.

Eeldades, et teie Mac ei lülitu välja, on aeg proovida veel mõnda asja.

Tarkvara võib põhjustada seiskamise probleeme

Mõnikord võib tarkvara takistada teie Maci korralikku väljalülitamist. Aeg-ajalt teavitab teie Mac teid rakenduse blokeerimise lõpetamisest ja mõnikord ei näe te üldse ühtegi viga. Kõigepealt proovige sulgeda kõik oma rakendused, paremklõpsates dokil nende ikoonidel (või kahe sõrmega klõpsates) ja valides „Lõpeta“.

Võite sundida sulgema kõik rakendused, mis ei reageeri või mida ei suleta. Paremklõpsake (või klõpsake kahe sõrmega) rakenduse ikooni, hoidke klahvi Suvandid klahvi, seejärel klõpsake nuppu „Sunnita lõpetamist” ja rakendus peaks sulgema. Seejärel võite proovida uuesti välja lülitada.

Kui see ei toimi, on võimalik, et taustprotsess kukkus kokku ja põhjustab probleemi. Avage Activity Monitor (vajutage Command + tühikuklahvi, seejärel otsige seda) ja klõpsake vahekaarti CPU. Veeru „% CPU” saate tellida kahanevas järjestuses, et näha, kas mõni rakendus kasutab palju protsessori võimsust. Kui need on, siis klõpsake nende esiletõstmiseks ja klõpsake siis protsessi tapmiseks vasakus ülanurgas oleval sümbolil „X”.

Teised rakendused, mis võivad kokku kukkuda, tõstetakse esile punasega, millele järgneb silt „(Ei reageeri)”. Ka nende tapmiseks peate klõpsama nendel ja seejärel nupul X. Eeldades, et olete kõigist ekslikest protsessidest lahti saanud, on aeg proovida uuesti välja lülitada.

Eemaldage kõik välisseadmed

Samuti võivad välisseadmed põhjustada probleeme Maci sulgemisel. Parimate tulemuste saamiseks ühendage kõik lisatud välisseadmed lahti ja proovige uuesti. Kui kasutate iMaci, võite proovida lahti ühendada kõik, välja arvatud hiir või Magic Trackpad (kuigi klaviatuurid ei tohiks probleemi tekitada).

Eemaldage turvaliselt kõik välised kettad, paremklõpsates neid ja valides „Eject [DISK]” või klõpsates ja lohistades helitugevuse prügikasti. Kui te ei saa draivi väljastamiseks, siis võib-olla olete oma probleemi leidnud. Võite näha, et kuvatakse uus aken, kus on valik „Force Eject…”, mida saate proovida.

Vastasel juhul võite sundida väljutamist terminali kaudu järgmise käsuga (asendage "DISK" ükskõik millise draivi nimega):

diskutil unmountKettajõud / mahud / ketas

Manustatud draivide loendi saamiseks käivitage see käsk kõigepealt:

diskutili loend

Kui kõik muu ebaõnnestub: taaskäivitage oma Mac

Kui teie Mac ikkagi ei lülitu välja, jääb teha ainult piltlikult "pistik tõmmata" ja sundida välja lülitama. See töötab nii lauaarvutites kui ka MacBookides. Selleks vajutage kõigepealt juht- ja käsuklahve ning hoidke neid all, seejärel hoidke Maci toitenuppu all.

Kui teil pole toitenuppu, peate selle asemel hoidma all nuppu Juhtimine ja Command ning nuppu Väljutamine või nuppu Touch ID. Hoidke nuppu all umbes 10 sekundit, pärast mida peaks teie Maci ekraan pimedaks minema. Enne masina uuesti käivitamist oodake umbes 30 sekundit.

Märge: Seda tuleks kasutada ainult viimase abinõuna. Seiskamisprotsess on loodud põhisüsteemi failide kaitsmiseks, mis peaksid alati enne masina väljalülitamist olema korralikult suletud. Tõenäoliselt töötab teie Mac pärast sunnitud taaskäivitamist suurepäraselt, kuid selle tegemisel on alati oht. Kui midagi läks valesti ja teie Mac ei käivitu enam, lugege, kuidas parandada Maci, mida ei käivitata.

Taaskäivitamine lahendab suurema osa probleemidest, mis takistavad teie Maci korralikult välja lülitamast. Kui see probleem sageneb, peate allpool toodud sammudega jõudma probleemi allikani.

Väljalülitatud probleemide ennetamine tulevikus

Kui probleemi põhjustas tarkvara, võite selle parandamiseks astuda mõningaid samme. Kui rakendus peatas teie sulgemisprotseduuri, proovige leida tarkvaravärskendusi, mis võivad probleemi lahendada. Kui selline võimalus on olemas, võiksite rakenduse alternatiivi kasuks kaevata. Proovige oma Mac taaskäivitadailma kõigepealt käivitage probleemtarkvara.

Samuti tuleb macOS-i regulaarselt värskendada, et probleemidega kursis olla. Tarkvaravärskendusi saate kontrollida jaotisest Süsteemieelistused> Tarkvarauuendus. Seal olles saate lubada automaatsed värskendused, klõpsates valikul „Täpsem…” ja märkides seejärel vastavad ruudud.

Käivitage turvarežiimis

Maci taaskäivitamine turvarežiimis võib aidata ka probleemi kordumist tulevikus peatada. Kui käivitate Maci turvarežiimis, kontrollitakse käivituskettal probleeme ja MacOS proovib tuvastatud probleemid lahendada. Turvarežiim kustutab ka fondi, kerneli ja süsteemi vahemälud ning mõned muud asjad.

Maci käivitamine turvarežiimis:

  1. Lülitage Mac välja (peate võib-olla sundväljalülitama).
  2. Vajutage toitenuppu, seejärel vajutage kohe Shift-klahvi (kas ühte) ja hoidke seda all.
  3. Kui näete sisselogimisakent, vabastage klahv Shift ja logige sisse nagu tavaliselt.

Kui taaskäivitate arvuti, taaskäivitub see tavarežiimi. Turvarežiim ei ole teie Maci ainus alternatiivne käivitusrežiim, vaadake MacOS-i alglaadimisrežiimide täielikku loendit ja milleks neid kasutatakse.

Lähtestage oma SMC ja PRAM / NVRAM

Süsteemihalduse kontroller (SMC) vastutab teie Maci madalate funktsioonide eest, sealhulgas toitehalduse, aku laadimise ja klaviatuuri taustvalgustuse eest. Mõnikord võib toiteprobleemid olla põhjustatud SMC-st, seega on mõttekas proovida SMC lähtestada, kui teil on kroonilisi väljalülitusprobleeme.

Protsess on lihtne, kuid erineb sõltuvalt sellest, kas teil on sisemise akuga MacBook, eemaldatava akuga MacBook või lauaarvuti nagu iMac. Siit saate teada, kuidas lähtestada SMC oma konkreetses Macis.

Mittelenduvat RAM-i (NVRAM) või parameetri RAM-i (PRAM) kasutab teie Mac selliste sätete salvestamiseks nagu käivitusketta eelistus, kuva eraldusvõime ja ajavööndi teave. On ebatõenäoline, et NVRAM / PRAM mõjutab teie Maci väljalülitamist, kuid kui teil on selles etapis endiselt probleeme, on see tõenäoliselt väärt võtet.

Selle mälu lähtestamise protsess on ühesugune:

  1. Veenduge, et teie Mac on välja lülitatud.
  2. Vajutage toitenuppu (või mõnel MacBookil nuppu Touch ID) ja vabastage see, seejärel vajutage ja hoidke kohe klaviatuuril Option + Command + P + R.
  3. Umbes 20 sekundi pärast saate need klahvid vabastada ja teie Mac peaks käivituma tavapärasel viisil.

Pärast NVRAM / PRAMi lähtestamist peate võib-olla kohandama seadeid, nagu ekraani eraldusvõime, käivitusketas ja ajavöönd. Nüüd proovige oma Mac tavaliselt taaskäivitada või sulgeda, et näha, kas teil on endiselt probleeme.

Kas teil on endiselt probleeme? Proovige tuumavõimalust

Kui kõik muu ebaõnnestub, saate draivi alati vormindada ja macOS-i uuesti installida. Esmalt peaksite failide salvestamiseks varundama Maci Time Machineiga. Vältige varundamiseks mis tahes kolmanda osapoole kettakloonimistarkvara kasutamist (oleme siiski pärast puhast installimist).

Seejärel saate järgida MacOS-i kustutamise ja operatsioonisüsteemi nullist uuesti installimise juhiseid. Pidage meeles, et kui olete seda teinud, peate taastama Time Machinei varukoopia ja installima soovitud tarkvara uuesti. See ei ole kiire protsess, nii et varuge tund või kaks enne alustamist.

Uus install peaks probleemi lõplikult lahendama. See suudab lahendada ka muid probleeme, mis on põhjustatud allesjäänud tuumalaiendustest ja osaliselt desinstallitud tarkvarast. Võite märgata, et teie Mac on kiirem ja teil on ka palju vaba ruumi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found