Kuidas oma Maci fänne käsitsi juhtida

Vaikimisi käitab Apple teie Maci fänne automaatselt - neid pole võimalik konfigureerida - ja tõstab need üles, kui teie süsteem muutub liiga kuumaks. Tasuta Maci ventilaatori juhtimise rakendus võimaldab teil oma fänne käsitsi juhtida. Selleks on kaks põhjust - lubada Macil töötada kiiremini, kuid valjemalt või aeglasemalt, kuid vaiksemalt. Apple'i automaatjuhtimise eesmärk on kuskil keskel.

Mõned hoiatused

Teie Mac ajab teie protsessorit liiga kuumaks, aeglustades seda oluliselt, kuni temperatuur saab kontrolli alla. Tavaliselt algab see enne, kui temperatuur liiga kõrgeks tõuseb, kuid saate oma protsessorit käsitsi kaugemale lükata, keerates ventilaatori kiirust kaugemale, kui Apple tavaliselt lubab. See tekitab palju müra, mistõttu automaatjuhtimine üritab seda aeglustada.

Teisalt, kui te vihkate ventilaatorimüra, saate need käsitsi tagasi lükata. Pidage meeles, et see muudab teie süsteemi töötamise palju kuumemaks ja võib liialt kaugele laskmisel põhjustada süsteemi ebastabiilsust.

Mõlemal juhul peaksite jälgima oma protsessori ja muude komponentide temperatuure ning veenduma, et te ei kahjusta oma süsteemi. Samuti on võimalik, et fännide pikema aja jooksul maksimaalse kiirusega töötamine võib põhjustada kahjustusi, seega proovige oma sülearvutit mitte piinata.

Fännide kontrollimine

Alustamiseks laadige alla rakendus Maci ventilaatori juhtimine ja teisaldage see kausta Rakendused. Kui see algab, näete kõigi oma fännide loendit ja võimalust kohandatud juhtnuppude määramiseks. „Automaatne“ säilitab vaikekäitumise, kuid „Kohandatud“ avamine võimaldab teil määrata konkreetse RPM väärtuse või sihttemperatuuri.

Sensoripõhine väärtus jäljendab automaatset käitumist, kuid võimaldab teil valida, kui kuumaks soovite oma süsteemi. Maksimaalset temperatuuri saate tõsta kõrgemale, kui soovite suuremat jõudlust, või madalamat, kui soovite, et teie fännid oleksid vaiksemad.

Tore puudutus võimaldab rakendusel jälgida ka oma süsteemi temperatuuriandureid. Peamised, millele tähelepanu pöörata, on protsessori südamiku temperatuurid.

Kui te ei soovi, et rakendust pidevalt avataks, saate rakenduse ikooniga seadistada menüüribal kuvama ühe ventilaatori ja anduri; Nende seadete saamiseks klõpsake paremas alanurgas nuppu „Eelistused“.

See lisab menüüribale kena anduri ja see ei võta liiga palju ruumi, kui kuvate seda kahel real.

Üldiste eelistuste all on teil ka võimalus käivitada rakendus käivitamisel ja kuvada temperatuurid Fahrenheiti keeles.

Piltide autorid: Anake Seenadee / Shutterstock


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found