Windowsi register on demüstifitseeritud: mida saate sellega teha

Windowsi register on andmebaas, kuhu Windows ja paljud programmid salvestavad oma konfiguratsiooniseaded. Peidetud funktsioonide lubamiseks ja konkreetsete valikute kohandamiseks saate registrit ise muuta. Neid näpunäiteid nimetatakse sageli registrihäkkimisteks.

Mis on Windowsi register ja kuidas see töötab?

Windowsi register on mitme andmebaasi kogu. Seal on kogu süsteemi hõlmavaid registrisätteid, mis kehtivad kõigile kasutajatele ja igal Windowsi kasutajakontol on ka oma kasutajaspetsiifilised seaded.

Operatsioonisüsteemides Windows 10 ja Windows 7 salvestatakse kogu süsteemi hõlmavad registrisätted failidesse C: \ Windows \ System32 \ Config \ , samal ajal kui igal Windowsi kasutajakontol on oma NTUSER.dat-fail, mis sisaldab oma kasutajaspetsiifilisi võtmeid C: \ Windows \ Users \ nimi kataloogi. Neid faile ei saa otse muuta.

Kuid pole tähtis, kuhu need failid on salvestatud, sest te ei pea neid kunagi puudutama. Windowsi sisselogimisel laadib see seaded nendest failidest mällu. Programmi käivitamisel saab see konfiguratsiooniseadete leidmiseks kontrollida mällu salvestatud registrit. Kui muudate programmi sätteid, saab see muuta registris olevaid sätteid. Kui logite arvutist välja ja sulgete, salvestab see registri oleku kettale.

Register sisaldab nende võtmete sees kaustataolisi „võtmeid” ja „väärtusi”, mis võivad sisaldada numbreid, teksti või muid andmeid. Register koosneb mitmest võtmete ja väärtuste rühmast nagu HKEY_CURRENT_USER ja HKEY_LOCAL_MACHINE. Neid rühmi nimetatakse tarudeks, kuna Windows NT üks algsetest arendajatest vihkas mesilasi. Jah, tõsiselt.

Microsoft tõi registri tagasi Windows 3.1-sse, kuid algselt kasutati seda ainult teatud tüüpi tarkvara jaoks. Windows 3.1 ajastul salvestasid Windowsi rakendused sageli seadeid .INI-konfiguratsioonifailidesse, mis olid OS-is hajutatud. Registrit saavad nüüd kasutada kõik programmid ja see aitab kokku viia seaded, mis muidu hajutataksid ketta paljudes erinevates kohtades.

Kõik programmid ei salvesta kõiki oma sätteid Windowsi registrisse. Iga programmi arendaja võib otsustada, kas kasutab registrit iga sätte jaoks, ainult mõne sätte jaoks või mitte. Mõni programm salvestab kõik (või ainult mõned) oma sätted konfiguratsioonifailidesse - näiteks kausta Rakenduse andmed. Kuid Windows ise kasutab registrit laialdaselt.

Miks võiksite registrit muuta?

Enamik Windowsi kasutajaid ei pea kunagi registrit puudutama. Windows ise ja paljud programmid kasutavad registrit ja tavaliselt ei pea te selle pärast muretsema.

Registrit saate siiski ise redigeerida Windowsi komplektis oleva registriredaktori abil. See võimaldab teil registrit läbi klõpsata ja üksikuid registrisätteid muuta.

Register ise on andmebaasi suur segadus ja te ei leia sellest palju, muidugi ise läbi klõpsates. Kuid sageli leiate veebis "registrimurdmisi", mis ütlevad teile, milliseid seadeid peate konkreetse ülesande täitmiseks muutma.

See on eriti kasulik, kui otsite võimalusi, mida Windows tavaliselt ei avalda. Mõned asjad on saavutatavad ainult registri häkkimisega. Muud seaded on saadaval Windowsi professionaalsete väljaannete grupipoliitikas, kuid tavaliselt saate neid Windowsi koduväljaandes registri muutmisega muuta.

Kas see on ohutu?

Registri muutmine pole ohtlik, kui teate, mida teete. Järgige lihtsalt juhiseid ja muutke ainult neid seadeid, mida teil on soovitatud muuta.

Kuid kui sisenete registrisse ja hakkate asju juhuslikult kustutama või muutma, võite oma süsteemi konfiguratsiooni sassi ajada ja võib-olla isegi Windowsi taaskäivitamatuks muuta.

Üldiselt soovitame enne registri redigeerimist igaks juhuks varundada register (ja teie arvuti, millest peaksite alati varukoopiad olema!). Kuid kui järgite õigustatud juhiseid õigesti, pole teil probleeme.

Kuidas registrit muuta

Registri muutmine on üsna lihtne. Kõik meie registriredigeerimisega seotud artiklid näitavad kogu protsessi ja seda on lihtne jälgida. Kuid siin on protsessi põhiline ülevaade.

Alustamiseks avage registriredaktori rakendus. Selleks vajutage dialoogi Käivita avamiseks Windows + R. Sisestage “regedit” ja vajutage sisestusklahvi. Samuti saate avada menüü Start, sisestada otsingukasti „regedit.exe” ja vajutada seejärel sisestusklahvi.

Enne jätkamist palutakse teil nõustuda kasutajakonto juhtimise viipaga. See annab registriredaktorile võimaluse süsteemi sätteid muuta.

Navigeerige vasakpoolsel paanil mis tahes muudetava võtme juurde. Saate teada, kus peate olema, sest teile pakutavad juhised registrihäkkimiseks, mida proovite rakendada.

Windows 10-s saate ka lihtsalt kopeerida-kleepida aadressi registriredaktori aadressiribale ja vajutada sisestusklahvi.

Väärtuse muutmiseks topeltklõpsake seda parempoolsel paanil ja sisestage uus väärtus. Mõnikord peate looma uue väärtuse - paremklõpsake parempoolsel paanil, valige loodava väärtuse tüüp ja sisestage seejärel sellele sobiv nimi. Muudel juhtudel peate võib-olla looma uued võtmed (kaustad). Registrihäkk ütleb teile, mida peate tegema.

Olete valmis. Muudatuse salvestamiseks ja registriredaktori sulgemiseks võite klõpsata nupul OK. Muudatuse jõustumiseks peate millalgi oma arvuti taaskäivitama või välja logima ja uuesti sisse logima, kuid see selleks.

See kõik hõlmab registrihäkkimist - olete nüüd avanud registriredaktori, leidnud muudetava väärtuse ja muutnud seda.

Registrit saate muuta ka allalaadides ja käivitades .reg-failid, mis sisaldavad muudatusi, mis rakendatakse nende käivitamisel. Laadige alla ja käitage .reg-faile ainult usaldusväärsetest allikatest, kuid need on tekstifailid, nii et saate neil paremklõpsata ja avada need Notepadis.

Veelgi parem, saate teha oma registri häkkimisfaile. .Reg-fail võib sisaldada mitut erinevat seadet, nii et võiksite luua .reg-faili, mis rakendab kõik teie lemmikregistrihäkid ja seadistamise nipid Windowsi arvutisse selle käivitamisel.

Mõned lahedad registrihäkid, mida saate proovida

Oleme kirjutanud tonnidest registrimurdmistest. Siin on mõned meie lemmikud:

 • Sõnumi kuvamine sisselogimisel: saate panna Windowsi alati sõnumit näitama, kui keegi teie arvutisse sisse logib.
 • Luba Windows Defenderi salajane Crapware Blocker: Windows 10-s otsib Windows Defender taustal automaatselt pahavara. See võib kaitsta teid ka potentsiaalselt soovimatute programmide (PUP-ide) eest, kui muudate registrisätet.
 • Puhastage oma räpane kontekstimenüü: registri kaudu saate kirjed käsitsi eemaldada töölaua segasest kontekstimenüüst või failihaldurist.
 • Mis tahes rakenduse lisamine oma töölaua kontekstimenüüsse: saate oma töölaua kontekstimenüüsse lisada mis tahes rakenduse. Paremklõpsake töölaual ja valige kirje selle kiireks käivitamiseks.
 • Lisage kõigi failide kontekstimenüüsse käsk Ava märkmikuga: kui leiate regulaarselt märkmikus erinevat tüüpi tekstifaile, lisage selle kiirendamiseks igale failile valik „Ava märkmikuga”.
 • Peatage muud kasutajakontod arvuti väljalülitamast: Selle registrihäkkimise abil saate takistada arvutis olevate konkreetsete kasutajakontode sulgemist.
 • Konkreetsete rakenduste käivitamise blokeerimine kasutajakontodel: Registri abil saate takistada teistel Windowsi kasutajakontodel teie süsteemis konkreetsete rakenduste käitamist.

 • Muutke tegumiriba nupud alati viimaseks aktiivseks aknaks: see on minu isiklik lemmik. Operatsioonisüsteemides Windows 7 ja Windows 10 kuvatakse tegumiriba nuppudel klõpsamine tavaliselt selle rakenduse kõigi avatud akende pisipiltide loendit, kui sellel on mitu akent. LastActiveClicki häkkimine teeb ühe klõpsuga selle rakenduse jaoks viimase aktiivse akna avamise, säästes akende vahetamisel klõpsu. Selle avatud akende eelvaadete nägemiseks saate ikkagi hõljuda tegumiriba ikooni kohal.
 • Keelake Windows 10 lukustuskuva: kui teile ei meeldi tahvelarvuti stiilis lukustuskuva minema pühkida ja soovite iga kord, kui teie arvuti käivitate, logite välja või lukustate, näete tavapärast sisselogimisekraani, on see registrimurdmine teie jaoks . See loodi Windows 8 jaoks, kuid töötab endiselt Windows 10 uusimate versioonidega.
 • Lisage kontekstimenüüsse „Võta omandiõigus”: Windowsis on failid kasutajate omad. Kui olete edasijõudnud kasutaja ja vahetate faili omandiõigusi sageli, saate selle kiirendamiseks lisada kontekstimenüüsse käsu „Võta omandiõigus”.
 • Keela Windowsi Aero Shake'i minimeerimine: saate peatada Windows 7 või Windows 10 kõigi avatud akende minimeerimise alati, kui raputate selle seadega akna tiitliriba.
 • Hankige vana helitugevuse juhtimine Windows 10-sse tagasi: kui te igatsete Windows 7 stiilis helitugevuse juhtimist, toob see registrimurdmine selle Windows 10-sse tagasi.

 • Muutke oma arvuti tootjanime: saate tootja väljale lisada oma nime - see on eriti lahe, kui ehitasite oma arvuti. Võite isegi lisada oma logo.
 • Eemaldage kaust 3D-objektid sellest arvutist Windows 10-s: kas teile ei meeldi näha selle arvuti all uut kausta 3D-objektid? See registrihäkkimine eemaldab selle.
 • Kaustade eemaldamine sellest arvutist Windows 10-s: saate ka selle arvuti vaates kausta Töölaud, Dokumendid, Allalaadimised, Muusika, Pildid ja Videod peita.
 • Eemaldage OneDrive Windows 10-st File Explorerist: kui te ei soovi OneDrive'i Windows 10-s kasutada, eemaldab see registrimurdmine selle kausta File Exploreris.
 • Keelake kontroll „Madal kettaruum”: kas Windowsis on teie arvutis vähese kettaruumi pärast vigu? Saate registri kaudu kontrolli keelata. See on eriti kasulik, kui Windows ajab sassi ja hoiatab teid näiteks tavaliselt peidetud taastesektsiooni eest.
 • Kas peatada Windowsi „- otsetee” lisamine uutele otseteedele: Kas soovite uute otseteede nimedes vabaneda „- otseteest”? Palun.
 • Keela SMBv1 Windows 7-s turvalisuse huvides: Turvalisuse huvides on vana SMBv1-failide jagamise protokoll Windows 8 ja Windows 10 vaikimisi keelatud turvalisuse parandamiseks.

Oleme varem käsitlenud paljusid muid kasulikke registrihäkke. Kui soovite Windowsis midagi kohandada, tehke lihtsalt kiire veebiotsing ja on suur tõenäosus, et leiate registrihäkki, mis ütleb teile, kuidas seda teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found