Kuidas kontrollida, kas teie arvuti on Oculus Rifti või HTC Vive'i jaoks valmis

Oculus Rift ja Valve HTC Vive vajavad võimsat arvutimängu riistvara. Kas pole kindel, kas teie arvuti saab sellega hakkama? Nii Oculus kui ka Valve pakuvad tööriistu, mis kontrollivad kiiresti, kas teie arvuti on nuusktubakas.

Üldjuhul on suur tõenäosus, et teie arvuti pole virtuaalseks reaalsuseks valmis, välja arvatud juhul, kui olete hiljuti ehitanud või ostnud tippklassi mänguarvutit. Kui plaanite VR-i saada, ostke või ehitage kindlasti uusi arvuteid, pidades silmas neid riistvaranõudeid.

Kontrollige, kas teie arvuti suudab Oculus Riftiga hakkama saada

SEOTUD:Oculus Rift vs HTC Vive: milline VR-peakomplekt sobib teile?

Selle testimiseks, kas teie arvuti on Oculus Rifti kasutamiseks valmis, laadige alla Oculus Rifti ühilduvusriist ja käivitage see. Tööriist kontrollib teie arvuti riistvara, et tagada riistvara toetamiseks piisav graafikaprotsessor, protsessor, RAM ja USB-pordide arv. Tööriist testib ka seda, kas teie emaplaadi USB-kontroller on piisavalt hea, kuna mõne vanema emaplaadi ja Rifti vahel näib olevat probleeme.

Kui teie arvuti ei läbi, annab tööriist teile teada, milles probleem on - võib-olla peate õnne korral lihtsalt graafikakaarti täiendama. Kui peate siiski riistvara täiendama, vaadake miinimumnõuded selle artikli viimasest jaotisest.

Vaadake, kas teie arvuti on HTC Vive ja SteamVR jaoks valmis

Kui teid huvitab rohkem HTC Vive, laadige Steami kaudu alla rakendus SteamVR Performance Test. Ehkki Oculuse tööriist lihtsalt võrdleb teie arvuti riistvara andmebaasiga, töötab SteamVR jõudlustesti tööriist tegelikult võrdlusalusena, et näha, kas teie arvuti suudab virtuaalreaalsuse sisu renderdada kiirusega 90 kaadrit sekundis ja kas ta suudab seda teha soovitataval graafilisel tasemel kvaliteeti.

Sellest tööriistast on abi ka siis, kui läbite Oculuse testi, kuna see annab teile aimu graafilisest kvaliteedist, mida võite virtuaalse reaalsuse mängude sujuva jõudlusega oodata.

Minimaalsed riistvaranõuded seadmetele Oculus Rift ja HTC Vive

Kui teie arvuti läbib ülaltoodud testid, ei pea te riistvaranõuete pärast muretsema. Kuid võiksite uurida täpseid süsteeminõudeid, kui plaanite osta või ehitada arvutit, mis suudaks virtuaalset reaalsust hallata.

Nõutav riistvara on kahe peakomplekti vahel suures osas identne. Need on miinimumnõuded, seega on kiirem riistvara alati parem. Kuid vajate vähemalt:

  • Graafika: NVIDIA GeForce GTX 970 või AMD Radeon R9 290
  • Protsessor: Intel i5-4590 Oculus Rifti jaoks, Intel i5-4590 või AMD FX 8350 HTC Vive jaoks (see AMD protsessor võib Riftiga nagunii töötada, kuid Oculus ei loeta ühtegi toetatud AMD protsessorit).
  • RAM: 8 GB Oculus Rifti jaoks, 4 GB HTC Vive jaoks
  • Video väljund: HDMI 1.3 videoväljund seadmele Oculus Rift, HDMI 1.4 või DisplayPort 1.2 HTC Vive jaoks
  • USB-pordid: 3 USB 3.0 porti ja 1 USB 2.0 port Oculus Rifti jaoks, vaid üks USB 2.0 port, mis on vajalik HTC Vive jaoks (kuigi USB 3.0 on toetatud ja võib pakkuda paremat kogemust)
  • Operatsioonisüsteem: Mõlema peakomplekti jaoks on vajalik Windows 7 koos hoolduspaketiga Service Pack 1. Oculus Rift nõuab 64-bitist versiooni.

Ettevaatust sülearvutitega. NVIDIA segase turunduse tõttu ei ole „GTX 970M” või isegi „GTX 980M” sülearvuti virtuaalse reaalsuse jaoks piisavalt kiire - see tähendab, et „M” tähendab selle väiksema võimsusega sülearvutikaarti. Mõni sülearvuti sisaldab töölauaklassi graafikat, näiteks MSI VR-i jaoks valmis sülearvuti, mille sees on GTX 980 graafika. Veenduge, et see oleks GTX 970 või 980, mitte 970M või 980M.

Kui soovite saada arvutit virtuaalset reaalsust silmas pidades ja te ei soovi seda ise ehitada, reklaamib Oculus „Oculus Ready PC-sid” ja HTC lükkab „Vive Optimized PC-sid”, mida saate osta sellistelt kaubamärkidelt nagu Alienware, Asus, Dell, Falcon Northwest, HP ja MSI. Need töötavad koos seonduvate peakomplektidega garanteeritud hästi. NVIDIA pakub ka NVIDIA graafikaga VR-i jaoks valmis olevate arvutite loendit.

Rift ega Vive ei toeta kahetsusväärselt Mac OS X-i ega Linuxi. Hoolimata sellest, et Valve teeb oma Linuxi põhise SteamOS-i mängude operatsioonisüsteemi, pole Valve isegi vaevunud välja kuulutama SteamOS-i ja Linuxi toe ajakava. Need peakomplektid on lähitulevikus ainult Windowsi jaoks.

Pildikrediit: Maurizio Pesce


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found