Chrome'is (või mis tahes brauseris) suvalise veebilehe muutmine

Veebilehed on lihtsalt dokumendid, mida teie veebibrauser kuvab. Aga mis siis, kui saaksite selle muutmiseks otse mõnele veebisaidile sisestada? Saate ja ei vaja brauserilaiendit - see on funktsioon, mis on sisse ehitatud igasse kaasaegsesse brauserisse.

See funktsioon kasutab ära funktsiooni „document.designMode”, mille saate lubada oma veebibrauseri JavaScripti konsooli kaudu. Tomek Sułkowski rõhutas seda hiljuti Twitteris, kuid see on nii lahe, et peame seda oma lugejatega jagama.

Selle funktsiooni abil saate enne selle printimist veebilehe puhastada, testida, kuidas veebilehe muudatused välja näevad, või isegi lihtsalt inimesi jantima. See on täpselt nagu Wordi dokumendi redigeerimine - HTML-iga jamamist pole vaja.

Selle funktsiooni aktiveerimiseks külastage veebisaiti ja avage seejärel arendajakonsool. Konsooli avamiseks Google Chrome'is klõpsake menüüd> Rohkem tööriistu> Arendaja tööriistad või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + i.

Kuigi me kasutame siin näitena Chrome'i, töötab see funktsioon ka teistes kaasaegsetes brauserites. Konsooli avamiseks teistes brauserites toimige järgmiselt.

  • Klõpsake Mozilla Firefoxis menüüd> Veebiarendaja> Veebikonsool või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + K.
  • Klõpsake Apple Safaris Safari> Eelistused> Täpsem ja lubage menüüribal menüü Kuva arendamine kuvamine. Seejärel klõpsake nuppu Arenda> Kuva JavaScripti konsool.
  • Klõpsake Microsoft Edge'is menüüd> Rohkem tööriistu> Arendaja tööriistad või vajutage klahvi F12 ja seejärel klõpsake vahekaarti "Konsool".

Klõpsake paneeli Arendaja tööriistad ülaosas vahekaardil „Konsool”. Sisestage konsooli järgmine teave ja vajutage sisestusklahvi:

document.designMode = 'sees'

Nüüd saate konsooli soovi korral sulgeda ja muuta praegust veebilehte nii, nagu oleks see muudetav dokument. Klõpsake kursori sisestamiseks ja teksti sisestamiseks kuskil. Teksti, piltide ja muude elementide eemaldamiseks kasutage klahve Backspace või Delete.

See muudab lihtsalt seda, kuidas veebileht teie brauseris kuvatakse. Niipea kui lehte värskendate, näete uuesti originaali. Kui lähete mõnele teisele veebilehele või vahekaardile, on see kujundusrežiimis alles siis, kui avate konsooli ja sisestate selle rea veel kord.

Kujundusrežiimi väljalülitamiseks võite isegi minna konsooli tagasi ja käivitada järgmise käsu:

document.designMode = 'väljas'

Veebilehte ei saa enam muuta, kuid teie muudatused säilivad kuni lehe järgmise värskendamiseni.