Koduse meediumiserveri seadistamine, millele pääsete juurde igast seadmest

Kohalikud meediumiserverid on moest läinud. Microsoft ei tee enam Windows Home Serverit ja loobub Windows Media Centerist. Kuid on veel suurepäraseid lahendusi, kui soovite käivitada koduse meediumiserveri ja voogesitada kõiki oma seadmeid.

Muidugi, võite lihtsalt ühendada arvuti teleriga, kuid need pakuvad mugavaid liideseid kõigis teie seadmetes. See tähendab rakendusi teleri voogesituskastide, nutitelefonide, tahvelarvutite ja veebipõhiste liideste jaoks kõige muu jaoks. Nad töötavad isegi Interneti kaudu.

Tooge oma meedia

SEOTUD:Miks peaksite arvuti teleriga ühendama (ärge muretsege, see on lihtne!)

Selleks on mõned head tasuta tarkvarapaketid, kuid peate kaasa võtma oma meediumid. Kui teil on suur kohalike video- ja muusikafailide kogu - võib-olla DVD-delt rippitud videod ja heli-CD-delt rippitud muusika - võib see olla ideaalne viis kõigis oma seadmetes sellele sisule juurde pääseda ilma tuginemata sellistele voogedastusteenustele nagu Netflix ja Spotify.

Need rakendused võimaldavad teil sageli ka fotosid sirvida ja neile juurde pääseda - see sobib suurepäraselt ka siis, kui olete ka kohaliku fotokogu omanik.

Plex vs. meediumibrauser: valige üks

SEOTUD:NAS-i (võrguga ühendatud salvestusruumi) draivi seadistamine

Kaks suurimat lahendust, mida soovitada, on ilmselt Plex ja Media Browser. Mõlemad toimivad sarnaselt, pakkudes serverit, mille installite lauaarvutisse, sülearvutisse, NAS-seadmesse või spetsiaalsesse koduserverisse. Võite proovida ka Kodit, endise nimega XBMC - seadistamine võib olla veidi keerulisem ja töötab natuke teisiti.

Plex ja Media Browser pakuvad mõlemad servereid, mis töötavad Windowsis, Linuxis, Mac OS X-is, BSD-s ja erinevates NAS-i seadmetes. Võite selle installida lauaarvutisse, spetsiaalsesse serverisse või hankida eelnevalt valmistatud NAS-seade, mis toetab serveritarkvara.

Plex pakub klientidele Roku, Amazon Fire TV, Xboxi ja PlayStationi platvorme - samuti Chromecasti tuge. Nad pakuvad mobiilirakendusi iOS-ile, Android-ile, Windows Phone'ile ja Windows 8-le. Arvutite jaoks on olemas ka veebiliides ja võimas Plex-rakendus, kui ühendate arvuti teleri külge.

Meediumibrauser pakub klientidele Roku ja mõnda muud teleris voogesitusseadet, sealhulgas Chromecasti tuge. Samuti on olemas iOS-i, Android-i, Windows Phone'i ja Windows 8 jaoks mõeldud mobiilirakendused. Kas soovite seda arvutis kasutada? Seal on mugav veebipõhine liides.

Mõlemal on üsna sarnased funktsioonid, kuigi Plex pakub kindlasti laiemat rakenduste komplekti - näiteks PlayStationi, Xboxi ja Fire TV tuge. Mõned Plexi teenused maksavad siiski raha. Rakendus iOS Plex maksab 5 dollarit ning nii Xbox kui ka PlayStationi rakendus vajavad „Plex Pass“ tellimust, mis maksab teile 5 dollarit kuus.

Meediumibrauser ja selle rakendused on täiesti tasuta, seega pole kuutasu ega rakenduse ostu, millega peate tegelema - jällegi ei paku meediumibrauser isegi PlayStationi või Xboxi tuge, mida saaksite soovi korral osta. Nii et peate valima ühe - või veelgi parem, kaaluge mõlema proovimist ja selgitage välja, milline neist teile kõige paremini sobib.

Seadistage server, installige rakendused ja alustage voogesitust

Häälestusprotsess peaks võtma vaid paar minutit, olenemata sellest, millist serverit soovite kasutada. Installige valitud süsteemi Plex või Media Browser ja seadistage see oma meediumile osutama. Nii Plex kui ka meediumibrauser pakuvad valikulist kontosüsteemi, mis võib lihtsustada mobiili- ja telerirakendustesse sisselogimist ning Interneti-ühenduse kaudu serveriga ühenduse loomist.

Seejärel saate oma TV-voogesituskastidesse, nutitelefonidesse ja tahvelarvutitesse installida sobivad rakendused. Kasutage neid voogesitusmeediumile juurdepääsemiseks. See osa on üsna lihtne. Kui teil on Chromecast, pidage meeles, et te ei vaja teleris spetsiaalset Plexi või meediumibrauseri rakendust - saate installida sobiva rakenduse nutitelefoni ja seejärel kasutada seda meediumite otse Chromecastile ülekandmiseks.

Selleks peate käitama ka oma koduserverit. Kui teil on laua- või sülearvuti ja olete rahul, kui pääsete serverile juurde, kui teie arvuti töötab, saate lihtsalt serveritarkvara arvutisse installida.

Loomulikult võite serveri käitamiseks seadistada ka spetsiaalse serverisüsteemi. See oleks arvuti, mille võiksite kogu aeg töötama jätta ja pääsete Interneti kaudu isegi oma meediumiserverile juurde. See ei pea olema täielik ja suure võimsusega arvuti - see võib olla väikese võimsusega, väikese vormiga NAS-seade, millel on suur kõvaketas kõigi nende meediumifailide hoidmiseks.

Pildikrediit: gsloan Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found