Kuidas luua ja käitada virtuaalmasinaid Hyper-V abil

Hyper-V on Windowsi sisseehitatud virtuaalmasina funktsioon. Algselt oli see osa Windows Server 2008-st, kuid tegi Windows 8-ga hüppe töölauale. Hyper-V võimaldab teil luua virtuaalmasinaid ilma täiendava tarkvarata.

See funktsioon pole Windows 7-s saadaval ja see nõuab Windows 8, 8.1 või 10 Professionali või Enterprise'i väljaandeid. See nõuab ka riistvaralise virtualiseerimise toega protsessorit nagu Intel VT või AMD-V, mis on enamikus kaasaegsetes protsessorites.

Installige Hyper-V

SEOTUD:7 funktsiooni, mida saate saada, kui täiendate Windows 8 Professional Editioni

Hyper-V pole Windows 8 või 10 Professionali ja Enterprise'i süsteemidesse vaikimisi installitud, nii et peate selle enne kasutamist installima. Õnneks pole selle installimiseks vaja Windowsi ketast - peate lihtsalt klõpsama mõnel märkeruudul.

Puudutage Windowsi klahvi, tippige otsingu tegemiseks „Windowsi funktsioonid” ja klõpsake siis otseteed „Windowsi funktsioonide sisse või välja lülitamine”. Märkige loendis Hyper-V märkeruut ja klõpsake selle installimiseks nuppu OK. Taaskäivitage arvuti, kui seda palutakse.

Avage Hyper-V Manager

Hyper-V reaalseks kasutamiseks peate käivitama rakenduse Hyper-V Manager. Leiate selle installitud programmide loendist ja saate selle käivitada ka Hyper-V otsingu abil.

Rakendus Hyper-V Manager viitab “virtualiseerimisserverile”, mis annab oma pärandi serverite tööriistana ära. Seda saab kasutada virtuaalmasinate käitamiseks oma arvutis - sel juhul toimib teie kohalik arvuti kohaliku virtualiseerimisserverina.

Seadistage võrguühendus

Klõpsake Hyper-V halduris kohaliku arvuti nimel, et leida oma praeguse arvuti valikud.

Tõenäoliselt soovite anda virtuaalmasinale juurdepääsu Internetile ja kohalikule võrgule, seega peate looma virtuaalse lüliti. Kõigepealt klõpsake linki Virtual Switch Manager.

Valige loendist Väline, et anda virtuaalmasinatele juurdepääs välisele võrgule, ja klõpsake nuppu Loo virtuaalne lüliti.

Andke virtuaalsele lülitile nimi ja klõpsake nuppu OK. Vaikevalikud peaksid siin korras olema, kuigi peaksite veenduma, et välise võrguühendus on õige. Valige kindlasti võrguadapter, mis on tegelikult Internetiga ühendatud, olgu see siis WiFi või traadiga Ethernet.

Looge virtuaalne masin

Uue virtuaalse masina loomiseks klõpsake paanil Toimingud nuppu Uus> Virtuaalne masin.

SEOTUD:Algaja geek: kuidas virtuaalmasinaid luua ja kasutada

Ilmub aken Uus virtuaalse masina viisard. Kasutage suvandeid oma virtuaalse masina nimetamiseks ja selle põhiriistvara konfigureerimiseks. See peaks kõik olema üsna iseenesestmõistetav, kui olete varem mõnda muud virtuaalmasinaprogrammi kasutanud. Kui jõuate paanile Võrgu konfigureerimine, peate valima varem konfigureeritud virtuaalse lüliti - kui te pole seda seadistanud, on siin ainus valik "Pole ühendatud", mis tähendab, et teie virtuaalne masin võitis " Ärge ühendage võrku, kui te ei lisa hiljem selle virtuaalsesse riistvarasse võrgukaarti.

Kui teil on külalisoperatsioonisüsteemi installifaile sisaldav ISO-fail, saate selle protsessi lõpus valida. Hyper-V sisestab ISO-faili virtuaalmasina virtuaalsesse kettaseadmesse, et saaksite selle pärast käivitada ja asuda kohe oma valitud külalisoperatsioonisüsteemi installima.

Käivitage virtuaalne masin

Teie uus virtuaalne masin kuvatakse loendis Hyper-V Manager. Valige see ja klõpsake nuppu „Start” - klõpsake külgribal nuppu Start, klõpsake nuppu Action> Start või paremklõpsake seda ja valige Start Virtuaalmasin käivitub.

Järgmisena paremklõpsake virtuaalset masinat ja klõpsake sellega ühenduse loomiseks valikut Ühenda. Seejärel avaneb teie virtuaalne masin töölaua aknas - kui te sellega ühendust ei tee, töötab see lihtsalt taustal ilma nähtava liideseta. Jällegi on lihtne mõista, kuidas see haldusliides oli serverite jaoks loodud.

Pärast ühenduse loomist näete standardset virtuaalmasina akent, milles on suvandid, mida saate kasutada virtuaalmasina juhtimiseks. See peaks tunduma tuttav, kui olete kunagi kasutanud VirtualBoxi või VMware Playerit. Külaliste operatsioonisüsteemi installimiseks virtuaalsesse masinasse läbige tavaline installiprotsess.

Kui olete operatsioonisüsteemi installimise lõpetanud, klõpsake nuppu Toiming> Sisesta integreerimisteenuste häälestusketas. Avage Windowsi failihaldur ja installige integreerimisteenused virtuaalselt kettalt. See on Hyper-V vaste VirtualBoxi külaliste täiendustele ja VMware'i tööriistadele

Hyper-V kasutamine

Kui olete virtuaalmasinaga lõpetanud, veenduge, et olete selle Hyper-V Manageri aknas sulgenud või välja lülitanud - lihtsalt akna sulgemine ei sulge virtuaalset masinat, nii et see töötab taust. Kui te ei soovi, et virtuaalmasin töötaks, peaks virtuaalmasina olek olema väljas.

Igal virtuaalsel masinal on seadete aken, mida saate kasutada selle virtuaalse riistvara ja muude seadete konfigureerimiseks. Paremklõpsake virtuaalset masinat ja valige nende suvandite kohandamiseks Seaded. Paljusid neist sätetest saab muuta ainult siis, kui virtuaalne masin on välja lülitatud.

Selle tööriista lõi Microsoft, kuid see ei tähenda, et see töötaks ainult Windowsiga. Hyper-V-d saab kasutada ka Linux-põhiste virtuaalsete masinate käitamiseks. Saime Windows 8.1-s käitada Ubuntu 14.04 koos Hyper-V-ga - erilist konfiguratsiooni pole vaja.

Ka Hyper-V-l on muid kasulikke funktsioone. Näiteks töötavad kontrollpunktid nagu hetkepildid VirtualBoxis või VMware'is. Saate luua kontrollpunkti ja seejärel oma külalise operatsioonisüsteemi oleku hiljem tagasi viia. See on kasulik funktsioon tarkvara või kohanduste katsetamiseks, mis võivad teie külalise operatsioonisüsteemis probleeme tekitada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found