Kuidas muuta Chrome'i allalaadimiskausta asukohta

Vaikimisi laadib Chrome failid alla teie kasutajakonto kausta Allalaadimised. Kui soovite need pigem mõnda muusse kohta salvestada, saate hõlpsasti muuta Chrome'i allalaadimiskausta asukohta.

Klõpsake Chrome'i akna paremas ülanurgas Chrome'i menüünupul (kolm horisontaalset riba) ja valige rippmenüüst "Settings".

Ekraan „Seaded“ kuvatakse uuel vahelehel.

Kerige ekraani „Seaded“ alla ja klõpsake linki „Kuva täpsemad seaded“.

Seadistame uue vaikekausta asukohaks, kuhu Chrome allalaaditud failid salvestab. Kuid võite lasta Chrome'il iga kord allalaadimiskausta asukoha valimiseks paluda. Selleks valige märkeruut "Küsi, kuhu iga fail enne allalaadimist salvestatakse", nii et kastis oleks märk.

Allalaadimiskataloogi asukoha muutmiseks klõpsake redigeerimiskasti „Allalaadimiskoht” paremal asuvat nuppu „Muuda”.

Dialoogiboksis „Sirvi kausta leidmiseks“ navigeerige kausta, kuhu soovite vaikimisi kaustad salvestada, ja klõpsake nuppu „OK“.

Tee valitud kausta kuvatakse redigeerimisväljal „Allalaadimiskoht”. See asukoht kuvatakse vaikeasukohana jaotises „Salvesta kui”, kui olete märkinud märkeruudu „Küsi enne allalaadimist iga faili salvestamise kohta”. Selle sulgemiseks klõpsake vahekaardil „Seaded” nuppu „X”.

Allalaadimiste kohta saate teha täiendavaid toiminguid. Loendi „Allalaadimised” avamiseks vajutage klahvikombinatsiooni „Ctrl + J” või valige akna paremas ülanurgas olevast Chrome'i menüüst (3 horisontaalset riba) „Allalaadimised”. Võite ka omnikastikesse (aadressikasti) sisestada “chrome: // downloads” ja vajutada sisestusklahvi.

Allalaaditud failid on loetletud viimastest kuni kõige kaugemasse ajas tagasi. Üksuse eemaldamiseks loendist „Allalaadimised” klõpsake üksuse all lingil „Eemalda loendist”.

Ühe allalaaditud faili sisaldava kausta avamiseks klõpsake selle üksuse all olevat linki „Kuva kaustas”.

Kui olete faili alla laadinud, saate selle kiiresti ja hõlpsalt teise asukohta teisaldada, lohistades selle Chrome'i loendist „Allalaadimised” File Exploreri kausta või mõnda muusse teie kasutatavasse failibrauserisse.

NÕUANNE. Hea on aeg-ajalt oma allalaaditud failide loend tühjendada, et failide leidmine loendist ei muutuks liiga keeruliseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found