Kuidas installida LineageOS Android-i

Kui olete kaalunud oma telefonile uue elu andmist kohandatud ROM-iga, on LineageOS üks populaarsemaid täna saadaval olevaid. Siin on kõik, mida peate teadma selle ROM-i telefoni vilkumise kohta.

Null samm: veenduge, et teie seade (ja arvuti) on valmis kasutamiseks

Enne kui innustute ja hakkate asju käsureale viskama, peate kõigepealt veenduma, et teil on kõik alustamiseks vajalik, sealhulgas see, kas telefon on valmis ROM-i võtma.

Esiteks, kõigepealt: kas teie telefon on ühilduv? Peate veenduma, et oleks olemas spetsiaalselt teie telefoni jaoks loodud Lineage'i versioon. Lihtsalt minge Lineage'i allalaadimiste lehele, valige oma telefoni tootja ja leidke seejärel oma mudel. Kui see on olemas, on teil õnne: Lineage toetab teie telefoni.

Tasub mainida, et kui teie telefonil on mitu varianti, võib see veidi uurida - nagu enamiku Samsung Galaxy mudelite puhul. Sel juhul soovite veenduda, et telefonitoru koodinimi ja protsessori teave vastavad teie telefonile. Selle teabe leiate oma telefoni Lineage'i allalaadimislehelt.

Kui olete kinnitanud, et Lineage'il on teie telefoni jaoks tegelikult ehitis, peate veenduma, et teie arvutil on kõik vajalik, et jõuda sinna, kuhu vaja minna: ADB ja Fastboot. Meil on suurepärane juhend ADB-ga alustamiseks, nii et see on kindlasti soovitatav enne alustamist lugeda.

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada ADB-d, Android Debug Bridge'i utiliiti

Kui kõik see on kõrvale jäetud, peate enne Lineage'i telefoni vilkumist tegema veel ühe viimase asja: lukustamata alglaadur või ühilduv lahendus. See on tõenäoliselt kogu protsessi kõige raskem osa (olenevalt teie konkreetsest telefonimudelist), kuna paljudes telefonides kehtestatud turvameetmetest on väga raske mööda saada.

Kui teie telefon toetab alglaaduri avamist, on see lihtsaim viis seda teha ja see juhend töötab eeldusel, et teie telefon toetab seda funktsiooni. Kui see nii ei ole, on vaja sarnaselt enamiku Samsungi seadmetega veidi rohkem uurida teie konkreetset mudelit.

Kui olete oma ettevalmistused teinud, olete valmis vilkuma.

Esimene samm: koguge oma allalaaditavad failid ja lubage arendaja režiim

Teil on vaja mõnda tööriista ja kõige parem on need kõik kohe koguda. Siin on nimekiri:

  • TWRP:Kohandatud taastamine. See on seal praegu kõige populaarsem valik ja see on saadaval paljude erinevate telefonide jaoks. Seda on vaja kõige välgutamiseks.
  • Lineage OS:Tegelik operatsioonisüsteem.
  • GApps (valikuline):Kui soovite kogu Androidiga kaasnevat Googleynessi, peab teil olema valmis kasutamiseks GApps (Google Apps) pakett. Sellest räägime lähemalt allpool.
  • SU-fail (valikuline):Kui soovite juurjuurdepääsu, peate selle vilkuma.

Kasulik on kõik need failid alla laadida samasse kohta - eelistatavalt sellesse, kus on teie ADB- ja Fastboot-failid, kui te ei võtnud aega nende seadistamiseks oma süsteemis PATH.

Siin on lühike ülevaade sellest, mida iga asi teeb, miks seda vaja on ja kuidas telefoni jaoks õige haarata.

Laadige alla Team Win Recovery Project (TWRP)

TWRP on kohandatud taastamine, mis on põhimõtteliselt vajalik enne Lineage'i (või mõne muu kohandatud paketi) vilkumist.

Selle haaramiseks minge TWRP-i avalehele ja klõpsake siis linki „Seadmed”.

Sisestage oma telefoni mudeli nimi. Pöörake siin kindlasti tähelepanu - võib olla sarnase nimega seadmeid ja soovite veenduda, et jõuate sinna õigesti. Juhtum: Nexus ja Nexus 5x. Kaks erinevat telefoni, kaks erinevat taastamist.

Kui olete oma telefoni valinud, kerige lehel jaotiseni „Lingide allalaadimine” ja klõpsake siis oma regioonile vastavat linki.

Seal klõpsake uusima versiooni linki.

See avab uue lehe, kus klõpsake faili allalaadimise alustamiseks nuppu „Laadi alla twrp-x.x.x.img”.

Laadige alla oma liini järk

Kuna te juba uurisite Lineage'i veebisaiti oma konkreetse telefoni jaoks, olete siin juba pool tööd teinud - haarake lihtsalt uusim allalaaditav fail ja olete valmis sellega edasi liikuma.

Pange tähele, mis Lineage versioon see on, sest vajate seda teavet, kui kavatsete Google Appsi vilkuma panna

Laadige alla Google'i rakendused (valikuline)

Kui soovite oma telefoni oma Google'i kontoga seadistada, teil on juurdepääs Play poele ja kasutada kõiki muid funktsioone, mis muudavad Androidi selliseks, nagu see on ja millega olete harjunud, vajate Google'i rakendusi.

Minge GApps-i allalaadimislehele ja valige Lineage'i versioon, kuhu selle installite - see on tõenäoliselt kas 15.1 või 14.1. Klõpsake sobiva versiooni linki OpenGApps.

Sealt leiate palju valikuid: platvorm, Android ja variant. Kõige olulisem asi siia jõudmiseks on platvorm. Välklambi GApps-i versioon peab vastama teie telefoni protsessorile! Kui te pole kindel, millist versiooni teie telefon töötab, peate selle spetsifikatsioonid läbi vaatama. GSMArena on hea koht alustamiseks.

Kui olete platvormi versiooni kinnitanud, on ülejäänud kaks lihtsad. Androidi versioon peaks olema eelnevalt sobivalt valitud, nii et lihtsalt kinnitage seda. Ja variandi puhul - just nii palju asju on pakendis. Nano on vaikimisi valitud, kuid soovitame minna koos Micro või suuremaga - kui soovite täieliku aktsiakogemuse, minge valikuga Full.

Kui kõik on valitud, puudutage allalaadimisnuppu ja salvestage fail.

Laadige alla SU (valikuline)

Lõpuks, kui soovite juurepääsu pärast Lineage'i vilkumist, peate siit haarama sobiva SU-faili. Valige telefoniarhitektuuriga vastav versioon (mille arvasite arvatavasti välja GApps-i allalaadimisel) ja Lineage'i versioon.

Märge: Lineage 15.1 jaoks pole veel SU-faili.

Luba arendaja režiim ja USB silumine

Kui kõik allalaaditud failid on salvestatud ja kasutamiseks valmis, peate oma telefonis lubama arendajarežiimi ja USB-silumise.

Meil on täielik juhend, kuidas seda teha, kuid siin on kiire ja räpane: minge oma telefoni jaotisse Teave, leidke järjenumber ja puudutage seejärel numbrit seitse korda. See võimaldab menüüd Arendaja režiim.

SEOTUD:Kuidas pääseda Androidi arendaja valikutele ja lubada USB-silumine

Hüppa sellesse uude menüüsse ja lubage seejärel valik „Androidi silumine”. Pange tähele, et kui kasutate uuemat Android-seadet, peate lubama ka funktsiooni „OEM-i avamine”.

Teine samm: avage alglaadur

Nüüd, kui olete kõik alla laadinud, lubanud ja muidu tööks valmis, on aeg asuda asja kallale.

Esimene asi, mida peate tegema, on telefoni alglaaduri avamine. Enne selle tegemist soovitame tungivalt oma telefonist varundada.

Kui olete valmis, ühendage telefon USB-ühenduse kaudu arvutiga ja navigeerige kausta, kuhu teie ADB- ja Fastboot-failid on salvestatud. Selles kaustas peate avama käsuviiba või PowerShelli akna. Lihtsaim viis seda teha on paremklõpsuga Shift-kaustal ja valida käsk "Ava PowerShelli aken siin".

Kui see avaneb, peaksite veenduma, et seade on õigesti ühendatud. Tüüp adb-seadmed viip ja vajutage sisestusklahvi. See peaks tagastama teie seadme lisatud seadmete loendisse.

Kui te pole kunagi varem ADB-d kasutanud, vaadake oma telefoni. Sellel peaks olema dialoogiboks, mis küsib luba ADB-le juurdepääsu andmiseks. Märkige ruut „Luba alati sellest arvutist” ja toksake seejärel nuppu „OK”.

Kui adb viskas esimest korda tagasi "kinnitamata", proovige seda uuesti, kui olete oma telefoni juurdepääsu lubanud. See peaks näitama „seade” - see tähendab, et see on ühendatud.

Nüüd tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

adb taaskäivitage alglaadur

Telefon peaks taaskäivituma alglaadimisse. Kui taaskäivitamine on lõpetatud, tippige järgmine käsk ja vajutage alglaaduri avamiseks Enter.

fastboot oem avamine

Märkus. See lähtestab teie telefoni tehases, nii et veenduge, et olete selle kõigepealt varundanud!

Peate oma telefonis kinnitama, kasutades helitugevuse ja toitenuppe. Kasutage helitugevuse suurendamise nuppu, et valida suvand „Jah“, ja vajutage kinnitamiseks toitenuppu.

Kui alglaadur on lukustamata, olete nüüd valmis kohandatud taastamist vilkuma.

Kolmas etapp: Flash TWRP

Seadme vormindamiseks peaks kuluma mõni minut. Kui see on valmis, olete valmis TWRP-d vilkuma. Kui TWRP-i salvestatud kaustas on avatud käsuviip või PowerShelli aken, tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi Enter:

kiirkäivituse välk taastamine 

Muidugi muudate seda oma failiga vastavaks - näiteks minu nimi on twrp-3.2.1-1-hammerhead.img. Nii et täielik käsk minu jaoks olekskiirkäivituse välk taastamine twrp-3.2.1-1-hammerhead.img .

See samm peaks võtma vaid paar sekundit.

Neljas etapp: Lähtestage / pühkige vaheseinad

Järgmisena peate käivitama just välgutatud taastamise. Menüüs navigeerimiseks kasutage telefoni helitugevuse klahvi, leidke valik „Taasterežiim”. Taastesse sisenemiseks vajutage toitenuppu.

TWRP esmakordne käivitamine ei tohiks kaua aega võtta. Kui see käivitub, peate taastekuvale sisenemiseks libistama. Puudutage sellel ekraanil nuppu „Pühi“ ja seejärel nuppu „Täpsem pühkimine“.

Märkige suvandid Süsteem, Andmed ja Vahemälu ning pühkige pühkimise alustamiseks allosas olevat liugurit.

Andke talle aega oma asja ajamiseks ja taaskäivitage süsteem, kasutades allosas olevat nuppu.

Viies etapp: Flash Lineage, GApps ja SU

Pärast taaskäivitamist ja kui telefon on taastunud, peate minema tagasi oma arvuti käsuviiba või PowerShelli aknasse. Sisestage järgmine käsk ja vajutage Enter:

adb push / sdcard

Pange tähele, et sdcard on see, mida Android nimetab kohalikuks salvestusruumiks. Selleks ei vaja te oma telefonis tegelikku SD-kaarti.

See kopeerib teie Lineage'i allalaadimise vilkumiseks telefoni kohalikku salvestusruumi. Kui teil on GApps ja SU, peate need nüüd ka sama käsu abil teisaldama, kuid need failid asendama.

adb push / sdcard
adb push / sdcard

Kokku peaksite oma telefoni salvestusruumi teisaldama kolm faili (eeldades, et installite GApps ja SU). Kui olete lõpetanud, haarake oma telefon uuesti. Kõigepealt puudutage nuppu „Install“ ja seejärel valige oma Lineage'i allalaadimine. Seepeab ole järjekorras esimene asi!

 

Pärast selle valimist puudutage nuppu „Lisa veel tõmblukke” ja valige seejärel GApps. Korrake protseduuri SU puhul. Kui olete kõik need valinud, veenduge, et ülaosas oleks kiri „3 kuni 10 faili järjekorras 10”.

Märkus. GApps tuleb installida enne esimest käivitamist, nii et kui te seda nüüd ei vilgu, peate alustama otsast peale.

Kui kõik kolm faili on valitud, pühkige need kõik vilkuma. See võtab natuke aega, nii et lihtsalt jälgige seda, et veenduda, et vigu pole.

Kuues samm: käivitage ja seadistage

Pärast välgu lõppu peate telefoni uuesti taaskäivitama.

Esimesel käivitamisel võib kuluda veidi aega, kuid kui see töötab ja töötab, saate selle seadistada nagu iga teine ​​Android-telefon. Õnnitleme, nüüd käitate Lineage OS-i!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found