Miks te ei peaks Windows 10 jaoks kasutama nuhkimisvastaseid tööriistu

Pärast Windows 10 väljaandmist ja sellele järgnenud privaatsusvaidlusi on tekkinud palju nuhkimisvastaseid rakendusi. Nad lubavad hoida Windows 10 teid jälitamast - kuid sageli võivad need põhjustada rohkem probleeme kui nad lahendavad.

Privaatsusseadeid soovitame muuta Windowsi tavaliste suvandite abil. Need invasiivsed tööriistad võivad asju lõhkuda ja põhjustada mitmesuguseid süsteemiprobleeme, mida võite märgata alles hiljem, viidamata sellele, et probleemi põhjustas tööriist.

Mida lubavad nuhkimisvastased tööriistad ja skriptid

Seda tüüpi tööriistad hõlmavad Windowsi nuhkimise hävitamist (DWS), O&O Shutup10, Spybot Anti-Beacon ja paljusid väiksemaid skripte, mille nimed on näiteks "DisableWinTracking" ja "Windows-10-tracking".

Nad lubavad vaid mõne klõpsuga kiiresti peatada Windows 10 nuhkimise ja Microsoftiga suhtlemise. Nad teevad seda mõnel heal viisil - nagu põhiseadete muutmine - ja mõnel halval viisil - näiteks veebiaadresside blokeerimine hostifailis ja Windowsi operatsioonisüsteemi kuuluvate teenuste kustutamine.

Nende tööriistade probleem

Seda tüüpi tööriistad võivad põhjustada mitmesuguseid probleeme ja kui vaatate veebis ringi, näete palju inimesi, kes neid probleeme kogevad. Need sisaldavad:

  • Windows Update'i täielik blokeerimine, oluliste turvavärskenduste installimise vältimine ja arvuti haavatavaks muutmine.
  • Hosti faili rikkumine konkreetsete Microsofti veebiserverite blokeerimiseks toob kaasa mitmesuguseid probleeme, näiteks Skype ei suuda vestlusteateid sünkroonida või ei saa end ise värskendada.
  • Windowsi poe purustamine, rakenduste installimise takistamine ja Windows 10 kaasatud rakenduste värskendamise takistamine.
  • Keelake Windows Defenderi viirusetõrje, mis aitab hoida Windows 10 turvalisust, ja muud süsteemikomponendid, mida võite tegelikult soovida, näiteks OneDrive.
  • Erinevate teenuste ja Windows 10 osade kustutamine, erinevate asjade purustamine ja potentsiaalsete suuremate värskenduste nagu aastapäeva värskendus ja novembri värskendus installimine enne seda.

Näiteks kui laadisite GitHubist alla „Windows-10-tracking” PowerShelli skripti ja käitasite selle, blokeerib tööriist teie hostifailis erinevad Skype'i domeenid, takistades Skype'i korralikult töötamast. See võib ka Windowsi kustutada erinevad teenused, mitte lihtsalt neid keelata. Allalaadimisleht hoiatab, et peaksite seda skripti kasutama omal vastutusel ja et „Me pole iga HOSTS-i kirjet isiklikult testinud. Mõni neist võib rakendused ja teenused töötamise lõpetada. " Puudulikult katsetatud skripti käivitamine, mis läheneb teie operatsioonisüsteemile püssirelvale, kõlab halva ideena (ja see on ka nii).

Laadige alla DWS ja näete, et see "keelab Windows Update'i", nii et te ei saa uue nuhkvara värskendusi. Tööriist märgib ka, et tehtud muudatused on „pöördumatud”, seega pole Windowsi uuesti installimata lihtsat viisi nende tagasivõtmiseks. See tähendab, et te ei saa ka olulisi turvavärskendusi ja stabiilsuse parandusi sellistele probleemidele nagu hiljutine veebikaamera purunemine.

Need on vaid mõned peamised probleemid, mille leidsime mõne neist tööriistadest kiiresti läbi vaadates.

Konfigureerige lihtsalt Windows 10 privaatsussuvandid

Me ei ole siin selleks, et ükski tööriist ära lüüa. Mõni neist võib küll korralikult töötada, kuid enamik tööriistu ja skripte, mida oleme näinud, näivad kahjulikud ja ohtlikud, ehkki erineval määral. Viimase aasta jooksul oleme regulaarselt näinud lugusid inimestest, kes neid tööriistu kasutasid ja alles hiljem avastasid, et midagi ei tööta korralikult, sundides neid Windows 10 lähtestama või uuesti installima, et kahjustused täielikult kõrvaldada (või parimal juhul minna jahtima) seade, mis vallandas probleemi - iseenesest tohutu vaev).

SEOTUD:30 viisi, kuidas teie Windows 10 arvutitelefonid avavad Microsofti

Selle asemel, et seadete muutmiseks mõnele tööriistale tugineda, saate teada, mida Windows 10 privaatsusseaded teevad, ja muutke neid ise. Need on Windows 10-s veidi hajutatud, kuid hea juhendi olemasolul pole neid raske leida. Tutvuge meie loendiga mitmesugustest võimalustest, mis Windows 10-s telefoni koju helistavad, ja saate need turvalisel viisil keelata.

Isegi tööriistad ei saa Windows 10-s kõike blokeerida

Mõni seade pole mõjuval põhjusel saadaval - te ei tohiks Windows Update'i täielikult keelata, näiteks kuna turvauuendused on üliolulised. Te ei saa telemeetriat täielikult keelata Windows 10 kodu- või professionaalsetes väljaannetes. Paljud tööriistad määravad väärtuse „Luba telemeetria” väärtuseks „0” ja ütlevad, et nad on telemeetria keelanud. See töötab ainult Windows 10 ettevõtte ja hariduse väljaannetes. Väärtusega „0” valitakse lihtsalt kodu- ja professionaalse väljaande telemeetria põhitase. Teisisõnu, see on täielik ussiõli.

Muudel juhtudel saab Microsoft nende muudatustega hõlpsasti ümber käia. Windows 10 ignoreerib teatud domeenide puhul tegelikult hostifaili, mis tähendab, et katsed oma hostifailis domeene blokeerida ei tee tegelikult midagi. Nii ei täida need nuhkimisvastased tööriistad ja skriptid veel kord lubadusi.

SEOTUD:Mida tegelikult teevad Windows 10 põhi- ja täieliku telemeetria seaded?

Selle tööriista kasutamise asemel uurige, mida need vastuolulised Windows 10 funktsioonid tegelikult teevad. Nii saate välja lülitada asjad, mis teile tegelikult olulised on. Microsoft kasutab telemeetria funktsioone vigade tuvastamiseks ja otsustab, milliste funktsioonidega peaks töötama, mitte teie isiklike dokumentide varastamiseks. Nii et võite leida, et need funktsioonid pole nii õelad kui need võivad tunduda.

Kui teil on tõsine filosoofiline probleem sellega, et Windows 10 ei lase teil vältida turvavärskendusi või keelata telemeetriat, ärge proovige seda parandada. Selle asemel vahetage lihtsalt mõni muu operatsioonisüsteem, näiteks Linux või Windows 7 (või teie organisatsioonile sobiv Windows 10 Enterprise).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found