Mis vahe on avatud ja kinniste kõrvaklappide vahel ning milliseid ma peaksin hankima?

Kõrva kõrvaklappidel (või terminoloogiat armastavatel ringikujulistel kõrvaklappidel) on kaks peamist maitset: avatud ja kinnine. Enne tõsise sularaha uputamist mõnusasse kõrvaklappidesse tasub teada erinevust.

Avatud seljatoega kõrvaklapid on loodud nii, et kõrvakatte väliskest on teatud viisil perforeeritud, tavaliselt horisontaalsete väljalõigetega. Suletud tagakõrvaklappidel on kindel väliskest, millel pole mingeid perforatsioone, nii et kest tasub tõhusalt kogu kõrva. Mõelge lahtise seljaga mudelitele, millel on kurnilaadne kest (palju avasid) ja suletud seljaga mudelitel kui segamisnõu kestaga (kindel konstruktsioon servast servani, ilma avadeta).

Ehkki terminoloogia vastab selgelt kõrvaklappide füüsilisele kujundusele, ei tee see kuigi head tööd, näidates ära, mida need kujundused kuulamiskogemuse osas täpselt pakuvad. Vaatame kahe disainitüübi eeliseid ja puudusi, alustades suletud tagaküljega (kõige tavalisem disain).

Kinnised kõrvaklapid

Kinnised kõrvaklapid on suurepärased müra isoleerimisel. Pange tähele, et me ei räägi aktiivset müra summutavast tehnoloogiast (kuigi sul on palju kinniseid kõrvaklappe, millel on see funktsioon), vaid lihtsalt suletud tagakülje disaini füüsilisest struktuurist: seal on suur padi, mis tassib teie kõrva, ja isoleeritud plastkest, mis katab teie kõrvad. Juba selle tõttu tagavad enamik kinniseid kõrva kõrvaklappe müra umbes 10 dB. Kui olete kõrvaklapid sisse ühendanud ja muusika sisse lülitanud, teeb muusika olemasolu koos selle helimüra isoleerimisega enamikus rakendustes üsna hea töö, summutades välismaailma helisid ja viies muusika helid esirinnas.

SEOTUD:Kuidas müra vähendavad kõrvaklapid töötavad?

Seal on suletud tagakõrva kõrvaklappide peamine eelis: nad teevad suurepärast tööd, eemaldades teie keskkonna mürast ja supledes kõrvu muusika helis. Kui istuksite näiteks suvel oma verandal ja kuulaksite seda tüüpi kõrvaklappidega muusikat kogu ümbritseva kerge ümbritseva müra (linnud siristavad, liiklus kaugel, lehtedest kohiseva tuule heli ja muu selline) ) oleks tugevalt summutatud või täielikult eemaldatud.

Audiofiilid kirjeldavad seda kogemust kui muusikat, mis on teie peas või kirjeldades seda sarnaselt, nagu kujutaksite muusikat ette ja kuuleksite seda nagu enda mõtteid: omamoodi kuulmisunenägu.

Lisaks sellele, et paljudele inimestele meeldib selline peasisene lähedus, on see ka suurepärane, kui kuulajal on vaja keskenduda tõesti muusika tehnilistele aspektidele (näiteks stuudiotööd tegevad heliinsenerid kannavad selleks kinniseid kõrvaklappe) põhjusel) ja see on suurepärane, kui te ei soovi teisi inimesi oma muusikaga häirida. Kui kavatsete kõrvaklappe kasutada peamiselt raamatukogus õppides, metroos liikudes või mõnes muus kohas, kus teie lähedal istuvad inimesed ei pruugi jagada teie armastust screamo-muusika vastu, on mõistlik kasutada paari kinniseid kõrvaklappe. Kinnised kõrvaklapid on head ka siis, kui kasutate mikrofoni mis tahes eesmärgil (mängimiseks, videokonverentsideks jne), kuna need takistavad heli lekkimist ja tagasisidet, kui mikrofon selle kätte võtab.

Meie kaks ülaltoodud pildil näidatud kõrvaklappi on Sony MDR7506 ja //www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-M50x-Professional-Monitor-Headphones/dp/B00HVLUR86/ref=dp_ob_title_ceAudio-Technica ATH- M50x. Sony mudel on tööstushobune (kui olete selle kuju ja stiili ära tundnud, näete seda kõikjal) ja suur väärtus 80 dollarit; Audio-Technica mudel on ka suurepärane väärtus suurepärase helitaasesituse eest vaid umbes 140 dollari eest.

Avatud kõrvaklapid

Kui kinniste kõrvaklappide tugev külg on see, et nad mõlemad isoleerivad välist müra ja haaravad (ja kajastavad) kõrvaklappide endi tekitatavat müra, on lahtiste tagakõrvaklappide tugev külg täpselt vastupidine. Avatud kõrvaklappide perforatsioonid / grillid võimaldavad õhul ja helil vabalt kõrvaklappide tassidest sisse ja välja liikuda.

Selle disaini eeliseks on see, et see muudab oluliselt kuulamiskogemust. Suletud tagakõrvaklappide pakutava kogemuse „teie peas” asemel (kuna need isoleerivad teid ümbritsevast mürast), pakuvad avatud seljaga kõrvaklapid kuulamiskogemust „ümbritsevas maailmas”. Naaseme selle suvise veranda juurde, et tuua välja, kuidas see kogemus mängib. Kui istute verandal kinniste kõrvaklappidega, summutatakse teie heli või eemaldatakse see täielikult; see oleks justkui kitkutud veranda kiigest ja jäetud koos audioseaduritega stuudios otse kuulamiskabiini. Kui istute verandale avatud kõrvaklappidega, veritsevad teie ümber olevad helid kõrvaklappidesse. Eemal olevad autod, linnud siristavad ja tuulekohin rändavad kõik teie kõrva juurde täpselt nagu nad teeksid, kui kõrvaklapid oleksid peast väljas.

SEOTUD:Kas kõrvaklappide ja kõlarite pordide vahel on erinevusi?

Nüüd on nende jaoks, kes on kogu elu kasutanud kõrva või kinniseid kõrva kõrvaklappe (ja on harjunud kaotatud kõrvade efektiga, mida sellised kõrvaklapid pakuvad), idee heli lekkimisest kõrvaklapid võivad kõlada kohutavalt. Sellise disaini eeliseks on aga suurenenud ruumi tunne. Selle asemel, et tunda end otse stuudiokabiinis, on tunne, et muusikud istuvad verandal su ümber ja mängivad sealsamas. See avatus ja tunne, et muusika on teie ümber ja mitte peas, muudab avatud seljaga kõrvaklapid populaarseks valikuks tõsistele kuulajatele, kes soovivad maksimeerida oma naudingut kodus albumite kuulamisel.

Raamisime selle viimase lause sõnaga „kodus”, kuna avatud tagaküljega kõrvaklappide lekkivus muudab need väga halvaks kohtade jaoks, mis asuvad väljaspool teie kodu või eraruume (näiteks suletud uksega tööl olev kontor). Sa saadselgelt kuulake avatud kõrvaklappide heli väljaspool kõrvaklappe, eriti vaikses keskkonnas. Kuigi lahtiste kõrvaklappidega kuulamiskogemus on üsna fantastiline, on see ka raamatukogu jaoks liiga avatud, pendelrände jaoks või kusagil mujal, näiteks ei oleks kohane kasutada näiteks oma mobiiltelefoni kõlarit või kaasaskantavat Bluetooth-kõlarit.

Meie kaks ülaltoodud fotol näidatud kõrvaklappi on Beyerdynamic DT-990 ja Audio-Technica ATH-AD900x. Beyerdynamic mudel on meie isiklik lemmik: kõrvaklapid on hämmastavalt mugavad, kõlavad suurepäraselt ja on fantastiline väärtus, kuna neid saab tavaliselt napsata 125–150 dollariga.

Kumba osta?

Nüüd, kui oleme kahe kõrvaklapitüübi erinevustest veidi teada saanud, oleme tagasi teie algse mure: millist tüüpi osta. Ehkki kõrvaklappide ostmisel peaks kuulamise nautimine alati olema esmatähtis, viib see konkreetne avatud või suletud arutelu tegelikult teise tähelepanu esiplaanile. Teie peamine mure peaks olemakus hakkate kasutama kõrvaklappe. Kõigi nende vinge avatud heli jaoks on avatud seljaga kõrvaklapid kohutav valik, kui kavatsete sageli olla segaseltskonnas (avatud korruse kontor, metroos pendeldamine jne); ükskõik kui suurepäraselt need ka ei kõlaks, pole kuidagi võimalik mööda saada, kui ebaviisakas on oma lugusid peast õhkida, nagu kannaksite mingit kõlaritega kiivrit.

Kui olete kaalunud esmase kasutamise asukohta, saab sellest isiklik eelistus. Mõni inimene armastab kinniste tagakõrvaklappide isoleeritust ja soovib, et nad saaksid oma silmad sulgeda ja muusikasse eksida, kus iganes nad ka pole. Teised inimesed eelistavad lahtiste seljatoega kõrvaklappide kandmise (meie arvates üsna maagilist) efekti ja tunnet, nagu oleks bänd, mida nad kuulavad, viidud otse tuppa, kus nad istuvad.

Enne kõrvaklappide paarile pühendumist ühel või teisel viisil soovitame tungivalt hargneda väljapoole oma suurt kasti elektroonikakaupluste ostukogemust ja vaadata, kas on väikseid plaadipoode, muusikapoode, pillipoode või muid teie piirkonnas asuvad kauplused, mis on kõrvaklappide asjatundlikumad ja kellel on proovimiseks mitmesuguseid kõrvaklappe. Edu täiuslike purkide otsimisel!

Kas teil on pakiline tehniline küsimus kõrvaklappide, arvutite või muu uudishimuliku kohta, mille vastu soovite huvi tunda? Tulistage meile e-kiri aadressil [email protected] ja me anname endast parima, et sellele vastata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found