Kuidas hostida FTP-serverit Windowsis FileZilla abil

Selles juhendis tutvustame teid Windowsi arvutis kausta FTP-hoidlana seadistamiseks, kasutades tasuta programmi FileZilla. FTP-d saab kasutada paljude failide hõlpsaks ülekandmiseks arvutite vahel; FTP-hoidla saab kaardistada Internetis mitme arvutiga, nii et teised inimesed pääseksid kataloogile juurde otse Windows Exploreri kaudu.

Alustuseks peate alla laadima FileZilla serveri, mis on saadaval siin.

Pärast programmi allalaadimist saate selle installida kõigi vaikeseadetega. FileZilla installib teenuse, mis töötab alati, kui Windows käivitub, nii et kui soovite FTP-serveri käitada pigem käsitsi, valige kolmanda ekraani rippmenüüst sobiv valik:

Peale selle sätte võib selle õpetuse jaoks vaikimisi jätta kõik muu. Kui installimine on lõpule jõudnud, avaneb FileZilla liides. Kui see aken ilmub kohe pärast installimist, klõpsake lihtsalt nuppu OK:

Kui FTP-serveri liides on laaditud, oleme valmis määrama kataloogi FTP-hoidlana. Kui kataloog, mida soovite kasutada, pole veel loodud, minimeerige liides ja looge kaust, kuhu soovite FTP-jagamise. Selles õpetuses kasutame oma töölaual kausta ‘FTP’. Selle täpne asukoht on „C: \ Users \ geek \ Desktop \ FTP“.

Klõpsake nuppu Redigeeri ja seejärel Kasutajad.

Klõpsake ilmuva akna vasakus servas valikul „Jagatud kaustad”.

Seal olles klõpsake jaotise „Kasutajad” all nuppu „Lisa”. Sisestage selle konto kasutajanimi, mida teine ​​arvuti kasutab loodava hoidla juurde pääsemiseks.

Kui olete konto nime sisestanud, klõpsake nuppu OK ja seejärel klõpsake jaotise „Jagatud kaustad” all nuppu „Lisa”. Kui olete selle teinud, ilmub selline aken nagu allpool, valige see kataloog, mida soovite FTP-hoidlana jagada.

Klõpsake nuppu OK. Nüüd peame määrama selle hoidla kasutajaõigused. Vaikimisi suudab meie loodud kasutaja lugeda faile, kataloogide loendeid ja alamkatalooge. Kasutajale täiendavate õiguste andmiseks, näiteks failide kopeerimise sellesse hoidlasse, märkige ruudud failide ja kataloogide all.

Kui olete kasutajalubade seadistamise lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

FTP-serveri turvamine

Koos kasutaja (te) konfigureerimisega tugeva parooliga on FileZillas mõned sätted, mille saate konfigureerida oma uue FTP-serveri täiendavaks turvamiseks.

Häkkerid kontrollivad pidevalt Internetti hostide kuulamise osas, mis on FTP vaikeport 21. Vältimaks, et tuhanded häkkerid otsiksid pidevalt FTP-serveriga sarnaseid inimesi, võime muuta porti, mida FileZilla kuulab. Valige Redigeerimine ja seejärel Seaded. Jaotises „Üldsätted” näete valikut „Kuula nendes pordides”. Praegu peaks see olema kell 21, kuid soovitame selle muuta juhuslikuks viiekohaliseks numbriks (mitte midagi üle 65535).

See ei pruugi tingimata olla turvaline teie server, kuid see varjab seda ja muudab selle leidmise raskemaks. Pidage meeles, et igaüks, kes on otsustanud teid häkkida, leiab lõpuks pordi, mida teie FTP-server kuulab, seega tuleb võtta täiendavaid meetmeid.

Niikaua kui teate oma FTP-serveriga ühenduvate arvutite IP-sid (või vähemalt IP-vahemikku), saate FileZilla seadistada vastama ainult nende IP-aadresside sisselogimistaotlustele. Klõpsake jaotises Redigeerimine> Seaded nuppu „IP-filter”.

Esimesesse kasti pange tärn, et blokeerida kõigi IP-de ühenduse loomine teie serveriga. Teises kastis lisage sellele reeglile erandid (IP-d või võrguväljad, millel peaks olema lubatud ühenduse loomine). Näiteks näitab järgmine ekraanipilt konfiguratsiooni, millega 10.1.1.120 ja 192.168.1.0/24 (teisisõnu 192.168.1.1 - 192.168.1.255) IP-vahemik oleks võimalik ühendada:

Koos turvaliste paroolidega peaks see hõlmama kogu turvalisust, mida teie FTP-server vajab. Autobani vaikeseade on juba FileZillas konfigureeritud, nii et kõik, kes proovivad teie serveriga lühikese aja jooksul liiga mitu korda ühendust luua, lukustatakse mõneks ajaks. Selle sätte muutmiseks klõpsake Redigeerimine> Seaded alt „Autoban“, kuid enamiku inimeste jaoks piisab vaikimisi.

Viimane märkus selle FTP-serveri turvalisuse kohta: edastused on selge tekstiga, nii et ärge kasutage konfidentsiaalse teabe edastamiseks tavalist FTP-d. SFTP-d või FTPS-i saab kasutada FTP-side krüptimiseks, kuid need ei kuulu selle juhendi reguleerimisalasse ja neid käsitletakse järgmistes artiklites.

Windowsi tulemüüri erand

Kui teil on kolmanda osapoole tulemüür või viirusetõrjeprogramm, veenduge, et FTP-serveri käitamiseks valitud port oleks selle kaudu lubatud. Kui teil on Windowsi tulemüür lubatud, peate lisama porti erandi. Minge menüüsse Start ja tippige Windowsi tulemüür, seejärel klõpsake nuppu „Täiustatud turbega Windowsi tulemüür”.

Klõpsake vasakpoolses veerus nuppu „Sissetulevad reeglid” ja seejärel paremas veerus nuppu „Uus reegel ...”. Lubame pordi läbi tulemüüri, nii et valige Pord, kui viisard küsib „Mis tüüpi reegli soovite luua”, ja klõpsake siis edasi.

Sisestage FTP-serveri töötamiseks valitud port (vaikimisi on 21, kuid selles juhendis valisime 54218).

Pärast pordi numbri sisestamist klõpsake järgmist. Sisestage selle erandi nimi ja kirjeldus, nii et seda oleks tulevikus lihtne leida, ja klõpsake siis nuppu Lõpeta.

FTP-aktsia kaardistamine teises arvutis

Nüüd, kui FTP-server on täielikult seadistatud, saame lasta teistel inimestel temaga seotud kasutajainfoga ühendust luua (veenduge ka, et olete lubanud nende IP-aadressi). Teised said teie FTP-jagamisega ühenduse loomiseks alati kasutada GUI-rakendusi, näiteks FileZilla, või nad said selle oma arvutisse kaardistada, nii et see kuvatakse Exploreris.

Avage arvuti ja paremklõpsake tühjal alal ning valige käsk „Lisa võrgu asukoht”.

Ilmub viisard „Võrguasukoha lisamine”, klõpsake kaks korda järgmist. Sisestage oma FTP-serveri IP-aadress ja port ja klõpsake nuppu Edasi.

Tühjendage märkeruut „Logi sisse anonüümselt” ja sisestage oma FTP-serveri jaoks konfigureeritud kasutajanimi. Klõpsake kaks korda nuppu Järgmine ja seejärel nuppu Lõpeta. See peaks küsima teilt parooli ja siis saate sirvida FTP-jagamiseni, nagu oleks see kohalik kõvaketas.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found