Kuidas joonistada ja manipuleerida nooli Microsoft Wordis

Sõltumata sellest, kas peate rõhutamiseks osutama pildile või näitama, kuhu interaktiivsuse huvides klõpsata, on Microsoft Wordis võimalik luua ja kohandada mitmesuguseid noolekujusid. Heidame pilgu nende toimimisele.

Noole põhikuju joonistamine

Kõigepealt vaatame üle põhinoole joonistamise etapid. Klõpsake lindil vahekaardil „Sisesta” nuppu „Kujundid”. Klõpsake rippmenüü rühmas Liinid valikut „Joon nool”.

Kuvatakse ristiku sümbol. Vajutage ja hoidke hiire nuppu, seejärel lohistage noole joonistamiseks. Noole joonistamise lõpetamiseks vabastage hiire nupp.

Siin on tulemus:

SEOTUD:Kuidas paigutada pilte ja muid objekte Microsoft Wordis

Noolte suuruse muutmine, pööramine ja värvi muutmine

Nüüd lähme samm edasi. Kui te midagi ei muuda, on teie nool vaikimisi vaikeseaded, mis on värvi jaoks must ja laiuse jaoks 3/4 punkti. Aga mis siis, kui õhuke must nool ei sobi teie väljamõeldisega? Võib-olla vajate paksu, lühemat sinist noolt. Pole probleemi. Saate seda hetkega muuta.

Noole suuruse muutmine

Noole pikkuse muutmiseks on hiirega üks viis, kuidas seda kiiresti saavutada. Hõljutage kursorit nooleotsa kohal, kuni näete topeltnoole sümbolit.

Noole lühemaks või pikemaks muutmiseks või uues suunas suunamiseks klõpsake hiirt ja lohistage seda. Kui soovite noolt ainult lühendada või pikendada, riskimata selle ümberorienteerumisega, hoidke klõpsamise ja lohistamise ajal Shift all.

Noolel veelgi rohkem muudatusi tehes saate teha järgmist.

  • Kasutage lindil vahekaardi Vorming suvandeid
  • Klõpsake lindil nuppu „Täpsemad tööriistad” (väike diagonaalnupp grupi Kujundusstiilid paremas alanurgas)
  • Paremklõpsake noolel, et avada veelgi rohkemate valikute nägemiseks dialoogiboks Format Autoshape / Picture

Noole värvi muutmine

Noole värvi muutmiseks klõpsake vahekaardil „Formaat” nuppu „Kuju kontuur” ja seejärel klõpsake valitud värvi.

Noole paksuse muutmine

Noole paksuse muutmiseks klõpsake nuppu „Kuju kontuur”, osutage menüüle „Kaal” ja seejärel klõpsake soovitud paksusel.

Noole pööramine

Noole pööramiseks klõpsake vahekaardil Vorming nuppu „Pööra“ ja valige pööramisvalik. Iga valiku kohal hõljutades saate vaadata, kuidas teie nool välja näeb.

Veelgi suurema pööramisvaliku nägemiseks klõpsake käsul „Rohkem pööramisvalikuid”. Avanenud paigutuse akna vahekaardil „Suurus” saate määrata täpse pöörde kraadides.

Blokeerimis-, kõver- ja ühendusnoolte kasutamine

Kui sirge nool seda ei lõika, on saadaval ka teisi nooltüüpe, sealhulgas ploki-, kõver- ja pistiknooled. Vaatame järele.

Kuidas luua plokinool

Klõpsake lindi vahekaardil „Sisesta” nuppu „Kujundid”. Klõpsake rippmenüü jaotises „Blokeeri nooled” soovitud noole stiil. Selles näites kasutame ülespoole suunatud noolt.

Teie kursor muutub risti sümboliks. Noole joonistamiseks klõpsake ja lohistage. Lõpetamiseks vabastage hiire nupp.

Värvi, kontuuri jms muutmiseks võite kasutada samu vormindustööriistu, millest eelmises jaotises rääkisime. Samuti saate noole suuruse muutmiseks kasutada mõnda kaheksast valgest käepidemest. Haarake kollased käepidemed, et noolepea ja võll eraldi kujundada.

Kuidas luua kumerat noolt

Klõpsake lindi vahekaardil „Sisesta” nuppu „Kujundid”. Klõpsake jaotises „Jooned” ühte kumerat noole kuju. Leiate ühe, millel on üks nooleots, teisel on kaks pead ja lihtne kumer joon, millel pole nooleotsi.

Teie kursor muutub risti sümboliks. Noole joonistamiseks klõpsake ja lohistage. Lõpetamiseks vabastage hiire nupp.

Pärast kõvera noole joonistamist saate kõverat muuta, lohistades noole keskosas asuvat kollast käepidet. Siit oleme lohistanud selle paremale, et teha ulatuslikum kõver.

Veelgi kumerate noolevalikute vaatamiseks kontrollige kõveraid nooli jaotises Blokeeri nooled.

Nii nagu iga muu kuju puhul, saate ka värvi, kontuuri jms muutmiseks kasutada tavalisi vormindustööriistu.

Kuidas luua sirgühendusnool

Lõpuks on pistiku nool. Need sobivad suurepäraselt selliste voogude ühendamiseks, mida kasutate vooskeemides või organisatsiooniskeemides.

Klõpsake lindi vahekaardil „Sisesta” nuppu „Kujundid”. Valige rippmenüü jaotises „Liinid” üks pistiku nooltest. Täpselt nagu kumerate noolte puhul, valite lihtsalt mitu nooleotsa.

Teie kursor muutub risti sümboliks. Noole joonistamiseks klõpsake ja lohistage. Lõpetamiseks vabastage hiire nupp.

Pärast pistiku noole joonistamist saate noole kuju muutmiseks haarata kollasest käepidemest. Noole selle osa pikkuse muutmiseks kasutage mõlemas otsas valgeid käepidemeid.

Ja seal see teil on. See on arvatavasti rohkem kui tahtsid teada noolte kasutamise kohta Microsoft Wordis, kuid alati on hea teada, mis on saadaval.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found