Flashi desinstallimine ja keelamine igas veebibrauseris

Adobe Flash-pistikprogrammile on maalitud suur sihtmärk. Hiljutine leke näitab, et on veel üks Flash Playeri 0-päevane versioon, mis võimaldab ründajatel teie arvutit ohustada ja et see on olnud müügil viimased neli aastat.

Flash kaob ja kõik peaksid selle mingil hetkel tulevikus desinstallima. Siit saate teada, kuidas Flashist lahti saada, olenemata sellest, kas kasutate brauseri sisseehitatud pistikprogrammi või kogu süsteemi hõlmavat pistikprogrammi Windowsis, Mac OS X-is, Chrome OS-is või Linuxis.

Kas saate elada ilma välguta?

Välk on palju vähem vajalik kui kunagi varem. Kaasaegsed mobiiliplatvormid nagu Android ja Apple iOS ei paku üldse Flassi tuge ja see ajab Flassi aeglaselt veebist välja.

Pärast desinstallimist võite leida, et te ei vaja Flashi üldse. Isegi kui vajate praegu Flashi, on hea võimalus, et te ei vaja seda mõne aasta pärast.

Vajadusel saate Flashi hiljem uuesti installida. Kui vajate millekski Flashi, võite installida Flashi ainult konkreetsele brauserile ja jätta see oma põhibrauseris keelatuks. Vähemalt peaksite lubama Flashi sisu jaoks klõpsamise käivitamiseks, nii et see ei käivitu teie külastatavatel veebilehtedel automaatselt.

SEOTUD:Kuidas lubada klõpsamiseks esitatavad pistikprogrammid igas veebibrauseris

Chrome Windowsis, Mac OS X-is, Chrome OS-is ja Linuxis

Chrome sisaldab kõikidel platvormidel, mida see toetab, komplekteeritud Flash-pistikprogrammi. Kui soovite selle pistikprogrammi keelata, peate seda tegema Chrome'i seadetes. Pange tähele, et Chrome kasutab ka kõiki kogu süsteemi installitud PPAPI Flashi pistikprogramme.

Selle keelamiseks ühendage chrome: // plugins / Google Chrome'i asukoharibale ja vajutage sisestusklahvi. Klõpsake Adobe Flash Playeri pistikprogrammi all olevat linki „Keela”.

Internet Explorer operatsioonisüsteemides Windows 8, 8.1 ja 10

Alates Windows 8-st komplekteerib Microsoft nüüd koos Windowsiga ka Flash-pistikprogrammi. Seda kasutavad nii erinevad Internet Exploreri brauserid Windows 8 ja 8.1 kui ka Internet Exploreri brauserid Windows 10-s.

Internet Exploreri sisseehitatud Flash-pistikprogrammi keelamiseks Windowsi kaasaegsetes versioonides avage Internet Explorer, klõpsake käsku menüü ja valige käsk „Manage add-adds”. Klõpsake kasti Kuva ja valige „Kõik lisandmoodulid“. Leidke jaotisest „MIcrosoft Windowsi kolmanda osapoole rakenduse komponent” jaotis „Shockwave Flash Object”, valige see ja klõpsake nuppu Keela. Samuti saate grupipoliitika kaudu keelata sisseehitatud Flashi pistikprogrammi.

Microsoft Edge Windows 10-s

Microsoft Edge sisaldab ka sisseehitatud Flashi pistikprogrammi - tegelikult on see ainus brauseri pistikprogramm, mida Edge saab isegi käitada. Selle keelamiseks klõpsake menüüs Edge asuvat menüünuppu ja valige Seaded. Kerige paneeli Seaded alla ja klõpsake nuppu „Kuva täpsemad seaded”. Lülitage liuguri „Kasuta Adobe Flash Playerit” olekusse „Väljas”.

Kõik Windowsi brauserid

Adobe pakub Windowsi jaoks kolme eraldi Flash-mängija pistikprogrammi. Internet Exploreri jaoks on olemas ActiveX-pistikprogramm, Firefoxi jaoks NPAPI-pistikprogramm ning Opera ja Chromiumi jaoks PPAPI-pistikprogramm. Sõltuvalt teie kasutatavatest brauseritest ja installitud Flash-pistikprogrammidest võib teie süsteemis olla üks või mitu neist.

Külastage juhtpaneeli ja vaadake installitud programmide loendit. Näete siin installitud Flashi pistikprogramme. Desinstallige kõik pistikud, mis algavad tähega „Adobe Flash Player”.

Kõik brauserid Mac OS X-is

Adobe pakub Mac OS X-ile ka kahte erinevat Flashi pistikprogrammi. Safari ja Firefoxi jaoks on olemas NPAPI pistikprogramm, samuti Opera ja Chromiumi jaoks PPAPI pistikprogramm.

Nende Flash-pistikprogrammide desinstallimiseks Macis külastage Adobe'i veebisaiti ja laadige alla Flash-pistikprogrammide desinstalliprogramm. Flashi eemaldamiseks Macist käivitage desinstalliprogramm. Kui te pole kindel, kas teie Macile on installitud Flash ja te ei soovi seda, laadige desinstalliprogramm lihtsalt alla ja proovige see desinstallida.

Kõik Linuxi brauserid

SEOTUD:Kas kasutate Firefoxi Linuxis? Teie Flash Player on vana ja aegunud!

Kuidas Flashi Linuxis desinstallida, sõltub sellest, kuidas selle esmalt installisite.

Näiteks kui kasutate Ubuntu, Linux Mint või Debiani ja installisite selle tarkvarahoidlatest, saate selle desinstallida, käivitades terminalis järgmised käsud.

NPAPI või Firefoxi jaoks mõeldud Flash-pistikprogrammi versioon:

sudo apt-get remove flashplugin-installer

Flashi pistikprogrammi PPAPI või Chromiumi versioon:

sudo update-pepperflashplugin-nonfree --uninstall

Teid üllatab see, kui palju veebi korralikult töötab, kui Flash pole installitud. Isegi kui vajate Flashi, ei soovitata teil Flassi automaatselt laadida ja käitada teie külastatavatel veebilehtedel - klõpsamiseks mängimiseks on minimaalne turvafunktsioon. See aitab säästa protsessori ressursse, akut ja ribalaiust ka veebi sirvimisel.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found