Kuidas piirata mis tahes rakenduse ribalaiust Windowsis

Windows 10 värskenduse allalaadimiskiirust saate Windows 10-s piirata. Mõni rakendus võimaldab teil ka nende ribalaiust piirata. Kuid rakenduste jaoks, millel pole seda sisse ehitatud, vajate kolmanda osapoole tarkvara.

Ribalaiuse piiramine võib olla kasulik erinevates olukordades. Näiteks kui laadite alla (või laadite üles) tohutu faili, võib brauseri saadaoleva ribalaiuse piiramine olla kasulik tagamaks, et teised rakendused ei aeglustuks liiga palju. võib olla kasulik failide üleslaadimisel või veebibrauseris failide allalaadimisel. Kui teil on muid ribalaiust näljaseid rakendusi, võib neile piirangute seadmine teie sirvimist ja videote vaatamist takistada. Liituge meiega, kui vaatame, kuidas need valikud töötavad, kui need on rakendusse sisseehitatud, samuti paaril kolmanda osapoole tööriistal, mida saate rakenduste jaoks ilma selle toeta kasutada.

Esimene võimalus: kasutage kasutatavatesse programmidesse sisseehitatud suvandeid

Enne mis tahes kolmanda osapoole tarkvara installimist otsige juba kasutatavatesse programmidesse integreeritud suvandeid. Näiteks kui soovite hallata ribalaiust, mida Steam mängude allalaadimiseks kasutab, võite minna jaotisse Steam> Seaded> Allalaadimised ja seejärel kasutada ribalaiuse piiramiseks kasti „Limit bandwidth to”. Paljudel teistel rakendustel, sealhulgas tööriistadel nagu Dropbox, Google Drive ja Microsoft OneDrive, on sarnased sisseehitatud valikud. Nendele piirangute seadmine (eriti kui laadite korraga üles palju faile) võib olla tõesti kasulik.

Isegi Windows 10 võimaldab teil nüüd piirata, kui palju ribalaiust Windows Update taustal kasutab. Selle konfigureerimiseks minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Update> Täpsemad suvandid> Edastamise optimeerimine> Täpsemad suvandid. Lülitage siin valik „Piirake, kui palju ribalaiust kasutatakse taustal värskenduste allalaadimiseks”. Siin on ka valik "Piirake, kui palju ribalaiust kasutatakse Internetis teistele arvutitele värskenduste üleslaadimiseks", kuid saate üleslaadimise funktsiooni täielikult keelata, kui olete selle ribalaiuse kasutamise pärast mures.

SEOTUD:Kuidas piirata Windows Update'i allalaaditava ribalaiust?

Kui teil on teenuse kvaliteedi (QoS) funktsioonidega ruuter, saate liikluse prioriteetseks muutmiseks kasutada ka ruuterit. Tavaliselt ei saa te täpset ribalaiuse piirangut määrata, kuid teie ruuter seab liikluse esmatähtsaks teie seatud reeglite alusel, et kõik toimiks kiiresti.

Teine võimalus: osta NetLimiter

Leidsime Windowsis ainult ühe tasuta tööriista rakenduse ribalaiuse piirangute seadmiseks. Me käsitleme seda tasuta võimalust järgmises jaotises, kuid NetLimiter on väärt ostmist, kui vajate seda funktsiooni tõesti.

Erinevalt tasuta valikust, mida käsitleme järgmises jaotises, on NetLimiteril hõlpsasti kasutatav liides ja see võimaldab piirata piiramatu hulga rakenduste ribalaiust. See on odavam kui ka teised tasulised võimalused. Kui soovite lihtsalt ribalaiuse piiranguid seada, pole teil vaja NetLimiter Pro'i, seega on NetLimiter Lite'i põhiprogramm korras. NetLimiter Lite ühe kodukasutaja litsentsi saate osta 16 dollariga. Kui soovite seda tööks kasutada, peate selle asemel kulutama 20 dollarit.

NetLimiter pakub tasuta 28-päevast prooviversiooni, nii et saate seda enne ostmist testida ja vaadata, kas see teile sobib. Käivitage rakendus pärast selle installimist ja näete võrguühendust kasutavate rakenduste loendit koos nende praeguse allalaadimiskiirusega (“DL Rate”) ja üleslaadimiskiirusega (“UL Rate”).

Rakenduse allalaadimise või üleslaadimise kiiruse piiramiseks märkige lihtsalt vastav ruut DL-i või UL-i piires. Kohandatud kiiruse määramiseks klõpsake veerus DL Limit või UL Limit nuppu „5 KB / s” ja sisestage soovitud kiirus. Kui soovite limiidi eemaldada, tühjendage lihtsalt märkeruut.

Kolmas võimalus: laadige alla TMeter tasuta

Kui soovite piirata rakenduse ribalaiust ilma raha kulutamata, peate alla laadima TMeter Freeware Editioni. See on ainus tasuta võimalus nüüd, kui NetBalancer enam tasuta versiooni ei paku. TMeter Freeware Editionil on üsna keeruline liides ja see võib korraga piirata ainult nelja rakenduse ribalaiust, kuid see on tasuta ja töötab nendes piirides hästi.

Esmalt laadige alla ja installige TMeter. Pärast installimist avage menüü Start, otsige „TMeter” ja käivitage seejärel rakendus „TMeter Administrative Console”.

Esmakordsel käivitamisel peate valima oma võrguliidese, klõpsates külgribal nuppu „Võrgu liidesed” ja märkides seejärel kasutatava võrguliidese kõrval oleva ruudu. Näiteks kui soovite piirata rakendusi oma WiFi-ühenduse abil, valige WiFi-liides. Eirake kõiki liideseid, mille IP-aadress on 0.0.0.0, kuna neid praegu ei kasutata.

Siinkohal palutakse teil valida võrgu tüüp. Kui olete isiklikus võrgus ruuteri taga, valige suvand „Privaatne”. Kui teil on Interneti-ühenduse või avaliku WiFi-võrgu kaudu otseühendus, valige suvand „Avalik”.

Kui olete kõik seadistanud, klõpsake nuppu Rakenda.

Järgmisena peate määratlema protsessid, mida soovite piirata.

Valige peaaknas külgribal „Protsessi definitsioonid“ ja klõpsake nuppu „Lisa“.

Avanenud protsessi definitsiooni lisamise aknas klõpsake nupul „…”, et sirvida ja leida protsessi .exe fail. Enamik rakendusi leiate kaustast Programmifailid. Näiteks asub Chrome aadressil C: \ Program Files (x86) \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe, Firefox asub aadressil C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe ja Microsoft Edge asub aadressil C : \ Windows \ SystemApps \ Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe \ MicrosoftEdgeCP.exe.

Tippige väljale „Protsessi määratlus” kõik, mida soovite. See nimi lihtsalt aitab teil jälgida, milline programm on milline. Vaikimisi kopeerib see lihtsalt teie valitud .exe-faili nime.

Protsessi määratluse lisamise akna sulgemiseks klõpsake nuppu „OK“ ja seejärel klõpsake peaaknas tagasi „Rakenda“. Kui soovite piirata mitut protsessi, peate looma täiendavad protsessi määratlemise reeglid.

Nüüd saate luua filtri, mis piirab rakenduse ribalaiust. Klõpsake külgribal nuppu „Filtrikomplekt” ja seejärel klõpsake nuppu Lisa> Filter. Klõpsake ilmuvas aknas nuppu "Lisa reegel".

Valige reegliredaktori aknas rippmenüüst „Allikas” suvand „Kohalik protsess”. Järgmiseks klõpsake rippmenüü „Protsessi määratlus” avamiseks. Seal peaksite nägema varem loodud protsessimääratlusi. Valige soovitud ja klõpsake jätkamiseks nuppu „OK”.

Nüüd kontrollige valikut „Luba kiirusepiirang (liikluse kujundaja) failides KBytes / sec” ja sisestage seejärel selle suvandi vasakule lahtrisse nende KB / s arv, millega soovite rakendust piirata. Tippige väljale Filtrinimi filtri nimi ja klõpsake nuppu “OK”.

Peaaknas tagasi (kui vasakul on endiselt valitud valik Filtrikomplekt), klõpsake nuppu "Rakenda". Muudatuste jõustamiseks peate klõpsama ka nuppu „Alusta jäädvustamist”. Teie rakendatud piirangud jõustatakse ainult siis, kui TMeter liiklust hõivab, nii et need peatatakse, kui peatate jäädvustamise.

Hiljem rakenduse ribalaiuse piirangu muutmiseks klõpsake loendis Filtrikomplekti redaktor filtrit, klõpsake nuppu Muuda ja seejärel muutke kasti „Luba kiirusepiirangut” sisestatud tekst.

Kui soovite täiendavaid rakendusi piirata, saate ekraanile Filterset lisada täiendavaid filtreid. TMeteri tasuta versioon piirdub aga kokku nelja filtriga. Nende lisamiseks peate eemaldama kolm vaikefiltrit. Kui olete seda teinud, saate selle meetodiga korraga piirata kuni nelja rakendust.

TMeteri liides võimaldab teil tegelikult lisada rohkem kui neli filtrit, kuid ärge petta. Kui teil on rohkem kui neli filtrit, kustutatakse täiendavad filtrid, kui klõpsate nupul „Rakenda“.

Nagu me ütlesime, pole see kõige sõbralikum liides, kui soovite lihtsalt mõne rakenduse ribalaiust piirata, eriti kui võrrelda seda, kui lihtsad asjad NetLimiteris on. Kuid see töötab.

Pildikrediit: Gts / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found