Mis on Steam Direct ja kuidas see erineb Greenlightist?

Steam Greenlight oli suur katse sõltumatute arvutimängude arendajate toetamiseks: odav ja lihtne viis loojatele pääseda juurde maailma suurimale mängude levitamise platvormile. Kahjuks oli see ka suur ebaõnnestumine - iga edukalt "rohelise valgusega" mängu jaoks, mis oleks jätkuvalt hitt, näiteks Stardew Valley või Broforcetundus, et kümned ja kümned halvasti valmistatud ja üldiselt ebasoovitavad tiitlid said läbi, paljud neist olid puudulikud või kokkuostetud kokkuostetud varadest.

Selle tulemusena on Valve kasutusele võtnud Greenlight'i, mis nüüd kannab nime “Steam Direct”, täieliku asenduse. Mis on muutunud? Mida pole? Kui tõenäoline on, et uus süsteem võtab kasutusele vajaliku kvaliteedikontrolli? Vaatame järele.

Esitamistasu on sama, kuid nüüd on see iga mängu jaoks

Valve on lisanud Steam Directi sisenemisele tõsisema rahalise tõkke. Greenlight nõudis vaid 100 dollari suurust annetust (mis läks heategevuseks, mitte Valve endale), et potentsiaalsetele rämpspostitajatele ja kühvelarvutite arendajatele takistada väikest takistust. Steam Directi tasu on samuti 100 dollarit, kuid enamasti piiranguteta arendajakonto avamise asemel võimaldab see arendajatel esitada Steamile ainult ühe mängu või rakenduse ühe ainulaadse rakenduse ID-ga. Täiendav mängude esitamine, millest igaüks läbib sama kontrolliprotsessi (vt allpool), on samuti 100 dollarit.

See on oluline erinevus. Kuigi ühemängulise kirguprojekti kallal vaevleval väikesel meeskonnal pole oma varanduses reaalset muutust, ostab keegi lihtsalt hulga eelnevalt valmistatud Unity mänguvarasid ja loodab need Steami platvormil kiireks rahaks vahetada. ootab ühtäkki tõsist investeeringut. Abi on sellest, et tasu (või tasud) saab tagasi projektidelt, mis teenivad vähemalt 1000 dollarit mängude müügist või mikromaksetest, nii et arendajatel, kes on tõsised ja sõltuvad elamiskõlblikest tuludest mängumüügist, on vähemalt võimalus see väike investeering tagasi teha igal pealkirjal.

Steam muutub kontrollimisel tõsiseks

SEOTUD:Steamiga kauplemiskaartide müümine (ja tasuta Steami krediidi hankimine)

Steam Greenlighti kogukonnapoolne aspekt tähendas, et Valve pidas kõige paremaks laiapõhjalist lähenemist, tuginedes Steami kasutajatele endile, et nad filtreerisid kulda massiivse Greenlighti kataloogi prügist. See osutus hõlpsasti manipuleeritavaks, kuna hoolimatute arendajate abil tekitati võltshääli või teeniti raha tekkivast Steami kauplemiskaardimajandusest. Uue Direct-süsteemiga muutub Steami sisenemistõke veidi tõsisemaks.

Lisaks uuele 100 dollari suurusele tasule iga mängu kohta peavad arendajad esitama ka isikliku ja / või ettevõtte isikut tõendava dokumendi, sealhulgas kontrollitava maksuteabe. Tõenäoliselt tähendab see Ameerika arendajate sotsiaalkindlustuse numbreid ja teiste riikide kohalikke ekvivalente - sama tüüpi asju, mille peate esitama uuele tööandjale, et kohalik maksuamet teie palka kinnitaks. See on paljude vähem pühendunud kasutajate jaoks liiga kaugele jõudnud samm ja hea viis Steam Directi eristamiseks rohkem avatud platvormidest nagu Itch.io või Google Play pood.

Iga mängu käsitsi ülevaated

Kui esialgu lubas Greenlight vaid vähestel mängudel siseneda Play poodi täisnimede või varajase juurdepääsu kandidaatidena, levis see võrk lõpuks laiali pärast seda, kui kasutajate hääletamisprotsessile rohkem mõju avaldati. Selle tulemuseks oli üsna palju peenelt öeldes jama, mis pääses Early Accessile ilma selge kavatsuseta kunagi valmis saada. Steam Direct'i sissejuhatava dokumendi kohaselt seda enam ei tehta: Greenlighti pealiskaudne uurimine jääb riiulisse tõsisema süsteemi jaoks, kus kõiki Steam'i poodi sattunud mänge mängib klapp käsitsi. töötaja.

See ei tähenda, et madala kvaliteediga mängud ei jõuaks kunagi uuemast karmimast filtrist läbi, kuid see peaks kehtestama minimaalse kvaliteeditaseme, millest viimaste aastate uute pealkirjade tulv puudus. Nagu selle aasta alguses märgitud, kasvas Steami kogu kataloog 2016. aastal ühe aastaga 40%, suuresti tänu tohutule Greenlighti pealkirjade mahule. Steam Directi kasutamisel peaks see maht dramaatiliselt vähenema, loodetavasti proportsionaalse muutusega suhtelises kvaliteedis.

Mida see mängijate jaoks tähendab?

SEOTUD:Kuidas Steam-mängude eest raha tagasi saada

Mänguarendajatel on Steami toimimises tõsiseid muudatusi, kuid kui teid pole palju investeeritud Greenlighti hääletussüsteemi, ei näe teiesugused mängijad tõenäoliselt palju koheseid muutusi Steami poefassaadil. Väiksem arv lõpetatud ja varajase juurdepääsuga mänge tabab tõenäoliselt jaotist "Uued väljaanded" vähemalt järgmise paari kuu jooksul ja võime loota, et need vähem väljalaskeid on tegeliku mänguaja väärtamad. Isegi kui see pole nii, peaks Steami tagasimaksepoliitika - mida ei olnud kehtinud siis, kui Greenlight alustas pidevat laskumist labidavarrasse - peaks aitama leevendada hambumusprobleeme.

Nagu öeldud, oli Greenlight ebaõnnestumine, sest hoolimatutel arendajatel oli seda lihtne manipuleerida. Tundub, et Valve üritab Steam Directiga seda haavatavust minimaalseks muuta, kuid peame andma talle aega, et näha, kas arendajad leiavad uues süsteemis pragusid.

Pildikrediit: Rock Paper Shotgun


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found