Kuidas peita faile ja vaadata peidetud faile Mac OS X-is

Macid pakuvad võimalust failide ja kaustade peitmiseks, nagu ka muud opsüsteemid. Kuid Mac OS X varjab neid võimalusi ja ei tee seda nii lihtsaks kui Windowsis ja Linuxis.

Faili või kausta peitmiseks peate selle jaoks määrama peidetud atribuudi. Finder ja muud Maci rakendused ignoreerivad seda faili ega kausta vaikimisi.

Peida Macis fail või kaust

SEOTUD:Kuidas peita failid ja kaustad igas operatsioonisüsteemis

Üksiku faili peitmise asemel - ehkki saate seda teha - võiksite luua peidetud kausta. Teeme selle näite jaoks seda, kuigi see trikk töötab ka üksikute failide peitmiseks.

Esmalt avage terminaliaken - vajutage Command + Space, sisestage Terminal ja vajutage Enter. Tippige terminali järgmine käsk, mille tühikusse lisatakse tühik:

chflagid peidetud

Lohistage kaust või fail Finderist terminaliaknasse.

Faili või kausta tee ilmub terminali. Vajutage käsu käivitamiseks sisestusklahvi Enter ja fail või kaust kaob. See on endiselt olemas - see on lihtsalt peidetud, nii et Finder seda vaikimisi ei näita.

Juurdepääs peidetud failidele või kaustale

Kas soovite Finderis kiiresti varjatud kaustale juurde pääseda? Lihtsaim viis on klõpsata Finderis menüül Go ja valida käsk Go to Folder.

Ühendage kausta tee dialoogiboksi ja klõpsake nuppu Mine või vajutage sisestusklahvi. ~ Tähistab teie kasutaja kausta, nii et kui teie töölaual oleks kaust nimega SecretStuff, sisestage ~ / Desktop / SecretStuff. Kui see oli dokumendis, sisestage ~ / Documents / SecretStuff.

Kuigi kaust on peidetud ja seda ei kuvata tavaliselt Finderis ega dialoogiboksides, pääsete sellisel viisil kiiresti juurde. Ka kõik selles kaustas salvestatud failid on tegelikult peidetud - keegi ei saa kogemata kausta klõpsata, kuid need kuvatakse Finderis, kui lähete sinna otse.

Peidetud failide ja kaustade kuvamine dialoogiboksis Ava

Kui Finder ei paku graafilist valikut, mis võimaldaks teil leida need peidetud failid ja kaustad, siis Mac OS X-i dialoogiboks Ava ja Salvesta.

Peidetud failide ja kaustade kuvamiseks dialoogis Ava / Salvesta vajutage lihtsalt klahve Command + Tõst + Periood (see on. Klahv).

Pärast selle otsetee vajutamist peate klõpsama dialoogi Ava / Salvesta mõnel teisel kaustal. Seega, kui peidetud kaust on töölaual, ei kuvata seda kohe, kui vajutate klahve Command + Tõst + Periood. Peate vajutama seda kiirklahvi, klõpsama teise kausta ja seejärel uuesti kausta Töölaud. Ilmuvad peidetud kaustad ja failid, nii et saate siit hõlpsasti juurde pääseda.

Vaadake Finderis peidetud faile

Finder pakub võimalust peidetud failide vaatamiseks. See pole siiski graafiline valik - muudatuste jõustumiseks peate selle lubama terminali käsuga ja taaskäivitama Finderi.

Peidetud failide vaatamiseks Finderis avage terminali aken ja käivitage selles järgmised käsud, vajutades iga pärast Enter:

vaikimisi kirjuta com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE

killall Finder

See käsk käsib Finderil näidata peidetud faile ja seejärel taaskäivitada. Kui olete lõpetanud, kuvatakse kõik need peidetud failid ja kaustad. Need tunduvad osaliselt läbipaistvad, et eristada peidetud faile ja kaustu tavaliselt peidetutest.

Kas soovite takistada Finderis peidetud failide ja kaustade kuvamist? Selle suvandi keelamiseks käivitage järgmine käsk ja taaskäivitage Finder:

vaikimisi kirjutage com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE

killall Finder

Kui soovite peidetud faile ja kaustu klahvivajutusega vaadata ja peita, võite luua Automatori skripti, mis käivitab need käsud automaatselt, kui vajutate teatud klahvi või klõpsate menüüvalikut.

Tühjendage fail või kaust

Kas soovite faili või kausta peita? Käivitage sama käsk, mille käitasite varem, kuid muutke „hidden” väärtuseks „nohidden”. Teisisõnu, tippige terminali järgmine käsk, tippides selle järele tühiku:

chflags nohidden

Kui mäletate kausta või faili täpset teed, võite selle terminali sisestada. Kui te seda ei tee, saate ülaltoodud trikki abil kuvada peidetud faile ja kausta Finderis ning lohistada selle varjatud faili või kausta terminali, nagu varemgi.

(Varasemate käskude sirvimiseks võite vajutada ka terminalis ülespoole suunatud nooleklahvi, leides faili või kausta peidetavaks muutnud käsu. Kasutage vasakut nooleklahvi, et minna käsu varjatud osasse ja muuta see väärtuseks nohidden ”ja vajutage seejärel Enter.)

Sisestage pärast sisestusklahvi Enter ja fail või kaust peidetakse, nii et saate sellele tavapäraselt juurde pääseda.

Samuti saate failid või kaustad peita, nimetades need ümber tähemärgiga., Või punkt. Kuid Mac OS X ei lase teil faile või kaustu Finderi aknast sellele ümber nimetada, nii et peate seda tegema terminalist. Samuti saate käivitada erinevaid terminali käske, mis neid faile kuvavad.

See võib olla kasulik, kui jagate arvutit kellegagi, kuid keegi, kes otsib neid varjatud faile ja kaustu, leiab need hõlpsasti üles. See pole lollikindel viis oma faile ja kaustu teiste eest kaitsta, kuid krüpteerimine on küll.

Pildikrediit: Quentin Meulepas Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found