Kuidas muuta Microsoft Edge Bingi asemel Google'ist otsimiseks

Microsofti uus brauser Edge kasutab vaikimisi otsingumootorina Bingi, kuid kui eelistate midagi muud, saate seda muuta. Edge saab vaikimisi kasutada mis tahes otsingumootorit, mis toetab OpenSearchi.

Microsoft Edge ei kasuta enam vana „otsingupakkuja” pistikprogrammi, mida Internet Explorer kasutas, nii et te ei pea nende installimise pärast muretsema. Selle asemel pakub Edge hõlpsasti ligipääsetavat valikut otsingupakkuja vahetamiseks.

Siirdume siin näitena Google'ile, kuid võite soovi korral valida mõne muu otsingumootori. Näiteks toimivad need juhised ka DuckDuckGoga.

Uus kroomipõhine servabrauser

Google'i või mõne muu otsingumootori kasutamiseks Microsofti uues brauseris Edge klõpsake menüül ja valige „Seaded”.

Klõpsake vasakul külgribal jaotises Seaded suvandil Privaatsus ja teenused.

Kerige parempoolse paani alla ja otsige jaotist Teenused. Klõpsake selle all olevat valikut "Aadressiriba".

Klõpsake valikul „Aadressiribal kasutatav otsingumootor” ja valige „Google” või mis tahes soovitud otsingumootor. Lisaks Bingile ja Google'ile kuulub Edge ka Yahoo! ja DuckDuckGo vaikimisi.

Olete nüüd valmis. Saate sulgeda lehe Seaded ja kui otsite aadressiribalt või paremklõpsates veebilehe tekstil ja valides suvandi „Veebist otsimine“, kasutab Edge teie valitud otsingumootorit.

Siin kuvatavate otsingumootorite loendi haldamiseks klõpsake valikut „Halda otsingumootoreid”. Näete otsingumootorite loendit. Võite need loendist eemaldada või klõpsata nupul „Lisa” ja lisada URL-i sisestades oma otsingumootori.

Edge uus versioon leiab ka teie kasutamisel automaatselt otsingumootorid, nagu ka vana Edge. Näiteks kui eelistate mõnda muud otsingumootorit, peaksite Edge sõnul „avama uue vahelehe, minema otsimootori juurde, mille soovite lisada, ja otsida midagi”. See kuvatakse loendis valikuna pärast selle kasutamist, eeldades, et otsingumootor on selle pakkumiseks õigesti konfigureeritud.

Isegi pärast vaikeotsingumootori muutmist jääb Edge'i uue vahelehe lehe otsingukast Bingi otsingukastiks. Saate kasutada aadressiriba Google'i või mõne muu otsingumootoriga otsimiseks Edge'i uue vahelehe lehelt.

Klassikaline serv

Esimene samm: hankige rohkem otsingumootoreid

Microsoft Edge ei kasuta enam otsingupakkujaid, mille peate installima Microsofti veebisaidilt. Selle asemel, kui külastate veebisaiti, mis kasutab otsimootoriteabe avalikustamiseks standardit „OpenSearch”, märkab Edge seda ja teeb otsingumootori kohta teabe.

SEOTUD:Kuidas lisada otsingumootorit oma veebibrauserisse

See töötab samamoodi ka Google Chrome - külastage veebi koos OpenSearchiga ja Chrome tuvastab selle automaatselt.

Selle otsimootori lisamiseks Edge'i peate lihtsalt külastama otsingumootori veebisaiti. Kui soovite Google'i installida, külastage Google'i avalehte. DuckDuckGo jaoks külastage DuckDuckGo kodulehte. Kui olete seda teinud, saate selle vaikeseadeks teha, järgides allolevaid juhiseid.

Mitte iga otsingumootor ei toeta veel OpenSearchi, kuid eeldame, et otsingumootorid lisavad sellele tuge väga kiiresti.

Teine samm: muutke oma vaikeotsingumootorit

Otsingupakkuja vahetamiseks klõpsake menüünuppu - see on kolme punktiga nupp Microsoft Edge'i akna paremas ülanurgas. Valige menüüst „Seaded“.

Klõpsake paneeli „Seaded” vasakus servas loendi allservas valikut „Täpsem”.

Kerige paneelil Täpsemad seaded alla ja näete sätet „Aadressiriba otsing”. Klõpsake nuppu „Muuda otsingupakkujat”.

Näete saadaolevate otsingupakkujate loendit. Valige otsingumootor, mida soovite kasutada, ja klõpsake või puudutage valikut „Set as Default”.

Kui kasutatavat otsingumootorit siin ei kuvata, veenduge, et oleksite kõigepealt külastanud otsingumootori avalehte. Kui olete külastanud avalehte ja seda ikka ei kuvata, ei toeta see otsingumootor veel OpenSearchi. Võite pöörduda otsingumootori poole ja paluda tal toetada OpenSearchi, et saaksite seda kasutada Microsoft Edge'i vaikimisi otsingumootorina.

Kolmas etapp: otsige aadressiribalt või uue vahelehe lehelt

Nüüd saate sisestada otsingupäringu Edge'i aadressiribale ja vajutada sisestusklahvi - see otsib teie vaikeotsingumootorit automaatselt. Edge annab sellest rippmenüüs isegi soovitusi, eeldades, et teie otsingumootor toetab soovitusi ja jätate need Edge'i seadetes lubatuks.

See muudatus mõjutab ka jaotist „Kuhu edasi?” uue vahekaardi lehel olev kast, mis annab teile võimaluse oma lemmikotsingumootorist hõlpsalt otsida.

SEOTUD:47 kiirklahvid, mis toimivad kõigis veebibrauserites

Kiirklahvide abil kiireks otsimiseks vajutage uue vahelehe avamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + T või klahvikombinatsiooni Ctrl + L, et suunata aadressiriba praegusele lehele ja hakata otsingut tippima.

Pole üllatav, et see valik ei mõjuta midagi muud kui Microsoft Edge. Kui teete otsingu menüüst Start või Cortana kaudu ja valite „Veebist otsimine”, otsib Windows veebist Bingi abil. Lõppude lõpuks on Cortana "Bingi jõul". Ülaltoodud valik kehtib ainult otsingute jaoks, mida alustate Microsoft Edge'i kaudu.

Nagu tavaliselt, muudab see ainult ühe brauseri seadeid. Kui kasutate pärandrakenduste jaoks Internet Explorerit, peate selle otsimootorit vanamoodsalt muutma. Chrome'il, Firefoxil ja teistel brauseritel on oma vaikeotsinguvõimalused.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found