Kuidas parandada krahhirakendusi iPhone'is või iPadis

Rakendused võivad iPhone'is ja iPadides kokku kukkuda või külmuda, nagu ka mis tahes muul platvormil. Apple'i iOS-i operatsioonisüsteem varjab rakenduse krahhi, sulgedes rakenduse. Kui teil on rakenduste krahhi, külmutamist või lollakasid, saate oma probleemi lahendada järgmiselt.

Kas see on rakenduse või seadme krahh?

Kõigepealt peate välja selgitama, kas see on rakenduse krahh või seadme krahh. See on üsna lihtne: kui kasutate rakendust ja see ootamatult ilma põhjuseta sulgub, kukkus rakendus kokku. Kui kasutate rakendust ja see ei reageeri, kuid saate siiski teistele rakendustele juurde pääseda, on rakendus kokku kukkunud. Kui proovite rakendust käivitada ja see kaob pidevalt, krahhib rakendus korduvalt.

Kui teie telefon on reageerinud, on see tõenäoliselt seadme probleem. Teie telefon kuvab musta ekraani või jääb Apple'i logole kinni, kui seade on kokku kukkunud. Samuti, kui teie iPhone või iPad on ilma nähtava põhjuseta aeglane ja mitmes rakenduses, on see seadmega seotud probleem.

Kui te ei saa traadita kõrvaklappe ühendada, faile AirDropi kaudu saata ega AirPlay-seadmeid vaadata, on võimalik, et operatsioonisüsteemi kasutatav teenus on kokku kukkunud.

Rakenduse krahhide tõrkeotsing

Rakendused on kolmanda osapoole tarkvara, mis töötab teie iPhone'is. Vaatamata Apple'i seadmete "see lihtsalt töötab" tajumisele on palju, mis võib valesti minna ja põhjustada rakenduste krahhi, reageerimata jätmise või üldse keeldumise. Probleemid tulenevad tavaliselt koodiga seotud probleemidest, ootamatust sisendist ja isegi riistvarapiirangutest. Rakendusi teevad ju inimesed ja inimesed teevad vigu.

Kui rakendus äkki kaob, on see krahhi tõttu. Enamasti lahendab probleemi uuesti avamine. Kui jagate arendajatele analüüsi (lisateavet selle kohta hiljem), saavad nad krahhiaruande, mida nad saavad kasutada probleemi kordumise vältimiseks.

Kuidas reageerimata rakendus tappa

Kui rakendus ei reageeri, saate selle rakenduse vahetaja abil tappa. Selle meetodi abil pole vaja rakendusi rutiinselt tappa, kui need ei tekita probleeme. Rakenduse vahetajale pääseb juurde erinevate otseteede abil, olenevalt teie iPhone'i mudelist:

 • iPhone 8 ja vanemad (kodunupuga seadmed): Topeltpuudutage nuppu Kodu, kuni näete hiljuti kasutatud rakenduste loendit.
 • iPhone Xja hilisemad (seadmed ilma nupu Koduta): Pühkige ekraani alt üles ja nipsutage paremalevõiPühkige ekraani allservast üles ja hoidke all, kuni näete hiljuti kasutatud rakenduste loendit.

Selle loendi abil saate rakenduste vahel kiiresti vahetada. Leidke probleem põhjustav rakendus ning puudutage ja pühkige seda üles, et see „minema visata“ ja sulgeda. Rakendus kaob hiljuti kasutatud rakenduste loendist.

Nüüd proovige rakendus taaskäivitada. Pärast rakenduste sel viisil tapmist võtab nende avamine veidi kauem aega, kui need on taustal peatatud. Sellepärast ei tohiks te rakendusi asjatult tappa.

Kontrolli kas uuendused on saadaval

Samuti võivad probleeme tekitada rakenduste vanad versioonid. Üleminek iOS-i ühelt peamiselt versioonilt teisele võib põhjustada stabiilsusprobleeme, kui rakendust muudatuste arvestamiseks ei värskendata. Mõnikord loobuvad arendajad oma rakendustest täielikult.

Kõige ilmsem lahendus on siin värskenduse kontrollimine. Käivitage App Store, minge vahekaardile Värskendused ja puudutage seejärel kõigi värskenduste installimiseks nuppu Uuenda kõik. Rakenduse värskendamise ajast saad teada, kui otsite seda App Store'ist ja kerite versiooni ajaloo juurde.

Kui rakendust pole juba mõnda aega värskendatud, võiksite otsida alternatiivi. Mõnikord laadivad arendajad uued versioonid uute rakendustena üles. Näiteks nimetati märkmete koostamise rakendus Drafts 4 pärast Drafts 5 väljaandmist ümber Drafts (Legacy Version).

Arendaja teisi rakendusi saate vaadata, puudutades selle nime App Store'is rakenduse kirjelduse all.

Installige probleemirakendused uuesti

Mõnikord kukuvad rakendused liiga sageli kokku. Aeg-ajalt keeldub üks täielikult avamast, kukub kokku iga kord, kui proovite seda käivitada. Kui teil on mõni neist probleemidest, kustutage rakendus ja installige see uuesti. Kustutades kaotate kõik kohalikud rakenduse andmed, kuid see pole probleem, kui see tugineb pilvele (nt Evernote, Google Drive ja Pages). Kui rakendus nõuab sisselogimist, peate selle uuesti installides uuesti tegema.

Rakenduse kustutamine seadmest:

 1. Puudutage ja hoidke rakenduse ikooni, kuni see liigub.
 2. Puudutage rakenduse kõrval olevat tähte „X” ja seejärel puudutage küsimisel nuppu „Kustuta”.
 3. Käivitage App Store, leidke rakendus ja installige see uuesti.

Pidage meeles, et kui rakendus pole enam App Store'is saadaval, ei saa te seda uuesti alla laadida.

Kontrollige oma rakenduse õigusi

Mõnikord võivad privaatsusseaded teie rakendustega laastamistööd teha. Näiteks kui kaardistusrakendus ei saa teie asukohta tuua, peate veenduma, et sellel on juurdepääs sellele teabele.

Avage Seaded> Privaatsus ja kontrollige kõiki asjakohaseid kategooriaid, nagu kaamera, mikrofon või asukohateenused. Siin loetletakse kõik rakendused, mis vajavad teie teenustele või teabele juurdepääsemiseks teie luba.

Looge vaba ruumi

Kui teie seade on ääreni täis, võite rakenduse imeliku käitumisega kokku puutuda. See kehtib eriti rakenduste kohta, mille toimimiseks on vaja vaba ruumi, nagu kaamerarakendused, helisalvestajad jms. Samuti võite kokku puutuda üldise iOS-i aeglustumisega.

Avage Seaded> Üldine> iPhone'i salvestusruum, et näha, kui palju vaba ruumi teil on. Siit saate teada, kuidas iOS-is vaba ruumi luua.

Võtke ühendust arendajaga või hankige tagasimakse

Kui olete rakenduse just alla laadinud ja see keeldub töötamast, võite pöörduda arendaja poole või taotleda tagasimakset. Arendajaga ühenduse võtmiseks leidke rakendus App Store'ist ja kerige seejärel jaotiseni „Hinnangud ja arvustused”. Puudutage valikut Rakenduse tugi, et minna arendaja tugiteenuste veebisaidile. Suur osa ajast on see KKK, kuid tavaliselt on olemas ka arendaja kontaktteave.

Kirjeldage oma probleemi kindlasti üksikasjalikult ja lisage oma iPhone / iPadi mudel ja iOS-i tarkvaraversioon (mõlemad asuvad jaotises Seaded> Teave). Link Rakenduse tugi on nähtav ainult kasutajatele, kes selle rakenduse alla laadisid, nii et kui te seda ei näe, veenduge, et kasutaksite sama Apple ID-d, millega rakenduse ostsite (või laadisite alla).

Kui maksite rakenduse eest ja see ei tööta, on teil õigus raha tagasi maksta. Siit saate teada, kuidas Apple'ilt rakenduse tagasimakset taotleda.

Seadme ja iOS-i krahhide tõrkeotsing

iPhone ja iPad kasutavad Apple'i iOS-i operatsioonisüsteemi. Hoolimata sellest, et platvorm on suhteliselt stabiilne, ilmnevad probleemid aeg-ajalt. Need võivad hõlmata juhuslikke taaskäivitusi, tarkvara tõrkeid ja külmutusi, mis nõuavad käsitsi sekkumist.

Kuidas oma iPhone taaskäivitada

Paljud probleemid lahendatakse lihtsalt seadme taaskäivitamisega. Kui olete märganud OS-i imelikku käitumist, näiteks ekraani, mis ei maga ", või probleeme heli taasesitusega, võib taaskäivitamine selle trikki teha.

Seadme taaskäivitamiseks kasutatav meetod sõltub teie iPhone'i mudelist:

 • iPhone 8, X, XS, või XR: Vajutage ja hoidke all helitugevuse vähendamise ning unerežiimi / ärkamise nuppu, kuni kuvatakse teade „Slide to Power Off”, ja pühkige seejärel seadme väljalülitamiseks riba.
 • iPhone 7või varem: Vajutage ja hoidke all nuppu Unerežiim / äratus kas üleval (iPhone 5s ja vanemad) või paremal küljel (iPhone 6 ja 7), kuni kuvatakse teade „Slide to Power Off”, ja pühkige seejärel seadme väljalülitamiseks riba.

Kui teie seade on välja lülitatud, saate selle taaskäivitada, hoides nuppu Sleep / Wake kuni Apple logo ilmumiseni.

Reageerimata iPhone'i taastamine

Kui teie iPhone ei reageeri täielikult või tundub, et see on külmunud, peate lähtestama sundima, hoides mõnda nuppu all. See erineb olenevalt sellest, millist iPhone'i mudelit kasutate:

 • iPhone 8, X, XS ja XR: Vajutage ja vabastage helitugevuse suurendamine, vajutage ja vabastage helitugevuse vähendamine ning seejärel hoidke unerežiimi / äratuse nuppu all, kuni ilmub Apple'i logo.
 • iPhone 7: Vajutage ja hoidke all helitugevuse suurendamise nuppu ja unerežiimi nuppu, kuni ilmub Apple'i logo.
 • iPhone 6või varem: Vajutage ja hoidke nuppe Kodu ning Unerežiim / Ärgake, kuni ilmub Apple'i logo.

Kui teie iPhone'il on füüsiline kodunupp, on see iPhone 6. Teistel mudelitel on kas virtuaalne nuppu Kodu (tarkvara juhitav, ilma liikuvate osadeta) või pole nuppu Kodu üldse.

Installige iOS uuesti

Mõnikord ei lahenda probleeme taaskäivitamine ja peate võib-olla iOS-i uuesti installima. See on viimane abinõu põhioperatsioonisüsteemiga seotud püsivate probleemide korral. Sellised probleemid võivad tekkida teie iPhone'i "puhastamiseks" või hooldamiseks kasutatava kolmanda osapoole tarkvara kasutamisest ja jailbreakimisest.

Pidage meeles, et iOS-i uuesti installimisel kaotate kõik oma iPhone'is olevad andmed. Looge kindlasti iPhone'i varukoopia, et saaksite oma andmed pärast lõpetamist taastada.

 1. Avage jaotis Seaded ja puudutage loendi ülaosas oma nime.
 2. Puudutage ekraani allservas olevate seadmete loendis oma iPhone'i (see ütleb „See iPhone”).
 3. Puudutage valikut „Leia minu iPhone”. Tühjendage märkeruut „Leia minu iPhone” ja sisestage Apple ID parool.
 4. Käivitage iTunes (Windowsi kasutajad saavad selle Apple'i veebisaidilt alla laadida) ja ühendage oma iPhone välgukaabliga.
 5. Klõpsake paremas ülanurgas seadme ikoonil (vt allpool olevat ekraanipilti).
 6. Klõpsake vahekaardi Kokkuvõte käsku Taasta iPhone ja järgige viipasid.

Kas kahtlustate riistvaraprobleemi?

Kui olete kõike proovinud ja arvate, et teie probleem on seotud riistvaraga, saate selle tasuta teada saada, broneerides endale kohtumise lähimasse Apple Store'i või volitatud teeninduskeskusesse. Kui teie iPhone on endiselt garantii all, on kõik remonditööd kaetud ja tasuta. Apple'i veebisaidilt saate teada, kas teid kajastatakse.

Kui teie iPhone pole kaetud, võetakse teilt tasu ainult kõigi heakskiidetud tööde eest. Apple'i tehnikud käivitavad teie seadmes diagnostika ja saavad teada, kas kapoti all on probleeme.

Seejärel saate otsustada, kas soovite seadme remonti. Kui remont on kallis, tasub selle asemel valida uus seade. Apple pakub teile isegi mõnda vahetuskrediiti, mida saate uue seadme jaoks kasutada.

Tarkvara täiustamiseks jagage Analyticsit

Kas soovite, et saaksite midagi kasutada kasutatava tarkvara täiustamiseks? Oma praeguste analüütika jagamise eeskirjade ülevaatamiseks minge jaotisse Seaded> Privaatsus> Analytics. Analytics on anonüümne kasutusstatistika, mis on kogutud teie seadme, sellel töötava tarkvara ja milleks te seda kasutate.

Teabe otse Apple'iga jagamiseks saate lubada jaotise iPhone ja Watch Analyticsi jagamine. Seejärel saab ettevõte kasutada teavet iOS-i täiustamiseks. Anonüümsete kasutus- ja krahhiaruannete jagamiseks kolmandate osapoolte arendajatega saate lubada ka jaotise Rakenduse arendajatega. See aitab neil vigu summutada ja stabiilsemaid tarkvarakogemusi luua.

Saate lubada veel mõnda muud lülitit, kuid ükski pole teie igapäevase iOS-i kogemuse parandamiseks nii väärtuslik kui need kaks. Apple lubab, et selle protsessi käigus ei edastata tuvastavat teavet, kuid võite selle välja lülitada, kui see tekitab ebamugavust.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found