Kuidas luua ja uuendada joonistustabelit Microsoft Wordis

Jooniste tabel on lehe numbri järgi sorteeritud loetelu pealdistest, mis on tõmmatud teie dokumendi joonistelt, piltidelt või tabelitelt. See on nagu sisukord, kuid see on ükskõik millise tabel, millele saate lisada pealdise.

Sisestage jooniste tabel

Jooniste tabeli lisamine on kasulik tööriist, mis võimaldab lugejal kiiresti navigeerida dokumendi konkreetsetes osades (või isikliku kiirjuhendina). See kehtib eriti pikemate dokumentide kohta, kus on liiga palju andmekandjaid. Oluline on siiski märkida, et jooniste tabeli lisamine on võimalik ainult siis, kui lisate joonistele, piltidele ja tabelitele pealdised (mitte segi ajada alternatiivse tekstiga). Eeldame, et olete selles näites juba oma Wordi dokumendis asjakohase materjali pealdanud.

Kui olete jooniste tabeli sisestamiseks valmis, jätkake ja klõpsake dokumendi asukohta, kuhu soovite tabeli lisada. Järgmisena minge vahekaardile „Viited” ja valige käsk „Lisa jooniste tabel”.

Kui see on valitud, kuvatakse aken „Jooniste tabel”, kus kuvatakse jooniste tabeli trükk ja veebi eelvaade. Siin saate reguleerida ka mitut valikut ja kohandada tabeli vormingut.

Kui olete oma seadeid muutnud, klõpsake nuppu „OK”.

Teie arvude tabel lisatakse nüüd teie Wordi dokumenti.

Uuendage jooniste tabelit

Mõistetavalt võivad teie pealdisega objektid dokumendi sisu lisamisel, eemaldamisel ja muutmisel ringi liikuda. Selle tulemusel pakub Word ka sirgjoonelise jooniste tabeli värskendamiseks tehtud muudatuste kajastamiseks.

Jooniste tabeli värskendamiseks peate kõigepealt selle valima. Kui te tabelit ei vali, pole värskendusvalik saadaval. Kui jooniste tabel on valitud, minge vahekaardile „Viited“ ja klõpsake „Värskenda tabelit“. Teise võimalusena võite vajutada klahvi F9.

Nüüd ilmub dialoogiboks „Jooniste tabeli värskendamine”. Siin saate värskendada kogu tabelit või ainult lehtede numbreid. Valige teile kõige paremini sobiv variant ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Teie arvude tabelit värskendatakse nüüd dokumendi praeguse versiooni kajastamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found