Hankige Windows Exploreris abi File Exploreri kohta

Windows 10-l pole enam File Exploreri sisseehitatud abi, nagu Windows 7-l. Microsoft sunnib teid veebist teavet otsima, nii et siin on see, mida peate teadma Windows 10 failihalduri kasutamise kohta.

Failihalduri liidese põhitõed

Kuigi see on Windows 10-s ümber nimetatud "File Explorer", on see rakendus põhimõtteliselt sama mis Windows Explorer Windows 7-s. Sellel on mõned uued funktsioonid, sealhulgas lindiliides ja sisseehitatud Microsoft OneDrive failide sünkroonimiseks pilvega.

Külgriba ala „Kiirjuurdepääs” asendab operatsioonisüsteemis Windows 10 lemmikud. Võite kaustad kiirpääsu alale lohistada, et need tulevikus hõlpsalt juurde pääseda. Windows 10 lisab ka teie hiljuti kasutatud kaustad ka sellesse piirkonda automaatselt. Kiirjuurdepääsu saate kohandada valikute aknas. Üksiku kausta kiirjuurdepääsust eemaldamiseks paremklõpsake sellel ja valige käsk „Vabasta kiirpääsust”.

Jaotis „See arvuti” asendab operatsioonisüsteemis Windows 7 üksust „Minu arvuti”. See sisaldab otseteid nii teie arvuti kasutajaandmete kaustadesse kui ka muudesse draividesse, näiteks USB-draividesse ja DVD-draividesse.

Kuidas linti kasutada

File Exploreri lint töötab täpselt nagu lint Microsoft Office'i rakendustes, nagu Word ja Excel. Selle kasutamiseks on paar erinevat viisi.

Kui soovite faili sirvimisakendes rohkem ruumi, võite jätta lindi vaikimisi kokkuvarisenud. Jätkuvalt saate klõpsata mis tahes ülaosas asuvatel vahekaartidel (nt „Kodu”, „Jaga” või „Kuva”), et vaadata käske ja klõpsata nuppu. Lint ilmub ainult ajutiselt.

Kui soovite linti kogu aeg näha, saate seda laiendada. Selleks klõpsake kas File Exploreri akna paremas ülanurgas asuvat noolt või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + F1.

Kodu tööriistariba pakub failidega töötamise põhivalikuid, sealhulgas Kopeeri, Kleebi, Kustuta, Nimeta ümber, Uus kaust ja Atribuudid.

Vahekaart Jaga pakub võimalusi failide meilimiseks, pakkimiseks ja printimiseks, samuti kettale kirjutamiseks ja kohalikus võrgus jagamiseks.

Vahekaart Vaade sisaldab võimalusi, kuidas juhtida failide kuvamist File Exploreris ja nende sortimist. Võite lubada eelvaate või üksikasjade paani, et näha rohkem teavet valitud faili kohta, valida, kas soovite suuri failiikooni või tihedat faililoendit, ja sortida faile soovitud kriteeriumide järgi. Siit saate valida ka failinimede laiendite või peidetud failide kuvamise või peitmise. Peidetud failide kuvamiseks või peitmiseks ilma akna Kaustasuvandid avamata klõpsake lihtsalt märkeruudul „Peidetud üksused”

Vahekaart Haldamine ilmub mõnikord lindile kontekstuaalselt sobivate käskudega. Näiteks kui valite mõne pildi, näete vahekaarti „Pilditööriistad”, kus on valikud valitud piltide pööramiseks ja nende töölaua taustaks määramiseks.

Kuidas kinnitada sageli kasutatavaid käske

Kiirjuurdepääsu tööriistariba kuvatakse File Exploreri akna vasakus ülanurgas tiitliribal. See pakub mugavat juurdepääsu käskudele, mida sageli kasutate. Kiirkäskude tööriistaribale käsu lisamiseks paremklõpsake seda lindil ja valige „Lisa kiirpääsuribale”.

Kui soovite käskude jaoks rohkem ruumi, võite hiire parema nupuga klõpsata selle kohal oleval lindil või vahekaardiribal ja valida käsu "Kuva kiirpääsuriba riba all", et muuta see tavalisemaks tööriistaribaks.

Kuidas muuta File Exploreri seadeid

File Exploreri sätete muutmiseks klõpsake lindil vahekaarti „Vaade” ja klõpsake ikooni „Valikud”.

See avab tuttava kaustavalikute dialoogi, mis oli olemas ka Windows 7-s. Sellel on mõned uued valikud - näiteks saate juhtida, kas File Explorer avaneb vaate Kiirjuurdepääs või See arvuti või kuvab see kiirpääsuvaates automaatselt hiljuti ja sageli kasutatud kaustu.

Kasulikud kiirklahvid

File Explorer sisaldab palju kasulikke kiirklahve, mis aitavad teil ülesandeid kiiremini täita. Siin on kiire loetelu mõnedest:

 • Windows + E - Avage File Exploreri aken. See töötab kõikjal Windows 10-s.
 • Ctrl + N - Avage uus File Exploreri aken. See töötab ainult File Exploreris endas.
 • Ctrl + W - Sulgege praegune File Exploreri aken.
 • Ctrl + hiireratas üles või alla - Muutke failide ja kaustade ikoonide suurust (suurendage või vähendage.)
 • Ctrl + Tõst + N - Looge uus kaust
 • Tagasilükkeklahv või Alt + vasaknool - Vaadake eelmist kausta (mine tagasi.)
 • Alt + paremnool - Vaadake järgmist kausta (minge edasi.)
 • Alt + nool üles - Vaadake kausta, milles praegune kaust asub.
 • Ctrl + F, Ctrl + Evõi F3 - Suunake otsingukast, et saaksite kiiresti otsingut sisestama hakata.
 • Ctrl + L, Alt + Dvõi F4 - Keskendage aadressi (asukoha) riba, et saaksite kiiresti hakata kausta aadressi sisestama.
 • F11 - Suurendage File Exploreri akent. Akna kokkutõmbamiseks vajutage uuesti klahvi F11. See töötab ka veebibrauserites.

Windows 10 klaviatuuri otseteede täieliku loendi leiate Microsofti veebisaidilt.

Kuidas OneDrive'i kasutada

OneDrive on Windows 10 sisse sisestatud File Explorerisse. See sünkroonib failid võrgus Microsofti konto abil, millega logite sisse Windows 10-sse. See töötab sarnaselt Dropboxi, Google Drive'i ja Apple'i iCloud Drive'iga.

Alustamiseks klõpsake File Exploreri küljeribal valikut „OneDrive”. Vajadusel palutakse teil OneDrive'i sisse logida. Kui te pole, saate failid lihtsalt OneDrive'i paigutada. Need laaditakse üles Microsofti serveritesse. Neile pääsete juurde kausta OneDrive teistes arvutites, millega logite sisse samale Microsofti kontole, telefoni OneDrive'i rakenduste kaudu ja OneDrive'i veebisaidil.

OneDrive'i akna väljal „Olek” kuvatakse iga faili olek. Sinine pilveikoon näitab, et fail on OneDrive'i võrgus salvestatud, kuid laaditakse selle avamisel automaatselt alla. Roheline linnuke näitab, et fail on salvestatud nii OneDrive'i kui ka teie praegusesse arvutisse.

OneDrive'i seadeid saate juhtida OneDrive'i teavitusala (süsteemses salves) ikoonil. Klõpsake ekraani paremas alanurgas oleval teavitusalal pilvekujulisel OneDrive ikoonil - kui te seda ei näe, peate selle leidmiseks tõenäoliselt klõpsama ikoonidest vasakul oleval väikesel ülanoolel. OneDrive'i erinevate seadete leidmiseks klõpsake nuppu "Veel" ja klõpsake nuppu "Seaded", kus saate juhtida, millised kaustad on sünkroonitud, kui palju OneDrive kasutab teie üles- ja allalaadimise ribalaiust ning muid seadeid.

OneDrive saab faile olulistes kaustades, näiteks töölaud, pildid ja dokumendid, automaatselt kaitsta, sünkroonides neid. Selle seadistamiseks klõpsake OneDrive'i seadetes vahekaarti "Automaatne salvestamine" ja klõpsake nuppu "Värskenda kaustu" jaotises Kaitske oma olulisi kaustu.

Kui teile ei meeldi OneDrive'i vaadata, saate selle keelata ja ikooni File Exploreris eemaldada.

Kuidas pääseda võrgudraividele

Kohalikus võrgus jagatud kaustad, printerid ja meediumiserverid kuvatakse vaates „Võrk”. Selle leidmiseks ja klõpsamiseks peate võib-olla kerima File Exploreri küljeriba allossa.

Windows 10 ei sisalda enam funktsiooni HomeGroup, nii et te ei saa seda kasutada failide ja kaustade hõlpsaks jagamiseks oma arvutite vahel. Võite kasutada kas OneDrive'i või kasutada vanaaegseid failide ja kaustade jagamise võrgusuvandeid.

Kui peate hõlpsalt kättesaadavaks muutmiseks võrgudraivi kaardistama, saate seda teha selle arvuti vaates. Kõigepealt klõpsake külgribal nuppu „See arvuti”. Lindile ilmub vahekaart “Arvuti”. Klõpsake seda ja valige „Map Network Drive” ning kasutage ühenduse loomiseks IT-osakonna juhiseid.

Kaarditud draiv kuvatakse selle arvuti vaates jaotises Võrguasukohad.

Kuidas faile varundada ja taastada

Windows 10 sisaldab failide ajalugu, failide varundamise ja taastamise tööriista. See pole mõeldud ainult tohutute varukoopiate tegemiseks ja taastamiseks - failiajalugu saab teie failide erinevaid versioone automaatselt varundada ja nende varasemate versioonide hõlpsaks taastamiseks saate kasutada File Explorerit. Esiteks peate seadistama failiajaloo menüüst Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Varundamine. Lubage valik „Minu failide varundamine automaatselt”.

Pärast selle seadistamist saate valida faili või kausta, klõpsata lindil nuppu „Kodu” ja klõpsata selle faili või kausta vanemate versioonide vaatamiseks ja taastamiseks nuppu „Ajalugu”.

Windows 10 File Explorer sisaldab ka muid kasulikke funktsioone. Võite sildistada mis tahes faili, kasutada tumedat teemat või lubada funktsiooni „teegid” uuesti. Microsoft töötab File Exploreri jaoks vahekaardiga liidest, kuid File Exploreri vahekaardid saate kätte juba täna.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found