Kuidas muuta EXE-faili ikooni

Olgem ausad: mõnel rakendusel on tõesti koledad ikoonid. Muidugi, võite alati luua otsetee oma EXE-failile ja seejärel muuta otsetee ikooni, kuid mis lõbus see oleks? Nii saate muuta EXE-faili enda ikooni.

Windows ei sisalda sisseehitatud viisi EXE-failide ikooni muutmiseks, seega peate enne alustamist alla laadima tasuta ressursihäkeri koopia. Kui olete selle installinud, käivitage File Explorer ja leidke kaust, mis sisaldab teie EXE-faili. Kui teil on rakenduse otsetee ja te pole kindel, kus see asub, võite paremklõpsata otseteel (või tõstuklahvi + paremklõps, kui see asub tegumiribal või menüüs Start) ja valida „Ava faili asukoht”.

Kui olete leidnud faili, mis sisaldab EXE-faili, tehke sellest failist koopia, et see toimiks varundamiseks igaks juhuks. Valige fail, vajutage Ctrl + C ja vajutage Ctrl + V, et kleepida koopia otse samasse kausta.

Kui installisite ressursside häkkerit, lisas see kontekstimenüüsse suvandi, mille saate failide paremklõpsamisel. Paremklõpsake algsel EXE-failil (mitte teie tehtud koopial) ja valige käsk „Ava ressursihäkkeriga”.

Valige aknas Resource Hacker vasakust paanist kaust „Icon”. Klõpsake menüüd „Toiming” ja valige käsk „Asenda ikoon”.

Klõpsake akna Asenda ikoon nuppu „Ava fail uue ikooniga” ja sirvige ikooni asukohani, mida soovite kasutada. Allikaks võib olla EXE-, DLL-, RES- või ICO-fail.

Pärast ikooni valimist kuvatakse see aknas Asenda ikoon. Järgmisena valige paremal olevast loendist asendatav ikoon. Kui näete rohkem kui ühte ikooni, on ülemine üksus tavaliselt EXE-faili peamine ikoon, kuid veendumiseks peate võib-olla neid läbi vaatama. Kui olete valinud asendatava ikooni, klõpsake nuppu „Asenda”.

Tagasi Resource Hackeri peaaknasse näete, et valitud kaust „Ikoon” kuvab nüüd asendajaks valitud ikooni mitu erinevat suurust.

Nüüd olete valmis oma faili salvestama - asendades algse EXE-faili, kui see palub - ja väljute ressursihäkkerist. Kui olete lõpetanud, minge File Exploreris oma EXE-faili uuele ikoonile.

Ja kui soovite kunagi tagasi pöörduda originaali juurde - või kui teil on probleeme EXE-faili avamisega, saate enne algust tehtud faili taastada originaalfaili.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found