Kuidas pääseda Windowsi (ja vastupidi) oma Maci ekraanile

Ekraani kaugjagamine on mugav viis teisele arvutile juurde pääseda, justkui istuksite selle ees. OS X-il ja Windowsil on see võime sisse ehitatud, mis tähendab, et saate hõlpsasti oma Maci ekraani Windowsi arvutitega jagada ja vastupidi.

Kui teil on segavõrk, on see tõenäoliselt Macide ja Windowsi arvutite kombinatsioon. Teil võib olla Linuxi masin visatud sinna failide serveerimiseks, kuid enamikul inimestel on Windows või Mac ja mõnikord mõlemad.

Iga allpool kirjeldatud meetodi abil ühendame oma süsteemi installitud kliendi sihtarvutiga. Kasutame oma Macis rakendust Remote Desktop (RDP) ja Windowsis RealVNC Viewerit.

Need tööriistad võimaldavad meil ühenduse luua sihtarvutiga iga süsteemi tavapärase meetodi abil. Teisisõnu, Windows kasutab RDP-d loomulikult, OS X aga VNC-d. See tähendab, et me ei pea sihtmärkidele peaaegu üldse konfigureerima, nii et kõige toimimine on tavaliselt probleemivaba.

Ühendamine Maci Windowsi arvutiklientidega

Oleme varem arutanud, kuidas kasutada kaugtöölauda, ​​et pääseda juurde sama maja teistele Windowsi arvutitele. See ei erine OS X-st nii palju, kuid läheme selle põhjalikkuse huvides läbi.

Windowsi arvutiga ühenduse loomiseks peate kõigepealt sisse lülitama kaugühendused. Avage süsteemi atribuudid ja klõpsake vahekaarti „Kaugjuhtimine”, seejärel veenduge, et „Luba selle arvutiga kaugühendused” on lubatud.

Samuti peate kindlasti installima oma Maci Microsofti kaugtöölaua kliendi. See on saadaval App Store'is.

Kaugtöölaud installitakse teie Maci rakenduse kausta. Meie näites oleme juba seadistanud kasutajaprofiili, mis on toimimiseks valmis. Võtame siiski hetke, et klõpsata nupul „Muuda” ja näidata, mis sellega on seotud.

Jaotise „Ühenduse nimi” kõrval anname sellele sõbraliku nime, samas kui „PC nimi” on kas nimi, mille me oma sihtarvutile andsime, või selle IP-aadress.

Lüüsi konfigureerimise pärast me ei muretse, sest me ühendame oma arvutiga kohalikus võrgus. Kui te ei soovi iga ühenduse loomisel oma kasutajanime ja parooli sisestada, saate need lisada kausta „Volitused”. Mandaatide sisestamata jätmine tähendab, et kui ühendate oma Windowsi masinaga, peate sisse logima kontole.

Kui soovite teada saada, mis on teie arvuti nimi ja / või IP-aadress, peate seda kontrollima. Kasutage käsuviiba avamiseks klaviatuuri otseteed „Windows + R” ja tippige seejärel „cmd”. Tippige käsuviibale “ipconfig” ja vajutage “Return”. Soovite kasutada IPv4-aadressi, mille see teile annab.

Kui te ei mäleta, kuidas oma arvutile nime panite, leiate selle teabe juhtpaneelilt „Süsteem“.

Ülejäänud kaugtöölaua ühenduse seaded puudutavad eraldusvõimet, värve ja täisekraanvalikuid.

Uue kliendiga ühenduse loomisel näete tõenäoliselt dialoogi Sertifikaadi kinnitamine. Ühenduse loomiseks klõpsake nuppu „Jätka“.

Kui te ei soovi seda hoiatusdialoogi tulevikus näha, klõpsake nuppu „Näita sertifikaati” ja seejärel kontrollige allolevat valikut „Usalda alati ...”.

Sertifikaadi usaldussätete muudatuste kinnitamiseks peate sisestama oma süsteemi parooli.

Pidage meeles, et kui te pole varem ühenduse mandaatidesse midagi sisestanud, näete esmakordsel ühenduse loomisel sisselogimisekraani. Kui olete Maci kaudu Windowsi arvutiga edukalt ühendanud, kuvatakse teie Windowsi töölaud.

Nagu me mainisime, on Windowsi masinaga ühenduse loomine meeldiv mugavus. Näiteks võib teie Windowsi arvuti olla ülihea masin, mida kasutate kompileerimise või renderdamise jaoks. Kaugtöölaua abil saate kontrollida töö edenemist või alustada ülesandeid, ilma et oleksite füüsiliselt masina juures.

Ühendamine Maciga Windowsi arvutist

Windowsi arvutist Maciga ühendamine on veidi erinev. Te ei saa kaugtöölauda kasutada, kuid see on okei, sest on olemas tasuta klient nimega RealVNC vaataja, kes teeb selle triki kenasti ära.

Nii nagu Windowsi puhul, peate kõigepealt oma Maci ekraani jagamiseks seadistama. Avage eelistuste paneel „Jagamine” ja märkige ruut „Ekraani ühiskasutus” kõrval.

Klõpsake nuppu „Arvuti sätted…” ja veenduge, et „VNC-vaatajatel oleks võimalik parooliga ekraani juhtida” on valitud. Seejärel sisestage lihtne parool.

VNC Viewer nõuab installimist, kuid selle kasutamiseks ei pea te konto registreeruma.

Tuletage varasemast ekraanipildist meelde, et meie Maci ekraanile pääseb juurde aadressil 192.168.0.118 või Matt-Air.local. Kui te pole kindel, kuidas oma Macile juurde pääseda, minge tagasi oma jagamiseelistuste juurde ja kontrollige teavet ekraani jagamise seadetes uuesti.

Sisestame oma VNC klienti "192.168.0.118" ja jätame krüptimise sellisena, nagu see on.

Rakendusel RealVNC Viewer on hulgaliselt võimalusi, mida saate oma vabal ajal tutvuda. Tõenäoliselt saate need hästi jätta, kuid kui soovite, et ühendus avaneks automaatselt täisekraanil, peate märkima ruudu valiku „Täisekraanirežiim” kõrval.

Naaseme ühenduse juurde ja klõpsake nuppu „Ühenda”. Ilmub autentimiskast, kuhu peate oma Maci jagamiseelistustes sisestama lihtsa parooli.

Siht-Maciga ühenduse loomisel peate sisse logima ka (arvatavasti teie) kasutajakontole, täpselt nagu meil Windowsiga (kui me oma volitusi ei esitanud). Kui olete sisse loginud, kuvatakse teie Maci töölaud nüüd VNC Vieweri aknas samas olekus, nagu jätsite.

Kui liigute hiirega akna ülaserva keskele, saate luua lisakontrolli, mis hõljutades annab teile näpunäite, milles selgitatakse, mida igaüks neist teeb.

Leiate käepärased otseteed ühenduse sulgemiseks ja salvestamiseks, valikute muutmiseks ning täisekraani nupu, et jagatud töölaud täidaks ekraani.

Asjade Maci poolel ilmub menüüribale ekraani jagamise ikoon. See võimaldab teil kiiresti ja hõlpsalt juurdepääsu ekraani jagamise eelistustele või klientide ühenduse katkestada.

Oluline on meeles pidada, et arvutiekraani jagamine sobib tegelikult ainult lühikeste tööde jaoks. Kui proovisite midagi kaugremondida või näitaksite teisele kasutajale, kuidas midagi teha, on see ideaalne, kuid mitte nii palju, et saaksite teha sisukat tööd. Kogete alati väikest viivitust ja kogelemist ning selle vastu pole palju teha.

Nagu me ütlesime, pole see siiski mõeldud raskeveokite jaoks. Pidage meeles ka seda, et jagame oma ekraane ainult kohapeal, mis tähendab, et kui lahkute majast, öelge, et minge kohvi ja kui mõistate, et peate ühendama kodus oleva masinaga, peate teadma, kuidas ühendage sellega ruuteri kaudu. Seda on nii Maci kui ka Windowsi masinatega.

Soovitame teil vaadata nendest artiklitest lisateavet selle kohta, kuidas kodus oma masinatega kaugühendust luua. Kui teil on täna loetu kohta kommentaare või küsimusi, jätke oma tagasiside meie arutelufoorumisse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found