DVD-de või Blu-ray esitamine operatsioonisüsteemis Windows 8 või Windows 10

Minge üle versioonile Windows 8 või 10 ja võite olla üllatunud, kui avastate, et te ei saa enam video-DVD-sid ega Blu-ray-d mängida. Erinevalt Windowsi eelmistest versioonidest ei sisalda Windows 8 ja 10 sisseehitatud tuge DVD-de esitamiseks.

Microsoft otsustas DVD-tuge mitte lisada, kuna nii palju uusi arvuteid - eriti tahvelarvuteid ja ultraraamatuid - ei kaasne DVD-draividega. Microsoft maksab litsentsitasu iga Windowsi eksemplari eest, millele tarnitakse DVD-tugi.

Märge: Windows 8 või 10 abil saate endiselt kasutada DVD-d. See kehtib ainult video-DVD-de kohta.

Installige kolmanda osapoole DVD-mängija

Kõige lihtsam viis DVD-de esitamiseks Windows 8 või Windows 10 puhul on kolmanda osapoole DVD-mängija installimine. Soovitame populaarset VLC-meediumipleierit. See on tasuta ja pärast selle installimist saate DVD-sid VLC-s esitada - pole probleemi. Blu-ray on teine ‚Äč‚Äčlugu, kuna neid toetatakse, kuid paljusid neist DRM-krüptimise tõttu ei esitata.

DVD-de esitamiseks VLC-s klõpsake menüüd Meedium ja valige Ava ketas.

VLC pole kaugeltki ainus meediumipleier, mida saate kasutada - DVD-de integreeritud toega on terve hulk tasuta, kolmanda osapoole meediumipleierit.

Kasutage litsentsitud DVD-mängijat

Kui ostsite uue Windows 8 või 10 arvuti, millel on DVD- või Blu-ray-draiv, on teie arvuti tootja tõenäoliselt lisanud oma arvutisse DVD-mängimise tarkvara. Tõenäoliselt konfigureeritakse see video-DVD sisestamisel automaatselt avanema. Kui see pole nii, võite proovida sisestada DVD või Blu-ray avakuval, et otsida installitud rakendusi ja vaadata, kas teil on rakendusi, mille nimel on DVD (või Blu-ray).

Kogu arvutis oleva tarkvara uurimiseks kasutage ekraani Kõik rakendused. Avakuvale pääsemiseks vajutage Windowsi klahvi, paremklõpsake Start-ekraani suvalises kohas ja valige Kõik rakendused. Sirvige installitud rakenduste loendit ja otsige DVD-d esitavat programmi.

Kui kasutate Windows 10, saate sama rakenduste loendi nägemiseks klõpsata menüüs Start käsku Kõik rakendused.

Windows 8 Media Center Packi ostmine (ainult Windows 8)

Microsoft ei hõlma enam Windows Media Centeri koos Windows 8-ga. Windows Media Center, mis sisaldab DVD-de taasesitust, on saadaval eraldi. Kui teil on Windows 8 Pro, saate oma arvutis Windows Media Centeri ja DVD-de taasesituse aktiveerimiseks osta Windows 8 Media Center Packi.

Microsoft pakub Windows 8 Media Center Packi tasuta kuni 31. jaanuarini 2013 - selle saamiseks klõpsake siin.

Kui teie arvutis on Windows 8 põhiväljaanne, mis pole Pro versioon, peate enne Windows 8 meediakeskuse hankimist üle minema Windows 8 Pro versioonile, ostes Windows 8 Pro Packi. Uuendamiseks kasutage juhtpaneeli funktsioonide lisamine Windows 8-le. Selle avamiseks vajutage Windowsi klahvi, tippige lisage funktsioone, toksake või klõpsake kategooriat Seaded ja toksake või klõpsake Lisa funktsioone Windows 8-le.

Windows Media Center pole Windows 8 Enterprise-versioonide jaoks saadaval.

Kuigi see võib tunduda veidi imelik, et Microsoft on selle funktsiooni Windows 8-st eemaldanud, on see seletatav üha suurema keskendumisega voogedastusele ja ilma DVD-draivideta tulevate uute arvutite arvuga.

VLC lihtne installimine ja tegelikkus, et arvutitootjad kaasavad oma DVD-mängimistarkvara, tähendavad, et Windows 8 DVD-toe puudumine pole tegelikult probleem.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found