Windows XP kasutajad: siin on teie täiendamise valikud

Windows XP-d ei toetata ametlikult kauem. Muidugi võiksite seda jätkata - see ei lakka lihtsalt ühel päeval töötamast. Aja jooksul muutub see lihtsalt ebakindlamaks, kuna Microsoft ja kõik teised lõpetavad selle toetamise.

Olgem ausad, Windows XP on hästi töötanud. Seda on ametlikult toetatud juba üle kümne aasta. Kui kasutate endiselt Windows XP-d, peaksite plaanima minna üle versioonile, mida toetatakse.

Miks peaksite hoolima

Oleme juba selgitanud, miks on aeg Windows XP lahti lasta ja mis juhtub siis, kui Microsoft 8. aprillil 2014 lõpuks selle toetamise lõpetab.

Lühidalt öeldes on Windows XP vana. See ei toeta kaasaegset riistvara õigesti ja pole nii turvaline kui Windowsi kaasaegsed versioonid, kuna sellel pole kasutajakonto kontrolli ja muid kaasaegseid turvaelemente. (Unustage see, mida olete Windows Vista päevil UAC-st kuulnud - see on nüüd parem.)

Aja möödudes muutub Windows XP üha ebaturvalisemaks ning nii riist- kui ka tarkvara müüjad lõpetavad selle toetamise. Proovige Windows 98, Windows Me või isegi Windows 2000 puhul kasutada kaasaegset riist- või tarkvara - isegi Firefox ei toeta enam Windows 2000-d. Windows XP on hakkimisploki järjekorras järgmine.

SEOTUD:Veebiturvalisus: miks peaksite Windows XP-st lõplikult loobuma (uuendatud)

Siit saate minna

Võib-olla olete kuulnud, kui ebamugav võib Windows 8 olla traditsioonilistes arvutites - kui kasutate Windows XP, eeldame, et te ei kasuta üht Microsofti Windows XP tahvelarvutit. Või võib-olla olete oma olemasoleva tarkvaraga täiesti rahul ja kasutate arvutit lihtsalt kõige elementaarsemate asjade jaoks, nii et te ei näe mõtet maksta Microsofti täiendustasu.

Siin on teie võimalused:

Windows 7: Kui kasutate endiselt Windows XP, on suur tõenäosus, et te ei soovi Windows 8-le ülemineku šokki üle elada. Windows 7 pole küll uusim, kuid see on Windowsi kõige enam kasutatav versioon ja on toetatud kuni 14. jaanuarini 2020. Isegi täna täiendavad paljud ettevõtted Windows XP-lt Windows 7-le - mitte Windows 8-le.

Kui olete tüüpiline kodukasutaja, võib Windows 7 hankimine võtta natuke lisajõudu. Uutel arvutitel on Windows 8 ja teie kohalikus arvutipoes tõenäoliselt ei müüda Windows 7. Kui soovite uuendada Windows 7 karbiga koopiat, võiksite selle veebi hankida - Windows 7 karbiga koopiad on endiselt müüakse sellistel veebisaitidel nagu Amazon, kuigi tõenäoliselt ei leia neid paljudest arvutipoodidest.

Windows 8: Windows 8 võib olla tavapärastel puutetundliku ekraanita arvutitel üsna ebamugav, eriti esialgu. See tähendab, et see pole täiesti talumatu. See pakub tegelikult paljusid töölauafunktsioone, mis on Windows 7 versioonile täienduseks, ja saate varjata suure osa uuest kaasaegsest keskkonnast. Windows 8.1 on ka teel, valmis ametlikuks väljaandmiseks 17. oktoobril 2013 ja seda on palju mugavam kasutada traditsioonilisemas laua- või sülearvutis.

Windows 8 eeliseks on selle hõlpsam leidmine. Võite minna igasse arvutipoodi ja osta Windows 8 karbiga koopia või uue Windows 8-ga arvuti. Microsoft müüb isegi Windows 8 allalaaditaval kujul.

Töölaua Linux: Erinevalt Windows 7-st või 8-st on Linuxi lauaarvutite distributsioonid nagu Ubuntu täiesti tasuta. Kui kasutate arvutit ainult veebi sirvimiseks ja muude põhitööde jaoks, on töölaua Linux hea võimalus tõsiselt kaaluda. Lisaks turvalisusele, kaasaegsusele ja tasuta on see Windowsi pahavara suhtes immuunne. Linuxi on võimalik installida isegi Microsoft Office'i vanemaid versioone.

Kui teil on vanem arvuti, võiksite raskema standardse Ubuntu süsteemi asemel proovida kergemat Xubuntut või eriti kerget Lubuntu. Kui kasutate Ubuntu, peaksite tõenäoliselt jääma pikaajalise teenuse (LTS) väljalaske juurde, mida turvavärskendused toetavad viis aastat. Oleme varem käsitlenud, kuidas Windows XP-lt turvalisemale Linux-süsteemile üle minna.

iPadid, Macid, Chromebookid ja palju muud: Okei, nii et ülaltoodud valikud pole ainsad. Võite osta iPadi (või Android-tahvelarvuti) ja selle jaoks klaviatuuri, Chromebooki või isegi uue Mac-arvuti, kui soovite poest sülearvuti kätte võtta, kuid Windows 8-s neid lihtsalt ei müüda. kõik kehtivad täiendusrajad, kuid need nõuavad uue riistvara ostmist ja olemasoleva arvuti asendamist.

Kahjuks pole Windows XP-lt Windows 7-le või Windows 8-le täiendavat installimist võimalik installida. Peate installima puhta installi. Õnneks on puhas installimine ideaalne viis uue operatsioonisüsteemi installimiseks.

Kuid mul on Windows XP rakendused!

Teil võib endiselt olla olulisi Windows XP rakendusi. Kui kogu teie ettevõte hakkab seiskuma, kuna te ei saa Windows XP-s vana rakendust käivitada, saate oma arvuti siiski uuemale operatsioonisüsteemile uuendada.

Seetõttu sisaldab Windows 7 - vähemalt Professionali versioon - Windows XP režiimi, mis võimaldab teil rakendusi käivitada spetsiaalses Windows XP süsteemis. Põhimõtteliselt töötab teie arvuti Windows XP isoleeritud eksemplaris, kus teie Windows XP rakendused saavad töötada.

Windows XP režiimi pole Windows 8-ga kaasas, kuid Windows 8-s saate VMware Playeriga seadistada midagi sellist nagu Windows XP režiimi. Windows XP käitamiseks võite kasutada isegi VMware Playerit - või mõnda muud virtuaalset tööpinki, näiteks VirtualBoxi. ja teie Windows XP rakendused teistes opsüsteemides, näiteks Windows 7 koduversioon või töölaua Linux.

SEOTUD:Meie pilk XP režiimile Windows 7-s

Milleks olete Windows XP-st üle läinud või milleks kavatsete minna? Kas kavatsete ikkagi riskida, jätkates Windows XP kasutamist?

Pildikrediit: PoloGoomba Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found