Kuidas kasutada ja konfigureerida Androidi režiimi „Akusäästja“

Google lisas Android 5.0-ga Lollipopiga režiimi „Akusäästja”. Kaasaegses Android-seadmes võib see režiim käivitada ja pikendada akut, kui see on peaaegu tühi. Saate seda aku läve muuta või lubada akusäästja režiimi käsitsi.

Mida teeb akusäästja režiim?

Aku säästja töötab sarnaselt Apple'i iPhone'i ja iPadi väikese energiatarbega režiimiga või Windows 10 aku säästmise režiimiga. See on mõeldud aku tööea pikendamiseks ja aja kokkuhoiuks, tehes automaatselt näpistusi, mida muidu võiksite käsitsi teha.

Kui akusäästja on lubatud, vähendab Android teie seadme jõudlust aku säästmiseks, nii et see toimib veidi vähem kiiresti, kuid töötab kauem. Teie telefon või tahvelarvuti ei vibreeri nii palju. Piiratakse ka asukohateenuseid, nii et rakendused ei kasuta teie seadme GPS-riistvara. See tähendab, et ka Google Mapsi navigeerimine ei toimi. Samuti piiratakse enamikku taustandmete kasutamist. E-posti, sõnumside ja muud tüüpi rakendused, mis toetuvad uute andmete vastuvõtmisele, ei pruugi värskendada enne, kui olete need avanud.

Aku säästmise režiim pole kogu aeg lubatud. Kuigi pikem aku kasutusaeg kõlab suurepäraselt, kaasneb nende funktsioonide väljalülitamisega märkimisväärne varjukülg. See režiim vähendab jõudlust, takistab taustal sünkroonimist ja piirab GPS-i juurdepääsu. See on hea, kui alternatiiviks on teie telefoni suremine, kuid see pole asi, millega soovite kogu aeg tegeleda - just siis, kui soovite tõesti veidi rohkem akut tühjendada.

Kuidas lubada akusäästja režiimi käsitsi

Akusäästja režiimi lubamiseks või selle seadete muutmiseks Android-seadmes minge esmalt rakenduse Seaded akuaknale.

Seda saate teha mitmel viisil. Näiteks võite avada rakenduse Seaded rakenduse sahtlist ja puudutada valikut Aku. Või võite ekraani ülaservast märguandevarju alla tõmmata, kiirsätetele juurdepääsemiseks uuesti alla tõmmata, puudutage seadete kuva avamiseks hammasrattaikooni ja puudutage valikut „Aku”. Võite ka lihtsalt akuekraanile minemiseks puudutada kiirseadete varjus akuikooni.

Puudutage ekraanil Aku menüünuppu ja valikut „Aku säästja”.

Aku säästmise režiimi käsitsi lubamiseks minge akusäästja ekraanile ja seadke liugur olekusse „Sees”. Akusäästja režiimis muutuvad seadme ekraani üla- ja alaosas olevad ribad punaseks, mis näitab, et olete akusäästja režiimis.

Värv võib tunduda häiriv, kuid see on loodud selleks, et teile kiiresti teatada, et teie telefon on akusäästja režiimis. Kui teie telefon või tahvelarvuti on ennast akusäästja režiimi lülitanud, tähendab see, et aku on madalal tasemel ja soovite seda võimalikult kiiresti laadida. Värvilisi ribasid ei saa keelata, kui te ei sisesta telefoni ega kasuta Xposed raamistiku jaoks sellist nippi nagu eemalda akusäästja hoiatusvärv.

Kuidas lubada akusäästja režiimi automaatselt

Te ei pea akusäästjat käsitsi lubama. Tegelikult ei tohiks te seda teha. Selle asemel laske Androidil see lihtsalt lubada, kui seda vajate.

Puudutage akusäästja ekraanil suvandit "Lülita automaatselt sisse" ja saate seadistada akusäästja režiimi automaatselt sisse lülitama "15% aku", "5% aku" või "Mitte kunagi". Kahjuks ei saa teist aku läve seada, nii et te ei saa valida 20% ega midagi muud.

Kui teie aku hakkab tühjaks saama, võib akusäästja režiim hoida seda kauem, kuni saate selle pistikupessa jõuda ja laadida. Kui teile ei meeldi akusäästja režiim, saate selle ka keelata - seadke see olekuks „Mitte kunagi” ja te ei saa enam akusäästja režiimi kohta viga, kui te seda ekraani ei ava ja käsitsi lubate.

Kuidas lahkuda akusäästja režiimist

Aku säästmise režiimist lahkumiseks ühendage telefon või tahvelarvuti lihtsalt ja alustage selle laadimist. Android keelab laadimise ajal automaatselt akusäästja režiimi ja see jääb keelatuks, kui telefoni lahti ühendate.

Aku säästmise režiimi saate ka käsitsi välja lülitada. Lihtsalt tõmmake oma märguandevari alla ja puudutage teatises „Aku saver on sisse lülitatud” valikut „Lülita akusäästja välja”.

Samuti saate seadetes avada akusäästja ekraani ja seadistada liuguri olekusse „Välja”.

Mis siis, kui mul pole akusäästja režiimi?

See funktsioon on saadaval seadmetes, milles töötab Android 5.0 või uuem versioon. See on osa Google'i Androidi aktsiatest, seega peaksid kõik seadmed seda sisaldama.

Mõned tootjad pakuvad ka oma akusäästja režiime. Näiteks pakub Samsung „Ultra Power Saving Mode“, HTC „EXTREME Power Saving Mode“ ning Sony „STAMINA mode“ ja „Low battery mode“.

Kui kasutate Androidi vanemat versiooni ja teil pole tootja poolt pakutavat akusäästurežiimi, saate kasutada veel palju muid muudatusi. Aku kestvuse säästmiseks võite kasutada käsitsi värskendamist, nagu seda teeb akusäästja režiim. Android-seadme aku pikendamiseks võite teha ka muid muudatusi.

Akusäästja režiim on loodud viimase tõrkeotsinguna, mis aitab teie telefoni surra. Kui vajate kogu aeg rohkem aku kasutusaega, peaksite proovima oma Android-seadet pikema aku kestvuse nimel kohandada, selle asemel et kogu aeg tugineda akusäästja režiimile.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found