Ekraani automaatse pööramise keelamine Windows 10-s

Windows 10 saab teie ekraani automaatselt pöörata, kui teil on konverteeritav arvuti või tahvelarvuti - täpselt nagu teie nutitelefon. Soovi korral saate ekraani pööramise oma kohale lukustada.

Automaatne ekraani pööramine on saadaval ainult sisseehitatud kiirendusmõõturiga seadmetes. Windows kasutab seda riistvarakomponenti ekraani praeguse füüsilise orientatsiooni määramiseks.

Pööramise sisse- või väljalülitamine

Tegevuskeskusel on kiire toimingu paan, mis lülitab automaatse pööramise sisse või välja. Selle avamiseks klõpsake ekraani paremas alanurgas tegumiribal märguandeikooni või vajutage Windows + A.

Klõpsake või koputage paani „Rotation Lock”, mis asub paanil Action Center, et lubada Rotation Lock. See takistab teie ekraani automaatset pöörlemist ja lukustab ekraani praeguses suunas.

Pöördelukk on lubatud, kui paan on esile tõstetud, ja keelatud, kui on pime.

Kui te seda paani ei näe, ei toeta teie seade tõenäoliselt ekraani automaatset pööramist. Samuti on võimalik, et tegevuskeskuse kohandamisel eemaldasite selle paani ja peate selle uuesti lisama.

Pöördeluku saate sisse lülitada ka rakenduses Seaded. Selleks minge jaotisse Seaded> Süsteem> Kuva. Kerige allapoole, et leida liugur “Rotation Lock” ja seadke see asendisse “On”. Pöörake lukustamise keelamiseks ja ekraani automaatse pööramise lubamiseks lülitage see olekusse „Väljas”.

Miks on pöördenurk hall?

Mõnel juhul võivad rakenduse Seaded kiirklahv „Rotation Lock“ ja lüliti „Rotation Lock“ olla hallina.

Kui teil on kabriolettarvuti, juhtub see siis, kui seade on sülearvuti režiimis. Näiteks kui teil on 360-kraadise hingega sülearvuti, muutub pöörlukk tavalises sülearvuti režiimis halliks. Kui teil on eemaldatava ekraaniga seade, muutub pöörlukk halliks, kui ekraan on klaviatuuriga ühendatud. Selle põhjuseks on asjaolu, et tavalises sülearvuti režiimis ei pöördu ekraan kunagi automaatselt.

Kui muudate seadme tahvelarvuti režiimi - näiteks pöörates selle ekraani 360-kraadise liigendiga seadmes täielikult tagasi või ühendate ekraani klaviatuurilt lahti, lubatakse automaatne pööramine ja suvand Pöördelukk muutub saadaval.

Kui pöörlemislukk jääb halliks isegi siis, kui seade on tahvelarvuti režiimis ja ekraan pöörleb automaatselt, proovige arvuti taaskäivitada. Tõenäoliselt on see viga.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found