Kuidas mängida Steam VR-mänge juhtmevabalt oma Oculus Questis

Oculus Quest on täiesti iseseisev peakomplekt. See on vaba ainult PC-peakomplektide juhtmetest. Kui soovite seda aga arvutis Steam VR-mängude mängimiseks kasutada, vajate juhtmeta kasutamiseks spetsiaalset tarkvara.

Oculus Linki traadita asendus

Oculus Link on ametlik viis kasutada Questit Steam VR peakomplektina ja see nõuab USB-kaablit. See on suurepärane, kuigi see on natuke mahajäävam kui spetsiaalne seade, näiteks Rift S või Valve Index. Sellegipoolest on see piisavalt hea, et Quest oleks ühendatud pistikupesas arvutipeakomplektina. Siiski vajate siiski Linkiga traati, nii et kui soovite täielikult traadita ühenduse luua, vajate spetsiaalset tarkvara.

ALVR on tasuta rakendus, mis võimaldab teie Quest ja arvutit ühendada. Käivitate oma arvutis rakenduse, mis installib Steam VR-le kohandatud draiveri ja käitab serverit, millega Quest ühendub. Käivitate rakenduse oma Questis, mis loob ühenduse serveriga ja voogesitab video. Kontrolleri sisend ja liikumised saadetakse tagasi serverisse, mis kuvatakse Steam VR-is tavalise peakomplektina. Tulemuseks on täiesti juhtmevaba kogemus - arvuti võib olla teie magamistoas, samal ajal kui mängite oma avaramas elutoas.

Elamus ise on kindlasti segakott. Steam VR kaudu täisarvutimängude mängimine ilma juhtmeta on fantastiline kogemus, mitte sidumine. Kui see töötab, töötab see hästi ja see on kindlasti väärt proovimist, isegi kui ainult uudsust. Siiski on see kohati üsna lollakas.

Kui see ei toimi, olete VR-s kinni külmunud ja tihendavatest artefaktidest, mis pole silmale meeldivad. Latentsus pole vabade mängude jaoks suur probleem. Kui soovite mängida midagi kiiret tempot, näiteks Peksma Saberit, ehkki võiksite jääda juhtmega kinni või lihtsalt käivitada mängu Questis.

See ei tööta 2,4 GHz WiFi-l tegelikult üldse. Peate kasutama kiiremat 5 GHz ja traadiga ühendust arvutist ruuteriga. Kui saate mängida ruuterile lähemal, aitab see samuti.

ALVR on seal kõige populaarsem tasuta valik. Kui soovite proovida midagi muud, on Virtual Desktop aga 20 dollari suurune ametlik rakendus, mis teeb sama ja voogesitab teie tegelikult töölaualt. SteamVR-i kasutamiseks peate siiski installima külglaaditud versiooni ja kogemused on enamasti samad.

ALVR-i seadistamine

Alustamiseks peate alla laadima ALVR. Minge selle GitHubi lehele ja laadige alla uusim versioon. Laadige alla fail ALVR.zip, mis on teie arvutis töötav server. Samuti peate alla laadima ALVRClienti, mis on rakendus, mille peate oma Questile edasi laadima.

Lülitage oma Questil sisse arendajarežiim. Leidke oma iPhone'i või Androidi rakenduses Oculus oma seadete menüüst ülesanne Quest, seejärel valige Rohkem sätteid> Arendajarežiim ja lülitage see sisse.

See viib teid Oculuse veebisaidile, kus peate registreeruma arendajaks ja looma organisatsiooni. See on täiesti tasuta, kuid veidi tüütu.

Kui see on sisse lülitatud, taaskäivitage oma Quest, ühendage see kaabli abil ja peaksite nägema allolevat ekraani, milles palutakse teil seda arvutit usaldada. Valige „Luba alati” ja seejärel klõpsake „OK”.

Kõrvalaadimiseks on lihtsaim meetod külglaaditud rakenduste jaoks kolmanda osapoole poe SideQuest kasutamine. Te ei piirdu SideQuesti rakendustega - saate installida kõik rakendused, mille jaoks teil on APK-fail.

Avage see ja peaksite nägema, et peakomplekt on vasakus ülanurgas ühendatud.

Lohistage fail ALVRClient.apk SideQuesti, mis installib selle kohe. Te ei leia ALVR-i oma avaekraanilt - see on jaotises „Tundmatud allikad” jaotises „Raamatukogu”.

Eemaldage peakomplekt arvutist ja laadige Quest üles rakendus ALVR. Teid tervitatakse üsna ebameeldiva ja jultunult aliasekraaniga, mis käsib teil serveriga seadmega ühendust luua.

Pakkige fail ALVR.zip lahti ja teisaldage kaust asukohta, kust te seda kogemata ei kustuta. Serveri käivitamiseks käivitage ALVR.exe.

Kui see on laaditud, saate mõningaid sätteid muuta, kuid vaikeseaded peaksid hästi töötama. Klõpsake oma arvutis nuppu „Ühenda”. Pärast ühenduse loomist klõpsake nupul „Automaatne ühendamine järgmine kord”, et peakomplekt saaks ühenduse loomisel automaatselt uuesti ühenduse luua.

Siit saate laadida Steam VR-mängu. ALVR esitleb seadet tavalise peakomplektina ja kui ühendus on kindel, peaks see toimima nagu üks.

Mõnede levinud vigade parandamine

Kui teie pilt tardub või näete visuaalseid esemeid, veenduge, et peakomplekt oleks ühendatud 5 GHz WiFi-ga. Kui saate, määrake ka kanali laiuseks 40 MHz.

Mõni ruuter kasutab 2,4 ja 5 GHz sagedusribade jaoks sama SSID-d (võrgu nimi), mis võib olla probleem. Meie Quest vaikimisi kasutas 2,4 GHz WiFi-ühendust ja ainus viis selle parandamiseks oli võrgunimede jagamine.

Kuid meie Fiosi ruuter ei lubanud seda vaikimisi lubada. Me pidime traadita ühenduse sätted> Täpsemad turvaseaded> Muud traadita ühenduse lisavõimalused välja lülitama valiku „Iseorganiseeruv võrk lubatud“. Siis suutsime võrgu laiali jagada.

Pärast Quest'i ühendamist 5 GHz Wi-Fi-ga ja teise võrgu unustamise, saime palju sujuvama kogemuse.

Kui see ei paranda, peate võib-olla ALVR-i taaskäivitama või video seadetes bitikiirust või eraldusvõimet vähendama. Ja vastupidi, kui teil on veidi hägusema video kasutamise kogemus, saate bitikiirust suurendada.

Teine probleem, mis meil tekkis, oli töölaua heli. Kasutasime täiustatud heli marsruutimiseks VB-kaablit ja Voicemeeterit ning tekkis probleem, et heli ei tööta alguses. Pidime väljundseadme käsitsi õigeks lülitama. Taaskäivitasime siis kõik: ALVR, Steam VR ja mängu.

Pärast nende probleemide lahendamist pole juhuslikku haakumist, kogelemist või üldist viivitust tegelikult võimalik vältida ilma spetsiaalse käiguta, näiteks traadita adapter Vive. Selle seadistusega tuleb kindlasti teha kompromisse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found