Kuidas vaadata mis tahes videot seadmes Oculus Go, Rift, HTC Vive, Gear VR või Daydream

Tõenäoliselt saite mängude mängimiseks selle Oculus Go, Oculus Rifti või HTC Vive'i, kuid VR võib pakkuda ka tõsiselt ümbritsevat videovaatamise kogemust. Siit saate teada, kuidas vaadata filmi mis tahes VR-peakomplektiga, olgu see siis tavaline 2D-film, 3D-film või 360-kraadine täielik VR-produktsioon.

Oleme saanud juhised VR-videote vaatamiseks seadmetes Oculus Go, Rift, Vive, Daydream või Gear VR - kerige seni, kuni jõuate teie kohta käiva jaotiseni.

Miks ma seda teha tahaksin?

Miks vaadata videot, kui VR-i tehti palju enama jaoks? Noh ... see on väga lahe! Kujutage ette 3D-filmi vaatamist 100-tollise kaardus teleriga, mis täidab teie vaatevälja täielikult. See on nagu Barney Stinsoni teler pähe kinnitatud.

Siiski on ka varjukülgi. VR on alles lapsekingades ja teie peakomplekti eraldusvõime pole tegelikult piisavalt hea, et pakkuda kõige kvaliteetsemat videot. Nagu mängudes, näete piksleid kindlasti ja teie filmil on see “ekraaniukse efekt”. Lisaks leidsin, et mu silmad hakkasid umbes tunni aja pärast valutama ja rihmad hakkasid mul pea pärast poolteist tundi valutama. Teie läbisõit võib muidugi varieeruda, kuid tõenäoliselt pole see ideaalne täisfilmide vaatamiseks. Tore on aga vaadata oma lemmikstseene viisil, mida te pole kunagi varem näinud, või lühemate videote vaatamiseks, mis on mõeldud 3D-s või VR-is.

Kui see paneb sind vaatama Troni pärand mootorrattalahing tohutu 3D-näos, näete, kuidas see teoks teha.

Neli videotüüpi, mida saate oma VR-peakomplektiga vaadata

VR-is saate vaadata nelja tüüpi videoid, mille saate hankida erinevatest allikatest:

  • Tavaline 2D-video: Need on tavalised videod, mida leiate YouTube'ist või kopeerite DVD-delt ja Blu-ray-ketastelt.
  • 3D-video: Olete teatris näinud 3D-filme ja saate neid 3D-filme osta ka Blu-ray'st. Nende VR-is vaatamiseks saate selle 3D Blu-ray rippida „kõrvuti“ või „üle all“ vormingusse, mida saab mängida 3D-peakomplektis. (Tavaliselt on teil valida Full SBS, mis sisaldab mõlemat silma täisresolutsioonis, või Half SBS, mis sisaldab mõlemat silma poolvalimiga alamvalimisena. Full SBS videod on märgatavalt kvaliteetsemad, kuid hõivavad rohkem kõvakettaruumi ja muud graafika võimsus mängida.)
  • 180- või 360-kraadine video: Seda tüüpi videod on üsna uued, kuid saate neid paljusid YouTube'is vaadata või teistest allikatest alla laadida. 2D-ekraanil saate hiire abil videot ringi lohistada, et näha erinevaid vaateid, kuid Oculus Riftil või HTC Vive'is mängituna saate tegelikult peakomplekti peajälgimisega ringi vaadata. See on väga lahe.
  • Täielik VR-video: See formaat ühendab 3D- ja 180- või 360-kraadise materjali täiesti ümbritseva 3D-peaga jälgimise kogemuse saamiseks. Saate YouTube'is vaadata mõnda neist tasuta ja osta videodemosid sellistelt ettevõtetelt nagu VideoBlocks. Ehkki kui oleme ausad, on enamik VR-i videosid praegu pornot.

360- ja VR-videoid pole seal nii palju kui 2D- ja 3D-filme, kuid kui VR kasvab, kasvab ka valik.

Kuidas saate filmid või videod Oculus Go peakomplekti?

Kui soovite filmi vaadata Rift- või Vive-peakomplektis, panite selle lihtsalt arvutisse ja esitate selles artiklis toodud juhiste järgi. Kuid kui kasutate Oculus Go peakomplekti, on kõik iseseisev ja see ei ühendu teie arvutiga üldse. Kuidas siis filmid peakomplekti saada? Siin on teie võimalused:

  • Võite kasutada sisseehitatud brauseri rakendust, mille saate käivitada allosas oleva menüü abil - soovite lihtsalt veenduda, et kasutate privaatset sirvimisrežiimi, õppida, kuidas ajalugu kustutada ja kuidas allalaaditud faile kustutada faile. Teate, kui vaatate midagi piinlikku, näiteks linuxi fänniklubi videoid. Sõltuvalt saidilt, kust videoid saate, saate neid lihtsalt voogesitada, ilma et peaksite seda üldse alla laadima.
  • Laadige failid arvutisse alla ja kopeerige USB-kaabli abil otse Oculuse peakomplekti või voogesitage need arvutist või Macist Skybox VR-i abil Oculus Go-sse. Lugege selle kasutamise juhiseid.

Oluline märkus. Kui voogesitate otse veebisaidilt, klõpsake kohe, kui filmi mängima hakatakse, ja seejärel klõpsake ikooni HQ ja muutke see HD-ks või võimalikult suureks eraldusvõimeks. Enamik saite eraldab vaikimisi häguse eraldusvõime, kuid neil on HD, kui valite selle käsitsi.

Videote vaatamine Oculus Go, Daydream View või Gear VR kaudu

VR-videote vaatamise osas saate alati voogesituse sisu vaadata brauseris, vaadata kohalikke videoid või kõike muud, mille olete rakenduste poes maksnud. Kuid allalaaditud sisu vaatamise osas peate uurima muid võimalusi, nagu meie lemmikvalik Skybox VR.

Märge: Kas teil on Plexi server? Võite lihtsalt installida Plexi kliendi poest vastava lingi kaudu (Gear VR, Daydream või Oculus Go) ja ühendada oma serveriga. See on sellega peaaegu kõik. Kui te ei soovi oma VR-videoid oma Plexi serverisse segada või soovite lihtsalt mängida sisu, mille olete alla laadinud otse peakomplekti enda juurde, on parim lahendus kasutada hoopis Skybox VR Playerit.

Kõigil eesmärkidel on Skybox sisuraamatukogu - digitaalne VR-teater, kui soovite. See kataloogib teie seadmes kohaliku video, võimaldades teil oma Daydream View'is või Gear VR-is VR-is vaadata peaaegu kõike, mida soovite - installige rakendus lihtsalt ja laske sellel oma asju teha. Kuid siin on parim osa: see ei tööta ainult videotele kohapeal salvestatud videotega - videote voogesitamiseks arvutist saate kasutada ka pistikprogrammi AirScreen, kui see on teie telefoniga samas WiFi-võrgus.

Kõigepealt installige Skyboxi klient oma VR-peakomplekti, haarates selle poest oma Oculus Go, Daydreami või Gear VR-i. Kui teil on videod juba peakomplektis kohapeal, on see kõik, mida peate tegema.

Kui teil on videod arvutis, minge Skyboxi allalaadimisjaotisse ja haarake oma arvuti (PC või Mac) klient. Märkus. Windowsi klient on ainult 64-bitine. Kui olete alla laadinud, jätkake seda ja installige see kiiresti.

Skyboxi kasutamine on väga lihtne: failide või kaustade lisamiseks selle teeki klõpsake lihtsalt nuppu „Ava“. Võite ka lohistada seejärel mängija aknasse.

Selle täitmine võtab veidi aega (eriti kui valite kausta, kus on üsna palju videoid), kuid kui see on valmis, peaks kõik Skyboxis ilmuma.

Arvutiga ühenduse loomiseks klõpsake vasakul küljel nuppu AirScreen ja valige „Search Device”. Arvuti leidmine ei tohiks kaua aega võtta.

Kui teie arvuti avastatakse, kuvatakse see nupuna. Klõpsake ühenduse loomiseks seda. Boom - kõik arvutis Skyboxi teeki lisatud videod on vaatamiseks valmis.

Parandamine, kui Skybox ei kuva teie filmi õigesti

Väärib märkimist, et kui teie filmi ei kuvata õigesti, peaksite menüü avama, klõpsates ja taasesitusvalikute reguleerimiseks kasutage kuupiikooni. Võite valida kõrvuti või 180 või 360 formaadi vahel. Kui te pole selles kindel, jätkake lihtsalt valikute muutmist, kuni pilt näeb õige välja.

Muul juhul saate kuvasuhte ja muu muutmiseks kasutada nuppu Seaded.

Videote vaatamine Oculus Rifti või HTC Vive'i kaudu

Uuendus: Alates selle artikli esmakordsest kirjutamisest on Skybox VR-mängija tõesti paranenud ja seda tasub kõigepealt proovida, enamasti seetõttu, et see on täiesti tasuta ja pakub lisaks kohalikule taasesitusele ka võimalust teisest arvutist üle võrgu voogesitada. Selle saate alla laadida Oculus Rift Store'ist või hankida Vive'i kasutajatele Steamist. See on suurepärane rakendus, millel on palju võimalusi taasesituse muutmiseks.

Nagu me juba varem Oculus Go puhul märkasime, peaksite oma menüü kuvama, klõpsates klõpsates menüül, klõpsates kuubikoonil ja valides 180 või 360 ning kõrvuti või tavalisena. Ja kui te pole selles kindel, muutke lihtsalt suvandeid, kuni pilt näeb õige välja. Kui filmi üldse ei esitata, peate võib-olla installima K-Lite koodekipaki, et filmi üldse ei esitataks - lihtsalt olge installeris pakutava tarkvara suhtes ettevaatlik.

Kui Skybox ei tööta teie jaoks, lugege meie eelmist valikut:

Kuidas vaadata videoid Oculus Rifti või HTC Vive'i abil Whirligigi abil

VR-is videote vaatamiseks on mõned erinevad rakendused, kuid pärast mõne testimist asusime Whirligigi juurde. Võite alla laadida vana tasuta versiooni nende veebisaidilt või hankida Steamist $ 4 versiooni, mis saab aeg-ajalt värskendusi, täiustusi ja uusi funktsioone. Soovitan kindlasti osta 4 dollari suurune versioon, kuid võite proovida tasuta versiooni, et näha, kas see on kõigepealt teie tass teed. (Pange tähele, et tasuta versioon võib suurte failide esitamisel kogelemata.)

SEOTUD:Kuidas mängida SteamVR-mänge (ja muid mitte-Oculuse rakendusi) Oculus Riftil

Kui teil on Oculus Rift, peate kõigepealt lubama tundmatud allikad, et SteamVR saaks teie Oculus Rift peakomplekti kasutada. Vaikimisi lubab Rift ainult Oculus Store'i rakendusi, mis tähendab, et SteamVR ja Steam-mängud töötavad.

Kui ostate Steamist Whirligigi 4-dollarise versiooni, soovitan ka beetaversiooni valida. Whirligig on veel väljatöötamisel ja kui soovite parimat võimalikku taasesitust, vajate beetaversiooni koos kõigi uusimate täiustustega. Ma leidsin, et suured täisväärtuslikud SBS-videod kogelesid minu arvutis Whirligigi vanemates, mitte beetaversioonides, kuid mängisid viimases beetaversioonis suurepäraselt.

Niisiis, pärast Whirligigi ostmist avage Steam, minge vahekaardile Raamatukogu ja klõpsake külgriba paremas ülanurgas nuppu "Mängud". Whirligigi leidmiseks oma teegist klõpsake „Tarkvara”.

Seejärel paremklõpsake Steami külgribal valikut Whirligig ja minge atribuutidesse. Klõpsake vahekaarti Betas ja lubage rippmenüüs uusimat beetaversiooni. Whirligig värskendab uusimat võimalikku versiooni.

Lõpuks, sõltuvalt videotest, mida kavatsete vaadata, peate võib-olla alla laadima ja installima K-Lite Codec Packi. Soovitan installida Basic versiooni. Klõpsake kindlasti raadionuppu „Ekspert” ja pöörake tähelepanu - K-Lite on varustatud ka crapware-ga, peate lihtsalt viisardi ajal selle installimisest keelduma.

Kui see on tehtud, käivitage Whirligig oma valitud VR-keskkonnas ja teile esitatakse Whirligigi heads-up ülekate. Whirligigi menüüsid saate juhtida HTC Vive puuteplaadi, Xbox 360 või One kontrolleri või hiire ja klaviatuuriga. Soovitan tungivalt kasutada hiirt ja klaviatuuri, kuna see on palju lihtsam kui ükski mängupult.

Video vaatamiseks klõpsake menüü vasakus ülanurgas nuppu Sirvi. Videofaili valimiseks saate sirvida kõvaketast. (Whirligig väidab oma seadetes ka YouTube'i linkide toetamist, kuid ma ei saanud selle kirjutamise ajal seda tööle panna.)

Kui video hakkab mängima, soovite tõenäoliselt mõnda seadet Whirligigi heads-up juhtnuppude abil kohandada. Igat tüüpi video jaoks soovitame järgmist.

  • Tavaline 2D-video: Seadke projektor kas Kino või Kino kõveraks.
  • 3D-video: 3D-videot pakutakse erinevates vormides, nii et kontrollige allalaaditud videot - või seadeid, mida kasutasite selle riputamisel -, et näha, kas see on pool külg külje kõrval, täis külg külje kõrval, pool üle ala, või täielik üle-alla. Valige projektor kas Cinema või Cinema Curved, seejärel valige S mono asemel SBS või OU. Kui video on Half SBS, määrake Stretch väärtuseks „100”, nii et seda kuvatakse õige kuvasuhtega.
  • 180- või 360-kraadine video: Video ütleb teile tavaliselt, kas sait, mille te selle alla laadisite, on 180 kraadi või 360 kraadi. Kui temperatuur on 180 kraadi, seadke projektor kalasilmaks ja FOV väärtuseks 180. Kui temperatuur on 360, seadke projektor olekuks „Barrel” ja FOV väärtuseks 360. Võib juhtuda, et peate ka 180 video jaoks seadistama „Tilt” või 360 kraadi puhul videoid nii, et video oleks õiges suunas.
  • Täielik VR-video: Ühendage selle loendi jaotiste „3D video” ja „180 või 360 kraadi video” õiged seaded.

Samuti saate kohandada skaala ja kauguse seadeid vastavalt oma maitsele või klõpsake paremate alumiste nurkade seadete hammasratta, et saada rohkem võimalusi. Whirligigil on ka mõned muud lahedad funktsioonid, nagu erinevate eelseadete salvestamine, kuid need põhitõed peaksid teid üsna kiiresti tööle ja tööle panema. Praegu istuge ja nautige filmi!

Whirligig ei ole ainus viis videote vaatamiseks VR-peakomplektis, kuid see oli meie testides parim kulude ja jõudluse suhe. Kui olete nõus veidi rohkem maksma, on ka virtuaalne töölaud (15 dollarit) üsna hea ja saab teha palju enamat kui videote esitamine - see, nagu nimigi ütleb, on virtuaalreaalsuses teie arvuti töölaua täisversioon. Esitage lihtsalt video oma lemmiklaua mängijas (nt VLC), määrake see täisekraanile ja minge. Kui teil on probleeme Whirligigiga, avaldab virtuaalne töölaud peaaegu kindlasti muljet.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found