Mikrofon ei tööta Macis? Siit saate teada, kuidas seda parandada

Apple MacBooksil ja paljudel lauaarvutitel töötavatel Macidel on sisseehitatud mikrofonid. Siiski saate peakomplektid ja muud mikrofonid ühendada ka USB, 3,5 mm helipistiku või Bluetoothi ​​kaudu. Siit saate teada, kuidas parandada mikrofoni, mis teie Macis ei tööta.

Saate teada, millist mikrofoni teie Mac kasutab

Mikrofoniprobleemide tõhusaks tõrkeotsinguks on oluline teada, millist neist teie arvuti kasutab.

Teie Mac kasutab ühte järgmistest:

  • Sisemine mikrofon: Kaasas mis tahes MacBookis või iMacis.
  • Väline USB-mikrofon: Ühendatud otse USB-porti ja isetoitega.
  • Väline 3,5 mm mikrofon: Ühendatud arvuti mikrofoni sisendi või eraldi heliliidesega, mis võib vajada täiendavat energiat.
  • AirPodid või sarnased Bluetooth-peakomplektid: Ühendatud juhtmevabalt teie Maciga.

Kui soovite kasutada oma Maci sisemist mikrofoni, saate liikuda järgmise sammu juurde. Kui kasutate USB-mikrofoni, ühendage see otse oma Maciga (vältige jaoturi kasutamist).

Kui kasutate juhtmega mikrofoni, mis nõuab 3,5 mm stereopistikut, veenduge, et see oleks ühendatud õige pordiga ja et see ei vaja täiendavat voolu (see ei tööta, kui see on vajalik).

Lõpuks siduge oma AirPodid või Bluetooth-peakomplekt jaotises Süsteemieelistused> Bluetooth. Kui te ei saa oma Bluetooth-peakomplekti tööle panna, vabastage selle ühendus, klõpsates loendis „Seadmed” selle kõrval olevat „X”. Seejärel proovige uuesti siduda.

Kui olete kindel, et valitud mikrofon on ühendatud ja sisse lülitatud, on aeg heita pilk heliseadetele.

SEOTUD:Bluetoothi ​​probleemide tõrkeotsing Macis

Kontrollige helisisendi seadeid

Mikrofoniprobleemide levinud põhjus on valesti seadistatud helisisend. Avage suvand Süsteemieelistused> Heli ja seejärel klõpsake vahekaarti „Sisend”. Peaksite nägema loendit seadmetest, mida saate kasutada heliallikana, sealhulgas (loodetavasti) mikrofon, mida soovite kasutada.

Seadme, näiteks „Sisemine mikrofon”, kasutamiseks klõpsake sellel. Kui kõik sujub plaanipäraselt, peaksite rääkimise ajal nägema, et ribad täidetakse jaotise „Sisendtase” kõrval.

Kui te midagi ei näe, suurendage liugurit „Sisendi helitugevus” ja proovige uuesti rääkida. Kui liugur on liiga madal, ei tuvasta teie Mac heli.

Kui soovite oma mikrofonina kasutada oma AirPod-sid, valige loendist „AirPods”. Kui kasutate heliliidest, valige see loendist.

Võimalik, et näete kirjeid ka teiste installitud rakenduste kohta, näiteks „Soundflower” või „Aggregate Device”, kuid te ei soovi neid praegu kasutada.

Kui näete indikaatori „Sisendtase” liikumist, on see hea märk, kuid asjade nõuetekohaseks toimimiseks võib olla vaja rohkem tõrkeotsinguid.

Kontrollige mikrofoni õigusi

Teine levinud mikrofoniprobleemide põhjus on Apple'i laiendatud lubade süsteem. See takistab rakendustel juurdepääsu mikrofonile, kuni te seda konkreetselt lubate. Kui rakendused soovivad mikrofonile juurde pääseda, peaks ilmuma teade, milles palutakse teil taotlus kinnitada või tagasi lükata.

Kui keeldute taotlusest, ei pääse rakendus arvuti mikrofonile juurde. Sageli on mõistlik keelata rakendustel juurdepääs oma riistvarale, kuni olete kindel, et see vajab selle nõuetekohast toimimist.

Avage Süsteemieelistused> Turvalisus ja privaatsus> Privaatsus ja valige külgribalt „Mikrofon“. Peaksite nägema loendit rakendustest, mis on taotlenud juurdepääsu teie mikrofonile. Kõigil, kelle olete heaks kiitnud, on nende kõrval linnuke, samal ajal kui keelatud.

Administraatori parooliga (või Touch ID või Apple Watchi viip) autentimiseks klõpsake vasakus alanurgas tabaluku ikooni. Seejärel saate loa heaks kiita või keelduda oma äranägemise järgi, märkides rakenduste kõrval olevad ruudud või tühjendades nende märkimise.

Kustutage probleemsed rakendused

Kui valitud on õige allikas ja kõik vajalikud õigused on antud, peaks teie mikrofon töötama. Asjade proovimiseks proovige Siriga rääkida. Kui konkreetne rakendus ei tööta, võib see olla probleemi allikas.

Võite proovida kontrollida rakenduse eelistusi, et näha, kas sisendseadmetel on eraldi seaded. Rakendused, nagu Adobe Audition ja Audacity, võimaldavad teil määrata sisendseadme eraldi jaotisest „Süsteemieelistused” heli „Sisend” sätetes valitud seadmest.

Kui kõik tundub korras, proovige rakendus kustutada ja uuesti installida. Allalaadimiseks otsige värskendatud versiooni igaks juhuks, kui probleemid olid põhjustatud ühildamatusest. Apple on viimaste versioonide käigus teinud tõsiseid muudatusi macOS-i lubade süsteemis, mistõttu mõned vananenud rakendused ei pruugi töötada.

Kui te ei saa rakendust tööle panna, võib olla aeg see asendada sarnase rakendusega.

Lähtestage NVRAM / PRAM

Mittelenduv RAM (NVRAM) või parameeter RAM (PRAM) on mälutüüp, mida teie Mac kasutab seadete, näiteks kellaaja ja kuupäeva ning praeguste helitugevuse sätete mäletamiseks. Need seaded püsivad ka pärast Maci välja lülitamist. Mõnikord võib tekkida probleeme ja NVRAM / PRAMi lähtestamine võib aidata.

Kuna see mälu tegeleb konkreetselt helitugevuse ja heliseadistustega, on see eriti asjakohane mikrofoniga seotud probleemide korral. Selle lähtestamine sõltub sellest, milline Mac teil on, kuid siin saate teada, kuidas seda oma konkreetse mudeli puhul teha.

SEOTUD:Mis on NVRAM ja millal peaksin selle oma Macis lähtestama?

Proovige dikteerimine lubada

See on metsik kaart, kuid mõnedes aruannetes väidetakse, et funktsiooni macOS Dictation lubamine võib aidata lahendada mõned mikrofoniga seotud probleemid, eriti need, mis on seotud sisemisega. Pole selge, kuidas see aitab, kuid kui olete nii kaugele jõudnud ja oma mikrofoniikkaei tööta, see on väärt võtet.

Avage Süsteemieelistused> Klaviatuur ja klõpsake vahekaarti „Dikteerimine“. Klõpsake raadionuppu „Sees“ ja oodake, kuni kõik allalaadimised lõpule viiakse. Veenduge, et rippmenüüs oleks valitud mikrofon, mida soovite kasutada. Kui kõik on õigesti konfigureeritud, peaksite nägema tasemeid liikumas.

Kui te pole seda varem kasutanud, võiksite kasutada seda võimalust ja proovida oma Maci dikteerimise funktsiooni. Vaikimisi saate selle käivitada, topelt vajutades funktsiooni (Fn) klahvi. Tänu Apple'i ulatuslikele hõlbustusfunktsioonidele saate ka ülejäänud Maci oma häälega juhtida.

Kontrollige välise mikrofoni tasemeid

Enamik väliseid mikrofone võimaldab teil vahetada mikrofoni taset, teistel on lüliti Mute. Kontrollige mikrofoni põhjalikult üle, veendumaks, et võimendus on piisavalt sisse lülitatud ja et te pole seda kogemata summutanud.

Kui kasutate heliliidest, peate võib-olla seal võimendust reguleerima.

Taaskäivitage oma Mac

Mõnikord peate probleemide lahendamiseks selle lihtsalt välja lülitama ja uuesti sisse lülitama. Samuti võite proovida installida kõik ootel olevad macOS-i värskendused jaotises Süsteemieelistused> Tarkvaravärskendus. Või värskendage macOS-i uusimale versioonile, kui te pole seda veel teinud.

Kui tegelete ka heliseva heli ja muude heliprobleemidega MacOS-is, vaadake, kuidas neid järgmisena parandada!

SEOTUD:Kuidas lahendada lõhenevat heli ja muid Maci heliprobleeme


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found