Mis on uut Windows 10 oktoobri 2020 värskenduses (20H2), saadaval nüüd

Windows 10 oktoobri 2020 värskendus, mida nimetatakse ka värskenduseks 20H2, on siin. See värskendus on keskendunud veaparandustele ja jõudlusparandustele, kuid sellel on mõned suuremad muudatused - näiteks süsteemi juhtpaneeli eemaldamine.

See artikkel on ajakohastatud viimaste muudatustega alates 20. oktoobril 2020 välja antud värskenduse 20H2 lõplikust versioonist. Seda nimetatakse ka Windows 10 versiooniks 2009 ja selle järjenumber on 19042 572.

Kuidas värskendust kohe installida

Värskenduse ametlikuks installimiseks minge jaotisse Seaded> Värskendus ja turvalisus> Windows Update. Klõpsake nuppu „Otsi värskendusi”. Kui teie arvutis on värskendus saadaval, näete siin jaotist „Funktsiooni Windows 10 versiooni 20H2 funktsioonivärskendus”. Selle saamiseks klõpsake nuppu „Laadi alla ja installi“.

Kui värskendus pole teie arvutis saadaval, tähendab see, et Microsoft pole kindel, et see töötab teie arvuti riistvaras veel hästi. Värskenduse ikkagi installimiseks laadige alla ja käivitage Microsofti värskendusabilise tööriist. Minge lehele Windows 10 allalaadimine ja klõpsake selle hankimiseks nuppu Uuenda kohe.

Hoiatus: Selle tööriista käivitamine jätab järkjärgulise levitamise protsessi vahele. Kui kasutate seda, võite oma arvuti riistvaras värskendusega ilmneda vigu. Enne värskenduse installimist soovitame oodata, kuni värskendus pakutakse arvutisse Windows Update'i kaudu.

SEOTUD:Windows 10 oktoobri 2020 värskenduse (20H2) installimine

Pole palju uut ja see on suur uudis!

Windows 10 oktoobri 2020 värskendus (versioon 20H2) pakub küll märkimisväärseid muudatusi - juhtpaneeli klassikaline süsteemipaan on kadumas -, kuid sisaldab enamasti väiksemaid muudatusi. See on väga põnev.

Muidugi oli meil eelmisel aastal väiksem värskendus 19H2-ga (novembri 2019 värskendus), millele järgnes suurem värskendus 20H1-ga (mai 2020 värskendus). Kuid Microsoft nõudis, et ei oleks plaanis teha väikest värskendust, millele järgneks igal aastal suur värskendus. Seekord oleks 20H2 lihtsalt võinud olla veel üks suur versioon, mis on täis funktsioone. Selle asemel võtab Microsoft olemasoleva värskenduse 20H1 ja lihvib seda veelgi.

See värskendus peaks olema piisavalt stabiilne, kuna kogu selle vaeva poleerimine ja veaparandus. See on hea uudis Windows 10 kasutajatele.

See on nagunii meie toimuva tõlge Microsofti-inglise keelde. Microsoft sõnastab seda järgmiselt: "Windows 10 versioon 20H2 pakub jõudluse ja kvaliteedi parandamiseks ulatuslikku funktsioone."

Selle värskenduse installimine toimub kiiresti, nagu oli ka 19H2. Kui kasutate juba mai 2020 värskendust (20H1), on selle installimine sama kiire kui tavalise igakuise värskenduse installimine - pole vaja pikka allalaadimist ega pikka taaskäivitamist.

Microsoft eemaldas süsteemi juhtpaneeli

Selles Windowsi versioonis on juhtpaneeli klassikaline leht „Süsteem” eemaldatud. Kui proovite seda avada, suunatakse teid uue rakenduse Seaded lehele Teave.

See pole nii suur asi, kui see kõlab. Kogu juhtpaneeli seadete paanilt leitud teave on saadaval rakenduses Seaded. Kogu teksti lõikelauale kopeerimiseks on mugav nupp „Kopeeri”. Lehe allservast leiate isegi nupud süsteemi täpsemate seadete avamiseks, näiteks BitLockeri seaded ja Seadmehaldur.

See on vaid üks samm Microsofti pikas ja aeglases protsessis, mille käigus juhtpaneel järk-järgult järk-järgult kaotatakse. Juhtpaneel ei kao niipea - sellel on liiga palju kasulikke valikuid ja Microsoft viib need uude rakendusse Seaded üle väga aeglaselt.

SEOTUD:Ärge muretsege: Windows 10 juhtpaneel on turvaline (praegu)

Uus Microsoft Edge on nüüd sisseehitatud

Microsoft on uhke, et see on Windows 10 esimene versioon, mille juurde kuulub uus Chromiumil põhinev Microsoft Edge brauser.

See pole tingimata suur uudis - Windows Update võib niikuinii juba installida uue Microsoft Edge'i. Uus Edge on olnud veebist allalaaditav ka alates 15. jaanuarist 2020. Kuid selle väljaandega on see ametlik: uus Edge asendab vana serva Windows 10 baasversioonis.

SEOTUD:Mida peate teadma uue Microsoft Edge brauseri kohta

Juurdepääs oma arvutis olevale Samsungi telefoni Android-rakendustele

Microsoft laiendab rakendust „Teie telefon” uute funktsioonidega, mis on loodud „valitud Samsungi seadmete” jaoks. Kui teil on üks neist telefonidest, saate nüüd oma telefoni Android-rakendustele juurde pääseda otse oma Windows 10 arvutis. Need töötavad teie telefonis, kuid saate neid oma Windows 10 töölaual käivitada, vaadata ja nendega suhelda.

Tulevikus ütleb Microsoft, et see läheb veelgi kaugemale:

Hiljem aasta jooksul kogevad Samsung Galaxy Note20 kasutajad mitme rakenduse kõrvuti töötamise jõudu ja mugavust ning jätkame Samsungiga koostööd, et see funktsioon täiendavatesse seadmetesse tuua. Rakendused käivitatakse eraldi akendes, mis võimaldavad teil samaaegselt suhelda mitme rakendusega.

Microsofti veebisait pakub lisateavet funktsiooni „Rakendused” kohta, sealhulgas täieliku loendi toetatud seadmetest, mis saavad funktsiooni „Rakendused” kasutada.

SEOTUD:Miks vajavad Androidi kasutajad Windows 10 rakendust „Teie telefon”

Menüü Start teema sobib paremini Windows 10 uute ikoonidega

Menüü Start on muutumas teemateadlikeks paanideks. Nüüd on paani taust hele või tume, et see vastaks teie valitud Windows 10 teemale - heledale või tumedale.

Varem kasutas menüü Start teie aktsendivärvi, mis tähendab, et Windows 10 vaiketeema kasutas sinisel taustal mitmesuguseid siniseid ikoone. Üleminek standardsete teemavärvide kasutamisele tähendab, et Windows 10 uued rakenduse ikoonid näevad menüüs Start paremad välja.

Need teemale vastavad paanid saate siiski tagasi saada. Lihtsalt minge menüüsse Seaded> Isikupärastamine> Värv, lubage tume režiim (või lubage vähemalt "Windowsi vaikerežiimi" jaoks tume) ja käskige Windowsil näidata aktsendivärvi jaotises "Start, tegumiriba ja tegevuskeskus".

SEOTUD:Kuidas lubada Windows 10 uue valguse teema

Alt + Tab näitab vaikimisi servabrauseri vahelehti

Windows 10 kuvab nüüd brauseri vahekaardid teie Alt + Tab vahetuses - kui kasutate Edge'i. Selle asemel, et kuvada iga brauseriakna jaoks ainult üks Edge'i pisipilt, näete Alt + Tabi vaheturis mitmeid erinevaid vahelehti. Seega, kui kasutate korraga mitut veebilehte, saate need kiiresti leida ja nende vahel vahetada, kasutades klahve Alt + Tab.

Kui see teile ei meeldi, on see kõik korras - see on konfigureeritav. Avage Seaded> Süsteem> Mitmeülesanne ja konfigureerite Alt + Tab, et kuvada teie viimased kolm või viis vahelehte - või lülitage see täielikult välja ja saate klassikalisema Alt + Tabi kogemuse.

Eeldatavasti võiksid teised brauserid, näiteks Google Chrome ja Mozilla Firefox, tulevikus integreerida lülitiga Alt + Tab ja näidata ka brauseri vahelehti. Lõppude lõpuks jagab uus Edge oma avatud lähtekoodiga Chromiumi koodibaasi Google Chrome'iga.

SEOTUD:Windows 10 näitab varsti servasirvija vahelehti Alt + Tab

Edge'i tegumiriba kinnitatud saitide täiustused

Microsoft on pannud ka tegumiribal kinnitatud saidid paremini tööle. Kui kinnitate veebisaidi Microsoft Edge'i abil tegumiribale, saate nüüd klõpsata (või hiire kohal) sellel tegumiriba ikoonil, et näha kõiki selle veebisaidi brauseri vahelehti.

Seega, kui kinnitate Gmaili Edge tegumiribale ja teil on mitmes brauseriaknas avatud Gmaili vahelehed, võite nende leidmiseks klõpsata Gmaili ikoonil, isegi kui need on maetud teistesse Edge'i brauseriakendesse.

SEOTUD:Veebisaidi kinnitamine Windows 10 tegumiribale või menüüsse Start

Enam pole mürarikka teravustamise abimärguandeid

Kui olete kasutanud Windows 10 funktsiooni Focus Assist, mis peidab muude ülesannete kõrval automaatselt märguandeid mängimise ajal ja muude täisekraanil kuvatavate rakenduste kasutamise ajal, märkate tõenäoliselt, et see võib olla tõesti lärmakas.

Märguannetega mitte silitamise vaimus ilmub Focus Assist, mis näitab teile märguannet, et hei, see ei näita teile ühtegi märguannet! Ja kui olete oma „fokuseeritud” tegevuse lõpetanud, kuvab Focus Assist kokkuvõtte kõigist märguannetest, mida see teile ei näidanud. See on üsna häiriv.

Nüüd keelab Microsoft vaikimisi kõik need Focus Assist'i märguanded, kuigi saate need seadetes siiski uuesti lubada.

SEOTUD:Kuidas keelata Windows 10 häirivad fookusabi teatised

Värskendussageduse valikud menüüs Seaded

Nüüd saate rakenduses Seaded muuta oma arvuti värskendussagedust - külastamata vana juhtpaneeli. Selle valiku leidmiseks minge jaotisse Seaded> Süsteem> Kuva> Täpsemad kuva seaded. Akna allosas näete värskendussageduse valikut.

Kui teil on kõrge värskendussagedusega monitor, peaksite selle siledama visuaalse kogemuse saamiseks väntama.

Automaatne tahvelarvuti režiimi vahetamine vaikimisi

Kui eemaldasite 2-ühes-seadmes klaviatuuri, ilmus teade ja küsiti, kas soovite tahvelarvuti režiimi lubada. Nüüd lülitub Windows automaatselt 2020. aasta mai värskendusse lisatud uuele tahvelarvutikogemusele ilma viiba ja teateta.

Saate muuta toimuvat - näiteks selleks, et takistada Windows 10 tahvelarvuti režiimi automaatset sisenemist - suunates jaotisse Seaded> Süsteem> Tahvelarvuti.

Väiksemad muudatused

Enamik neist muudatustest on üsna väikesed, kuid mõned on tõesti väikesed. Siin on mõned muud:

  • Teatiste täiustused: Windows 10 märguanded sisaldavad nüüd rakenduse logo, nii et näete hõlpsasti, milline rakendus need lõi, ja nuppu „x”, et saaksite need kiiresti tagasi lükata.
  • Tegumiriba vaikimisi ikoonid: Väikese muudatuse korral kohandab Windows 10 tegumiriba vaikimisi paigutust sõltuvalt sellest, milleks oma arvutit kasutate. Kui linkite seadistamise ajal Android-telefoni, näete tegumiribal ikooni Teie telefon. Kui teil on Xbox Live'i konto ja kasutate mänguarvutit, näete tegumiribal Xboxi ikooni. Ikka saate lisada või eemaldada soovitud ikoone.
  • Kaasaegsed seadmehalduse (MDM) täiustused: Mitut seadet haldavate IT-spetsialistide jaoks laiendab Microsoft kaasaegset seadmehalduse poliitikat uute sätetega „Kohalikud kasutajad ja rühmad”, mis vastavad rühmapoliitika kaudu hallatavate seadmete võimalustele.

Nagu tavaliselt, lahendas Microsoft kapoti all ka hulgaliselt väiksemaid jõudluse ja stabiilsuse probleeme.

Rohkem funktsioone saabub Windows 10 värskendusse 21H1, mis saabub millalgi kevadel 2021. Näiteks saab Windows 10 kogu süsteemi toetavat DNS-i üle HTTPS-i (DoH), suurendades turvalisust ja privaatsust võrgus.

SEOTUD:Mis on uut Windows 10 värskenduses 21H1, mis tuleb 2021. aasta kevadel


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found