Kuidas leida laius- ja pikkuskraadide koordinaate Google Mapsi abil

Google Mapsil on üks võimsamaid kaardistamisvahendeid, millel on mitmeid funktsioone, mis aitavad teil oma asukohta täpsustada. Kui soovite teada oma täpset asukohta, saate Google Mapsis üles tõmmata GPS-koordinaadid.

Koordinaate saate saada kõigilt platvormidelt, sealhulgas Google Mapsi veebisaidilt, aga ka Google Mapsi rakendusest Androidile, iPhone'ile ja iPadile.

Koordinaatide leidmiseks kasutage Google Mapsi veebisaiti

Google Mapsi veebisaidilt saate hõlpsalt leida asukoha GPS-koordinaadid (mis näitavad laius- ja pikkuskraadi). Need toimingud toimivad Mapsi jaoks mis tahes veebibrauseris, mitte ainult Google Chrome'is.

Selleks otsige asukohta Google Mapsi veebisaidi ülaosas olevalt otsinguribalt või kasutage hiirt, et suumida nähtaval kaardil asuvat asukohta. Kui olete asukoha linginud, paremklõpsake sellel, et avada täiendav valikumenüü.

Valige hüpikmenüüst „Mis siin on?” valik.

Nupp avab lehe allosas väikese asukoha kasti. Asukoha all näete arvude rida.

Need on teie GPS-koordinaadid, näidatud kümnendkraadidena. Kui soovite seda asukohta uuesti Google Mapsist otsida, võite neid koordinaate otsinguribalt otsida.

Seejärel kuvab Google Maps asukoha, et saaksite selle kohta lisateavet või aitaksite luua kohandatud kaardi, mis näitab selle ümber juhiseid ja muid huvipakkuvaid kohti.

SEOTUD:Kuidas luua kohandatud kaarti Google Mapsis

Koordinaatide leidmiseks kasutage Google Mapsi mobiilirakendust

Samuti saate kasutada Google Mapsi Androidi, iPhone'i ja iPadi mobiilirakendust, et leida täpsed GPS-koordinaadid kogu maailmas. Androidi ja Apple'i kasutajate toimingud on sarnased, kuid iPhone'il ja iPadil on täiendav samm.

GPS-koordinaatide leidmiseks avage nutitelefonis või tahvelarvutis rakendus Google Maps. Otsinguriba abil saate leida üldise asukoha või kasutada kaardivaadet selle käsitsi leidmiseks.

Kui kasutate kaardivaadet, peate pikalt puudutama ja valima märgistamata asukoha, kuni ilmub punane tihvt.

Koordinaadid kuvatakse Google Mapi Androidi otsinguribal, kui viskate nõela.

Peate puudutama iPhone'i ja iPadi jaoks Google Mapsi rakenduse allservas olevat kasti "Kukkunud pin".

See ekraan ilmub pärast seda, kui olete kaardivaatele punase nööpnõela visanud.

Puudutades nuppu „Kukkunud nööpnõel”, kuvatakse teabemenüü koos asukoha aadressiga ning võimalused asukoha salvestamiseks või juhiste leidmiseks.

Asukoha koordinaadid on loetletud menüü allosas asuva aadressi all.

SEOTUD:Google Mapsi ajaloo vaatamine ja kustutamine Androidis ja iPhone'is


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found