Miks on minu Nexus 7 nii aeglane? 8 viisi selle taas kiirendamiseks

Tundub, et kõik kurdavad oma Nexus 7 tahvelarvutite aeglustumist. Muidugi, see on anekdootlik - kuid seal on palju anekdoote. Vaatleme selle kiirendamiseks erinevaid viise.

Paljud inimesed teatavad, et Android 4.2 värskendus pidurdas Nexus 7-d. Siiski näib, et paljud probleemid võivad põhjustada Nexus 7 aeglust. Oleme kogu veebis ringi vaadanud, et näha trikke, mida inimesed soovitavad.

Vabastage ruumi

Paljud inimesed teatavad, et Nexus 7 aeglustub selle täitumisel. Kui 16 GB suurune Nexus 7 saab alles umbes 3 GB salvestusruumi, hakkab see aeglustuma. Nexus 7 salvestusruumi täitmine aeglustab selle kirjutamiskiirust ja aeglustab süsteemi.

See on veelgi suurem probleem, kui teil on üks algsetest 8 GB suurustest Nexus 7-st, mis ei anna teile palju ruumi salvestamiseks. Kui see aeglustub, proovige ruumi vabastamiseks eemaldada rakendused ja failid.

Käivitage TRIM (LagFix või ForeverGone)

Nexus 7 sisemise Samsungi NAND-salvestusruumi draiveriga seotud vea tõttu ei andnud Nexus 7-s olev Android Android kasutamata sektorite kustutamiseks korralikult TRIM-käske. See põhjustas kirjutamiskiiruse dramaatilise aeglustumise. See fikseeriti operatsioonisüsteemis Android 4.1.2 ja Android peaks nüüd sisemällu korralikult TRIM-käske väljastama.

See värskendus ei tee aga midagi olemasolevate sektorite fikseerimiseks, mis oleks pidanud varem olema TRIMMed, kuid mitte. Selleks saate ise proovida Google Play rakendust LagFix (see nõuab juurutamist). See rakendus on fstrimi utiliidi eesseade ja see kärpib teie tühja ruumi, parandades selle probleemi.

Kui teie tahvelarvuti pole juurdunud, peate kasutama Forever Gone'i, mis täidab teie salvestusruumi tühjade failidega ja seejärel kustutab need, andes Androidile välja andmekandja TRIM-i käsu.

Kui soovite testida, kas see tegelikult midagi teeb, võite enne ja pärast käivitada Androbenchi salvestusruumi rakenduse, et testida oma NAND-salvestusruumi kirjutamiskiirusi ja vaadata, kas need paranevad.

Keela voolude taustsünkroonimine ja muud taustarakendused

Nagu märkisime meie Nexus 7 tõrkeotsingujuhendis, on Google Currentsi sünkroonimine Nexus 7-le viivituse põhjuseks kuulus põhjus. Kui teie Nexus 7 on liiga aeglane või ei reageeri puutesündmustele korralikult, avage rakendus Currents, minge selle seadetesse ja keelake suvand Sünkroonimine. See takistab Google Currentsil pidevalt andmeid taustale alla laadimast ja kirjutamast.

Samuti võite soovida taustsünkroonimise teistes rakendustes keelata või panna need sünkroonima harva - sarnaseid probleeme võivad põhjustada ka teised rakendused, mis laadivad alla ja kirjutavad andmeid taustal.

Mõned Redditi kasutajad on teatanud, et Android 4.2-ga viivituse saab parandada, kui keelate juurdepääsu tahvelarvutile. See takistab rakendustel, nagu Google Now ja Google Maps, teie praegust asukohta määramast, kuid tasub proovida, kui teie tahvelarvuti käitub nii aeglaselt. Selle sätte leiate jaotisest Seaded -> Juurdepääs asukohale.

Kasutage AOSP-i brauserit, mitte Chrome'i

Olgu, olgem ausad - Chrome töötab Androidis väga aeglaselt. Chrome on Google'i Nexus 4-l piisavalt kiire, kuid seda seetõttu, et Nexus 4-l on palju võimsam riistvara kui Nexus 7. Nexus 7-l on Chrome üsna aeglane - eriti kerimine võib olla väga tõmblev. Chrome on Nexus 7 kasutuselevõtust alates paranenud, kuid selle jõudlus pole veel kaugeltki piisavalt hea.

Androidi kaasatud brauser - tuntud kui AOSP (Android Open Source Project) brauser - on kiirem kui Google Chrome. Eelkõige on kerimine palju sujuvam. Kuid AOSP-brauseril pole Google Chrome'i suurepäraseid sünkroonimisfunktsioone.

Google ei hõlma Nexus 7-ga Androidi vaikebrauserit, kuid võite selle siiski installida, kui teie Nexus 7 on juurdunud. Installige lihtsalt AOSP-i brauseri installirakendus ja kasutage seda oma tahvelarvutisse AOSP-i brauseri rakenduse installimiseks.

Kustutage mitu kasutajakontot

Kui teil on Nexus 7 seadistatud mitu kasutajakontot, võiksite need keelata. Kui olete seadistanud mitu kasutajakontot, sünkroonivad teiste kasutajakontode rakendused taustal olevaid andmeid - nii et kui teil on kolm kasutajakontot, sünkroonitakse taustal korraga kolm erinevat Gmaili kontot. Pole üllatav, et see võib Nexus 7 vanemas riistvaras asju aeglustada.

Kui saate hakkama mitme kasutajakontota, kustutage kõik muud kasutajakontod ja kasutage lihtsalt ühte. Seda saate teha ekraanil Seaded -> Kasutajad.

Pühkige vahemälu

Asjade kiirendamiseks võite proovida oma vahemälu sektsiooni Androidi taastemenüüst kustutada.

Kõigepealt lülitage Nexus 7 välja. Seadme sisselülitamiseks hoidke all nuppe Helitugevuse suurendamine + Helitugevuse vähendamine + Toide - see käivitub allpool oleval ekraanil.

Kasutage helitugevuse suurendamise ja vähendamise klahve, et valida suvand taasterežiim, ja seejärel vajutage taasterežiimi aktiveerimiseks toitenuppu.

Valige helitugevusklahvide abil vahemälu pühkimise valik ja puudutage toide. See kustutab kõik vahemällu salvestatud rakenduse andmed, mis võib asja kiirendada.

Veaotsing turvarežiimis ja tehase lähtestamisel

Kui teie Nexus 7 on aeglane, võite proovida selle käivitamist turvarežiimis, mis käivitab puhta vaikesüsteemi ilma kolmandate osapoolte rakendusi laadimata. See annab teile teada, kas kolmanda osapoole rakendused - võib-olla vidinad, reaalajas taustapildid või muud taustal töötavad rakendused - aeglustavad teie süsteemi.

Võite ka lähtestada tehase ja alustada otsast peale. Suur osa teie andmetest sünkroonitakse teie Google'i kontoga, sealhulgas installitud rakenduste loend, nii et pärast lähtestamist saate suure osa oma andmetest taastada.

Minge alla või installige kohandatud ROM

Kui arvate, et Google ajas Nexus 7 Android 4.2-ga sassi, on hea uudis - saate oma Nexus 7 tagasi Android 4.1.2-le üle viia. Peate lihtsalt vastava tehasepildi Google'ist alla laadima ja selle koos lisatud .bat-failiga vilkuma. Me ei saa garanteerida, et see teie kiiruseprobleemi lahendab, kuid tasub proovida, kui mäletate, et teie tahvelarvuti on Android 4.1-ga palju kiirem ja ükski ülaltoodud meetoditest pole siiani toiminud.

Nagu mis tahes Android-seadmes, võite ka installida kolmanda osapoole ROM-e, näiteks Cyanogenmod.

Reaalsus on see, et Nexus 7-l ei olnud hämmastavat riistvara, kui seda üle aasta tagasi kasutusele võeti. Pole üllatav, et Nexus 7 on aeglasem kui iPad Mini ja muud tahvelarvutid, kuna Nexus 7-l on lihtsalt aeglasem kiibistik. NVIDIA vanem Tegra 3 kiibistik pole lihtsalt uusima riistvaraga konkurentsivõimeline. Sel põhjusel peaks Google eeldatavasti järgmise paari kuu jooksul turule tooma uue uuendatud sisemusega Nexus 7.

Kas teil on mõni muu näpunäide Nexus 7 kiirendamiseks?

Pildikrediit: Johan Larsson Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found