Kuidas surra oma Minecrafti esemeid (ja muid nutikaid trikke)

See juhtub isegi kõige ettevaatlikuma uurijaga: olete kodust kaugel, surete ja kogu teie kallis rüüster jääb kaugele-kaugele hunnikusse istuma. Kas olete väsinud oma rüüstamisest ilma jääma? Pole probleemi. Loe edasi, kui me näitame teile, kuidas muuta teie Minecrafti inventuur pärast surma püsima (koos mõne muu käepärase mängu muutva trikiga).

Märkus. See õpetus on keskendunud Minecrafti arvutiväljaandele, kuna praegu ei toeta Minecraft Pocket Edition ega Minecraft Console Edition püsivate varude või muu sarnase võimaldamiseks vajalike mängusiseste muutujate redigeerimist. Kui see peaks muutuma, värskendame õpetust teiste väljaannete juhistega.

Miks ma seda teha tahan?

Oleme tohutult pooldajad mängu mängimiselsina tahavad seda mängida ja sellise mängu puhul nagu Minecraft, on mäng otseselt loodud selleks, et julgustada mängijaid just seda tegema: maailma ehitama, looma, manipuleerima ja otse redigeerima, et luua mängude universum ja mängukogemus, mida nad soovivad.

Vaikimisi mängukava üks konkreetne aspekt, mida paljud mängijad peavad üsna masendavaks, on viis, kuidas mängijate varud surmaga langevad. Vaikimisi kaotate Minecraftis suredes kogemused (ja osa sellest kogemusest langeb surmapunktis kui kogemus) ja kaotate kogu oma isikliku inventari ka selles kohas: kõik oma soomus, relvad, tööriistad ja kõik rüüstatav saak kukub laiali hunnikusse (nagu alloleval ekraanipildil näha).

Kuigi mõned inimesed naudivad sellise kokkuleppe väljakutset, on palju kordi, kui see on lihtsalt lausa tüütu. Kui surete näiteks avastamise ajal kodust väga kaugel ja teil pole aimugi, kus te surite, siis on teie teemandist soomus ja muud raskelt teenitud rüüstad sama hästi kui kadunud.

Õnneks on mängusisese lipu muutmine üsna lihtne, mis täpsustab, kas hoiate oma inventari pärast surma või mitte, samuti mitut muud väga käepärast lippu, mis muudavad muud mängukäitumist. Vaatame, kuidas oma varusid hoida ja muid kasulikke muudatusi kohe teha.

Minecrafti mängureeglite muutmine

Minecraftis on mängusisese käsukonsooli kaudu palju käske, kuid ainult umbes tosin neist on mängumuutujate püsivad muudatused. Näiteks saate käsu / anna abil anda asju loomingulises režiimis (või ellujäämisrežiimis, kus petud on sisse lülitatud), kuid see ei muuda mängu olekut.

Kuidas käske kasutada

Mängu tõeliselt muutvate muudatuste jaoks peame muutma "mängureeglite" muutujaid käsuga / gamerules. Kõik mängukäsud, sealhulgas käsk / gamerules, sisestatakse Minecrafti vestluskasti kaudu (mis toimib käsukonsoolina, kui sisestusele eelneb märk “/”).

SEOTUD:Kuidas vahetada Minecrafti maailma ellujäämisest loominguliseks kõvaks

Enne jätkamist on oluline märkida, et käsk / gamerule ja muud võimsad käsuvalikud töötavad serverites ainult siis, kui olete administraator või üks operaatoritest ja need töötavad ainult ühe mängijaga / avatud-LAN-i mitmikmängudes, kui teil on lubatud petud kas mängu loomise menüüs, kui esimest korda oma maailma lõite, või ajutiselt avatud-LAN-i triki kaudu.

Avage vestluskast, vajutades klahvi T (alternatiivina võite kasutada otseteena klahvi “/”, mis avab vestluskasti ja eelistab seda märgi “/” abil). Käsu / gamerules vorming on järgmine.

/ gamerules [väärtus]

See on alati üks muutuja (mitmesõnaliste reeglite nimede vahel pole tühikuid) ja see on alati tõstutundlik. Mängureegli sisselülitamiseks on väärtus [väärtus] alati tõeväärtuse või tõene väärtusvälja arvatud ühe mängureegli korral; mängureegel “randomTickSpeed”, mis võimaldab teil täisarvulisel korrigeerimisel suurendada või vähendada juhuslikke mängukella puuke, mis põhjustavad taime kasvu ja muid muutusi (0 keelab juhusliku linnukese, positiivne täisarv suurendab seda X summa võrra).

KeepInventory lubamine

Üks kõige kasulikum mängureegli muutmine, mida saate teha, on reegli „keepInventory” vahetamine. Nagu me eespool mainisime (ja nagu teate hästi, kui olete selle õpetuse otsimiseks aega võtnud), viskate surres kõik oma esemed maha ja rüüstate enda ümber.

Ülaltoodud ekraanipildil näete selgelt, et meie kiire juurdepääsuga varude riba on tühi ja kogu meie saak asetseb meie ümber maapinnal. See on kahetsusväärne (ja kui sa sured laavakaevus, ei saa sa seda rüüstet kunagi tagasi).

Parandame selle nüüd, muutes jaotist „keepInventory”. Tõmmake oma mängu vestlusaken üles ja sisestage järgmine käsk (pidage meeles, et see on tõstutundlik).

/ gamerule keepInventory vastab tõele

Vaadake nüüd, mis juhtub, kui sureme koos märgiga keepInventory.

Vaata seda! Oleme surnud, kuid hoiame endiselt mõõka, tööriistariba kohal olev soomuseindikaator näitab, et kanname endiselt soomust, ja tööriistariba ise on endiselt varustatud. Lisaboonusena märkate lisaks meie kalli rüüstamise hoidmisele ka seda, et ümber ei hõljuks mingeid kogemusi. Kui lipp KeepInventory on peal, ei jäta te ka kogemuste orbi. (Me ei pahandaks võimalust seda muuta, nii et kaotasite kogemuse, kuid mitte oma rüüstamise, kuid praeguseks pole selleks mängureeglit).

Muud kasulikud mängureeglid

Lisaks väga käepärasele keepInventory mängureeglile on veel neliteist mängureeglit, mida saate mängus hõlpsasti muuta. Kuigi mõned mängureeglid on väga spetsiifilised serveri administreerimisele (nt lipp “commandBlockOutput”, mis määrab, kas mängu administraatoreid tuleks teavitada, kui käsuplokid mängukäske täidavad), on paljud neist kohalikus üksikmängus ja lihtsates kohtades väga kasulikud. ka mitmikmängud.

Minecrafti vikis saate lugeda mängureeglite käskude täielikku loendit, samuti võite tippida / gamerules ja vajutada klahvi Tab, et loetleda kõik saadaolevad mängureeglid, nagu ülaltoodud ekraanipildil näha. Kuigi me ei hakka neid kõiki loetlema ja lahti seletama, on siin meie lemmikkäsud üksikmängijast.

Peatage tule levik

Oleme kõik seal käinud. Sa ehitad oma esimese maja. Te panete üles töötava kamina, millel on laava või võrguriba. Patsutad endale hästi ehitatud maja selga ja siis järgmine asi, mida tead, katus põleb. Kui Minecraftis ei levita hoolikalt ja korralikult suletud tulekahju. Laava, rööbastee ja välgulöögid võivad kõik alguse saada ja tulekahjusid levitada, nii et kui te ei soovi kaevandusest tagasi tulla ja leida, et kogu teie maja on maha põlenud, on see väga mugav käsk.

Keelake tule levik järgmisega.

/ gamerule doFireTick on vale

Lisaks välgulöökide ja muude looduslike tuleallikate kahjustamisele, on see ka väga mugav, kui soovite oma kujundusse lisada tule ja laava, muretsemata läheduses olevate tuleohtlike struktuuride suitsu pärast. Kui tule levik on keelatud, saate teha ebatõenäolisi asju, nagu ehitada ülaltoodud villa- ja laavaplokkidest valmistatud malelaud.

Lõpeta mobi lein

Minecrafti “mobi lein” on mängurändurite võime suhelda mängusiseste objektidega. Iga kord, kui zombie võtab eseme kätte ja kannab seda, tõmbab enderman ümbritsevast maastikust ploki ja tõmbab selle endaga kinni või muu muu rahvahulk suhtleb eseme või plokiga, see on mobi leina vorm.

Kui eelistaksite, et zombid ei saaks teie rüüstaga minema joosta, või ei suuda enderman kunagi ellujäämisrežiimis hoolikalt välja töötatud struktuuri välja tõrjuda, saate mobi leina välja lülitada järgmise käsuga.

/ gamerule mobGriefing vale

Tuleb ette hoiatada, et mobiilis leina väljalülitamine keelab igasuguse mob-on-block-interaktsiooni, kaasa arvatud healoomulised või kasulikud. Näiteks ei hävita lambad enam rohumaid, samal ajal kui karjatamine (suhteliselt healoomuline tegevus) ja külaelanike võime kultuure ümber istutada (kasulik tegevus) kaob.

Nautige püsivat päevavalgust

Kui mängite ellujäämismängu, lisab päeva / öö tsükkel mängule huvi ja väljakutseid. Ehitades võib päeva ja öö pidev jalgrattasõit (ja raskused pimedas töötamisel) vanaks saada. Õnneks saate päevavalguse tsüklit hõlpsasti ümber lülitada.

/ gamerule doDaylightCycle vale

Oluline on märkida, et ülaltoodud käsk ei määra mängu jäädavalt päevale, vaid määrab mängu jäädavalt käsu väljastamise ajaks.

Sellisena on kasulik mitte ainult mängu püsivaks fikseerimiseks heleda keskpäevase päikese käes, vaid ka mängu püsivas pimeduses fikseerimine, kui seda rakendatakse keset ööd. Kui soovite, et mingi kuue kuu pikkune Siberi pimedus võitleks hordide pärast zombide hordi, võite mängu lukustada keskööl, kuni olete seiklusest väsinud.

Kas soovite rohkem Minecrafti artikleid? Vaadake meie ulatuslikku Minecrafti näpunäidete, nippide ja juhendite kogu. Kas teil on Minecrafti küsimus või õpetus, mida soovite näha kirjutamas? Tulistage meile e-kiri aadressil [email protected] ja me anname endast parima.