Kuidas jälgida oma võrgu üksikute seadmete ribalaiust ja andmekasutust

Kui palju ribalaiust ja andmeid teie võrgus olevad seadmed kasutavad? Ribalaiuse konnad võivad kogu teie võrku aeglustada ja kui teie Interneti-teenuse pakkuja kehtestab ribalaiuse ülempiiri, on andmekasutus seadme kohta oluline.

Kahjuks on tavalises koduvõrgus keeruline saada täielikku ülevaadet oma ribalaiusest ja andmekasutusest. Teie parim on kohandatud ruuteri püsivara - kuid on valikuid isegi siis, kui te ei soovi ühte neist kasutada.

Jälgige ruuteri ribalaiust ja andmekasutust

SEOTUD:Kuidas kasutada ruuteris kohandatud püsivara ja miks võiksite seda teha

Kõige täpsem viis selle jälgimiseks oleks ruuter ise. Kõik teie võrgus olevad seadmed ühenduvad ruuteriga Internetiga, seega on ribalaiuse kasutamist ja andmeedastust võimalik jälgida ja sisse logida.

See pole nii lihtne kui peaks. Enamik koduruutereid ei sisalda isegi võimalust näha, millised seadmed millist ribalaiust hetkel kasutavad, veel vähem ajalugu selle kuu jooksul, kui palju andmeid nad alla laadinud ja üles laadinud on. Mõni kõrgema klassi ruuter pakub küll võimalust jälgida, kui palju andmeid olete iga kuu üles laadinud ja alla laadinud, kuid need ei pruugi ilmtingimata vaadata seadme ribalaiuse oleku vaatamist ega seadme kasutuse ajalugu.

Selle asemel peate selle jaoks sõltuma kolmanda osapoole ruuteri püsivara kasutamisest. Ruuteri püsivara nagu DD-WRT pakub võimalust näha reaalajas ribalaiuse kasutamist ja saate kontrollida, millised seadmed kasutavad praegu kõige rohkem andmeid. See võimaldab teil täpselt kindlaks teha kõik seadmed, mis samal ajal ribalaiust tagavad.

Andmekasutuse pikema aja jooksul jälgimine on keerulisem. DD-WRT-i lisandmoodul Minu leht teeb seda hästi, kuigi kõigi nende andmete aja jooksul registreerimise jätkamiseks on vaja ruuteris täiendavat salvestusruumi - näiteks seade, mis on ühendatud USB-mäluseadmega.

Selle funktsiooni kasutamiseks ei ole DD-WRT ruuteri hankimine nii keeruline, kui see võib tunduda. Näiteks pakub Buffalo ruutereid, mis on varustatud eelinstallitud DD-WRT-ga, samal ajal kui Asus tutvustab oma ruuterite jaoks DD-WRT-ühilduvust.

Samuti on olemas Gargoyle, OpenWRT-põhine ruuteri püsivara, mis on loodud spetsiaalselt ribalaiuse ja andmekasutuse jälgimiseks. Samuti võib see kehtestada kvoodid konkreetsetes seadmetes, et vältida nende liiga palju andmete allalaadimist ja üleslaadimist.

Seal on wrtbwmoni skript, mis on mõeldud ruuteritele, mis käitavad Linuxi-põhiseid püsivara nagu DD-WRT, OpenWRT ja Tomato. Kuid see skript kirjutab selle teabe andmebaasi, mis tähendab, et peate selle teabe logimiseks pakkuma eraldi andmebaasi, millega saab võrgu kaudu ühenduse luua - see ei saa ruuteril endal kogu tööd teha. Seda ei arendata enam aktiivselt, kuid autor soovitab ruuteri püsivara mõnda kahvlit, mis sisaldavad sellel põhinevaid funktsioone. OpenWRT kasutajad saavad kasutada luci-wrtbwmoni, mis muudab asja veidi lihtsamaks.

Monitor üksikute seadmete kohta

Pole mingit võluvõimalust, et käivitada tööriist, mis jälgib kuidagi kogu teie võrgus olevat liiklust ilma ruuteri abita. See teave peab jäädvustama teie ruuterisse. Kui te ei saa seda teavet ruuteril tegelikult hõivata ega vaadata, jääb teil tugineda ribalaiuse jälgimise tööriistadele, mis on sisse ehitatud igasse seadmesse.

See on keerulisem, kui tundub ka. Te ei saa kasutada ainult ühte meetodit, kuna teil võiks olla koduruuteriga ühendatud Windowsi arvutid, Macid, Android-telefonid, iPhone’id ja iPadid, mängukonsoolid, nutitelerid ja digibrauserid. Veelgi hullem on see, et paljud neist seadmetest - sülearvutid, nutitelefonid ja tahvelarvutid - ei kasuta andmeid ainult teie koduvõrgus. Nii et te ei saa tugineda isegi andmekasutusmõõturile, mis näitab, kui palju andmeid olete oma sülearvutisse alla laadinud, kuna osa neist on toimunud väljaspool teie kodu teises WiFi-võrgus.

Erinevatel opsüsteemidel on tõepoolest erinevad abivahendid. GlassWire on tasuta ja poleeritud võrgu jälgimise tööriist, mis jälgib andmekasutust kõigis Windowsi versioonides. Windows 10-s ja 8-s saate määrata ka konkreetse ühenduse "mõõdetud" ühenduseks ja Windows jälgib selle andmekasutust. See muudab aga seda, kuidas Windows ja mõned rakendused ühendust kasutavad.

Macid saavad kasutada ribalaiust + Mac App Store'ist. Kui suurem osa teie ribalaiuse kasutamisest toimub mõnes arvutis, annab see teile korraliku ülevaate, millised neist kasutavad kõige rohkem andmeid.

Androidi sisseehitatud andmekasutusmonitor võib lubada teil jälgida oma Wi-Fi andmekasutust, kuid mitte konkreetse võrgu puhul - ainult kõiki WiFi-andmeid. iPhone ja iPad võimaldavad teil jälgida ainult mobiilse andmeside kasutamist. Nende seadmete jaoks vajate kolmanda osapoole rakendusi, et jälgida, kui palju andmesidet WiFi kaudu kasutate.

Ainus viis täieliku pildi saamiseks on jälgida ruuteri andmekasutust. Kui te ei saa seda teha, kuid soovite saada aimu, millistes seadmetes on kõige rohkem andmeid, aitab mõne ülaltoodud tööriista installimine arvutisse. Kuid mõned seadmed ei luba teil installida rakendusi, mis aitavad seda jälgida - näiteks mängukonsoolid ja muud seadmed, mis voogesitavad meediumit Internetist teie telerisse.

Kui see on teie jaoks tõesti oluline, on teie ainus tõeline võimalus ruuteri seadistamine kohandatud ruuteri püsivara abil ja ribalaiuse jälgimise ning andmete kasutamise logimise tööriista kasutamine.

Pildikrediit: Timo Kuusela Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found