Mis vahe on Facebookil ja Facebook Liteil

Facebook Lite on Androidi rakendus, mis on loodud madala kiirusega ühenduste ja madala spetsifikatsiooniga telefonide jaoks. Mõni aasta on see olnud saadaval väljaspool USA-d ja nüüd on see saadaval ka USA-s. Siin on erinevused selle ja algse Facebooki rakenduse vahel.

Facebooki peamine rakendus kaalub minu Motorola Moto E4-s 57 MB; Facebook Lite on vaid 1,59 MB - see on umbes 96,5% vähem ruumi. Facebook Lite on loodud ka vähem RAM-i ja protsessori energiat tarbima, nii et saate sujuvama kogemuse odavamate ja vähem võimsate telefonide puhul. Facebook Lite töötab isegi vanemates telefonides, mida tavaline rakendus enam ei toeta. Kui soovite seda kontrollida, võite Play poest haarata Facebook Lite'i.

SEOTUD:Kas odavad Android-telefonid on seda väärt?

Lisaks vähemate süsteemiressursside kasutamisele on Facebook Lite mõeldud töötama aeglaste või ebastabiilsete Interneti-ühenduste korral, näiteks 2G võrkudes või halva signaaliga maapiirkondades. Selleks kulub palju vähem andmeid, kui ei laadita alla kõrglahutusega pilte ega videoid automaatselt. Sellel on täiendav boonus, mis aitab teil säästa teie raha, kui olete mõõdetud plaaniga.

Üllatuslikult on Facebook Lite peaaegu sama täisfunktsionaalne kui tavaline Facebooki rakendus. Ikka saate oma sõbra postitusi meeldida ja kommenteerida, külastada nende profiile, postitada oma ajaskaalale ja teha kõike muud, mida tavaliselt teete.

Isegi kõigi olemasolevate funktsioonide korral on Facebook Lite'i kasutamisel märgatav erinevus suuremate, blokeerivate nuppude ja muude elementidega täielikult eemaldatud liidesega. See tundub üsna dateeritud, kuid see on funktsionaalne. Väiksemate ekraanidega telefonides on suuremad kasutajaliidese elemendid kindlasti plussiks, ehkki minu Moto E4-l on nad lihtsalt koomiliselt liiga suured. Siinsetes ekraanipiltides on Facebook Lite vasakul ja tavaline rakendus paremal.

Kas peaksite kasutama Facebooki või Facebook Lite'i?

Facebook Lite'is on selle nimel palju. Sellel on kõik Facebooki bännerifunktsioonid, see kasutab vähem süsteemiressursse ja vähem andmeid ning töötab aeglasemate ühenduste korral. Ainus miinus on see, et see tundub kuidagi põhiline. Eemaldatud liides, suured ruudukujulised nupud ja laadimisriba (jah, seal on laadimisriba) tunduvad midagi 2000. aastate lõpust. See ei tundu üldse nii erinev, kui ma mäletan, kuidas Facebook minu Nokia-s ilmus.

Kui teil on korralik Android-telefon ja hea mobiilse andmeside plaan, soovitaksin jääda tavalise Facebooki rakenduse juurde. Teisest küljest, kui kasutate vanemat telefoni või soovite salvestada mobiilandmeid, pole selle väljanägemisele kahju. See on ainult 2 MB ja halvimal juhul on see, kui lülitate tagasi. See võib olla ka täpselt Facebooki rakendus, mida otsite.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found