Erimärkide kiire sisestamine mis tahes arvutisse, nutitelefoni või tahvelarvutisse

Enamikku sisestatavatest märkidest ei kuvata teie klaviatuuril, olenemata sellest, kas kasutate füüsilist või puutetundlikku klaviatuuri. Nii saate neid oma arvutisse või mobiilseadmesse tippida.

Sümboli leidmiseks võite alati otsingu teha veebis ja kopeerida-kleepida ka teie kasutatavasse programmi. See on ebaefektiivne, kuid sobib aeg-ajalt ebaselge sümboli kiireks sisestamiseks

Windows

Saate kiiresti sisestada Windowsis erimärke Alt-klahvide koodide abil. Nende jaoks on vaja eraldi numbriklaviatuuri klaviatuuri paremal küljel, nii et need ei tööta enamikus sülearvutites. Need töötavad lauaarvutites ainult siis, kui teil on see klahv Enter-klahvi paremal.

Alt-klahvikoodide kasutamiseks veenduge, et “Num Lock” oleks sisse lülitatud - selle sisselülitamiseks peate võib-olla puudutama Num Lock-klahvi. Järgmisena vajutage klahvi Alt ja hoidke seda all. Koputage sobivaid numbreid, kasutades klaviatuuri paremas servas asuvat numbriklahvi ja vabastage seejärel Alt-klahv.

Oletame näiteks, et soovite sisestada Suurbritannia naela £ tähise. Selle numbriline otsetee on 0163. Kui Num Lock on lubatud, hoiate all Alt klahvi, puudutage nuppu 0, puudutage 1, puudutage 6 ja puudutage nuppu 3 - kõik numbriklahvistikul - ja laske seejärel klahv Alt alla.

Siinkohal saab abi märkekaardi tööriistast. Avage see, puudutades Windowsi klahvi, tippides selle otsimiseks "Character Map" ja vajutades Enter. Iga erimärgi jaoks näete selle Alt-klahvi koodi akna paremasse alanurka trükituna. Kui teil pole numbriklahvi, võite minna ka sellesse aknasse, et vaadata märkide loendit ja kopeerida-kleepida need teistesse rakendustesse. Internetis leiate ka erimärkide loendeid ja nendega seotud koode.

macOS

Mac OS X-l on oma Character Viewer, millele on lihtsam juurde pääseda. Peaaegu igas rakenduses saate selle avamiseks klõpsata nupul Muuda> Erimärgid.

Leidke aknast sümbol ja topeltklõpsake seda, et sisestada see praeguse rakenduse tekstiväljale. Kui kasutate konkreetseid erimärke sageli, saate need lisada oma lemmikute loendisse, et neile oleks siin hõlpsasti juurdepääs. Nimekiri on korrastatum kui Windowsis.

Valikuklahvide otseteedega saate sisestada ka mitmesuguseid täpitähti ja muid erimärke. Oletame näiteks, et soovite sisestada sõna „touché”. Võite sisestada teksti „touch”, vajutada korraga klahvikombinatsiooni Option + e ja seejärel puudutada klahvi e. See juhendaks teie Maci kasutama e-tähe kohal teravat aktsenti.

Samuti on olemas kiirklahvid Option + Shift ja need, mis ei kasuta täpitähti. Näiteks sisestades valiku + 4, saate dollarimärgi asemel sendi sümboli (¢). Washingtoni osariigi ülikoolil on hea loend Option ja Option + Shift otseteedest erimärkide kirjutamiseks Macis.

Kui soovite lihtsalt aktsendiga tähe sisestada, on MacOSi uusimatel versioonidel palju kiirem viis. Vajutage lihtsalt klaviatuuril vastavat täheklahvi ja hoidke seda all. Näiteks kui soovite sisestada tähe „é”, vajutage ja hoidke all klahvi „e”.

Ilmub hüpikmenüü. Vajutage numbriklahvi, mis vastab täpitähele, mille soovite sisestada, või klõpsake seda menüüs.

iPhone ja iPad

SEOTUD:12 nippi kiiremaks kirjutamiseks teie iPhone'i või iPadi klaviatuuril

Saate sisestada iPhone'i või iPadi puutetundlikule klaviatuurile palju lisamärke, vajutades vastavat klahvi kaua. Näiteks sõna „touché” sisestamiseks sisestage „touch” ja vajutage pikalt klahvi e ja valige märk é.

See töötab ka mitmesuguste sümbolite puhul. Näiteks mõne muu valuutasümboli sisestamiseks vajutage klaviatuuril pikalt sümbolit $ ja valige soovitud sümbol.

Kui peate sageli tippima sümboleid, mida tavalisel klaviatuuril ei kuvata, võite minna valikutesse Seaded> Üldine> Klaviatuurid> Lisa uus klaviatuur, et lisada klaviatuur teisest keelest, mis sisaldab neid märke. Ja nüüd, kui iOS pakub tuge kolmandate osapoolte klaviatuuridele, võite installida klaviatuuri, mis pakub tuge mitmesugustele Unicode'i sümbolitele, ja seda kasutada.

Android

SEOTUD:Tippige kiiremini: 6 näpunäidet Androidi klaviatuuri valdamiseks

Androidi klaviatuur töötab sarnaselt. Seotud tähemärkide ja sümbolite juurde pääsemiseks vajutage klaviatuuri pikalt klahve. Näiteks täppidega e tähemärkide leidmiseks vajutage klahvi e pikalt. Täiendavate seotud sümbolite juurde pääsemiseks vajutage pikalt teisi sümboleid - nagu valuutasümboli.

Nii töötab vaikimisi Androidi jaoks mõeldud Google'i klaviatuuri rakendus. Ka teised klaviatuurid peaksid töötama sarnaselt. Kuna Android pakub tuge enamale klaviatuurile, võiksite Google Playst installida ka teisi klaviatuure, mis sobivad paremini mitmesuguste Unicode'i sümbolite tippimiseks.

Sarnaselt peaksid töötama ka muud puuteklaviatuuridega platvormid. Kaua vajutatud klahvide abil saate täiendavaid rõhumärke ja sümboleid, teised erimärgid peavad aga tulema spetsiaalsetest klaviatuuridest - või koopia kleepimisest.

Nende Unicode'i märkide Linuxis kirjutamiseks pole üht standardset meetodit. See sõltub rakendustest ja nende kasutatavast graafilisest tööriistakomplektist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found