20 kõige olulisemat klaviatuuri otseteed Windowsi arvutitele

Klaviatuuri otseteed on igat tüüpi arvuti kasutamiseks praktiliselt hädavajalikud. Nad kiirendavad peaaegu kõike, mida teete. Kuid pikad klaviatuuri otseteede loendid võivad kiiresti muutuda tohutuks, kui alles alustate.

See loend hõlmab kõige kasulikumaid kiirklahve, mida iga Windowsi kasutaja peaks teadma. Kui te pole klaviatuuri otseteid palju kasutanud, näitavad need teile, kui kasulikud klaviatuuri otseteed võivad olla.

Windowsi klahv + otsing

Windowsi võti on eriti oluline Windows 8-s - eriti enne Windows 8.1-d -, kuna see võimaldab teil kiiresti naasta avaekraanile. Windows 7-s avab see menüü Start. Mõlemal juhul võite hakata kirjutama kohe pärast Windowsi klahvi vajutamist programmide, sätete ja failide otsimiseks.

Näiteks kui soovite Firefoxi käivitada, võite vajutada Windowsi klahvi, hakata kirjutama sõna Firefox ja vajutama Enter, kui ilmub Firefoxi otsetee. See on kiire viis programmide käivitamiseks, failide avamiseks ja juhtpaneeli suvandite leidmiseks isegi hiirt puudutamata ja segast Start-menüüd uurimata.

Enne sisestusklahvi vajutamist saate nooleklahvide abil valida ka otsetee, mille soovite käivitada.

Kopeerimine, lõikamine, kleepimine

SEOTUD:42+ tekstiredigeerimise kiirklahvi, mis toimivad peaaegu kõikjal

Kopeerimine, lõikamine ja kleepimine on teksti redigeerimiseks äärmiselt olulised kiirklahvid. Kui tippite arvutis, kasutate neid tõenäoliselt. Nendele suvanditele pääseb juurde hiire abil, paremklõpsates valitud tekstil või avades rakenduse menüü Muuda, kuid see on kõige aeglasem viis seda teha.

Pärast teksti valimist vajutage selle kopeerimiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + C või lõikamiseks Ctrl + X. Asetage kursor teksti soovitud kohta ja kasutage kleepimiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + V. Need otseteed säästavad hiire kasutamisel tohutult aega.

Otsige praeguselt lehelt või failist

Kiireks otsingu tegemiseks praeguses rakenduses - olenemata sellest, kas kasutate veebibrauserit, PDF-i vaataja, dokumendiredaktorit või peaaegu mõnda muud tüüpi rakendust - vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + F. Avaneb rakenduse otsingufunktsioon (või „Leia”) ja võite otsekohe fraasi sisestama hakata.

Võite üldiselt vajutada sisestusklahvi, et liikuda dokumendis oleva sõna või fraasi järgmise välimuse juurde, otsides sellest kiiresti huvipakkuvat.

Rakenduste ja vahelehtede vahel vahetamine

Selle asemel, et klõpsata tegumiribal nuppudel, on Alt + Tab väga kiire viis töötavate rakenduste vahel vahetamiseks. Windows tellib avatud akende loendi nende juurde pääsemise järjekorra järgi, nii et kui kasutate ainult kahte erinevat rakendust, võite nende vahel kiireks vahetamiseks lihtsalt vajutada Alt + Tab.

Kui lülitate rohkem kui kahe akna vahel, peate avatud akende loendis sirvimiseks hoidma Alt klahvi ja vajutama korduvalt klahvi Tab. Kui igatsete soovitud akent, võite alati vajutada Alt + Tõstuklahv + Tab, et liikuda loendis vastupidises suunas.

Rakenduse vahelehtede vahel liikumiseks - näiteks veebibrauseri brauseri vahelehtede vahel - vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tab. Ctrl + Tõst + Tab liigub vahelehtedel tagurpidi.

Kiiresti printimine

Kui olete selline inimene, kes ikka asju prindib, saate printimisakna kiiresti avada, vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + P. See võib olla kiirem kui valiku Prindi otsimine igas programmis, millest soovite midagi printida.

Põhibrauseri otseteed

SEOTUD:47 kiirklahvid, mis toimivad kõigis veebibrauserites

Veebibrauseri otseteed võivad säästa ka palju aega. Ctrl + T on väga kasulik, kuna see avab uue vahelehe, mille aadressiriba on fokuseeritud, nii et saate kiiresti vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + T, sisestada otsingufraasi või veebiaadressi ja vajutada sinna sisenemiseks Enter.

Sirvimise ajal tagasi või edasi liikumiseks hoidke all klahvi Ctrl ja vajutage vasak- või paremnooleklahvi.

Kui soovite lihtsalt oma veebibrauseri aadressiribale keskenduda, et saaksite uue veebiaadressi sisestada või otsida ilma uut vahekaarti avamata, vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + L. Seejärel saate hakata midagi tippima ja vajutama sisestusklahvi.

Sulgege vahelehed ja Windows

Praeguse rakenduse kiireks sulgemiseks vajutage klahve Alt + F4. See töötab töölaual ja isegi uutes Windows 8 stiilis rakendustes.

Praeguse brauseri vahelehe või dokumendi kiireks sulgemiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + W. See sulgeb praeguse akna sageli, kui muid vahekaarte pole avatud.

Lukustage arvuti

Kui olete arvuti kasutamise lõpetanud ja soovite eemale minna, võiksite selle lukustada. Inimesed saavad teie parooli teadmata sisse logida ja teie töölauale juurde pääseda. Seda saate teha menüüst Start või ekraani Start kaudu, kuid kõige kiiremini saate ekraani lukustada, kui vajutate enne üles tõusmist kiiresti Windows Key + L.

Juurdepääs tegumihaldurile

Ctrl + Alt + Delete viib teid ekraanile, mis võimaldab teil kiiresti käivitada tegumihalduri või teha muid toiminguid, näiteks välja logida.

See on eriti kasulik, kuna seda saab kasutada taastumiseks olukordadest, kus teie arvuti ei tundu reageeriv või ei aktsepteeri sisendit. Näiteks kui täisekraaniga mäng ei reageeri, võimaldavad klahvikombinatsioonid Ctrl + Alt + Delete sageli sellest põgeneda ja selle tegumihalduri kaudu lõpetada.

Windows 8 otseteed

Windows 8 arvutites on muid väga olulisi kiirklahve. Windows Key + C avab teie võlu riba, samas kui Windows Key + Tab avab uue rakenduse vahetaja. Need kiirklahvid võimaldavad teil vältida kuumaid nurki, mida võib hiirega kasutada tüütu.

Töölaua poolel viib Windows Key + D teid töölauale kõikjalt tagasi. Windows Key + X avab spetsiaalse „kasutajate menüü”, mis annab teile kiire juurdepääsu valikutele, mis on peidetud uues Windows 8 liideses, sealhulgas Shut Down, Restart ja Control Panel.

Kui soovite rohkem klaviatuuri otseteid õppida, kontrollige teksti redigeerimise kiirendamiseks kindlasti meie pikemaid loendeid 47 klaviatuuri otseteest, mis töötavad kõigis veebibrauserites, ja üle 42 klaviatuuri otseteed.

Pildikrediit: Jeroen Bennink Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found