Kuidas installida ja kasutada ADB-d, Android Debug Bridge'i utiliiti

ADB, Android Debug Bridge, on käsurea utiliit, mis sisaldub Google'i Android SDK-s. ADB saab teie seadet arvutist USB kaudu juhtida, faile edasi-tagasi kopeerida, rakendusi installida ja desinstallida, shellikäske käivitada ja palju muud.

Oleme varem käsitlenud mõnda muud trikki, mis vajavad ADB-d, sealhulgas nutitelefoni või tahvelarvuti varundamine ja taastamine ning Android-rakenduste installimine SD-kaardile vaikimisi. ADB-d kasutatakse mitmesuguste geeky Androidi trikkide jaoks.

Esimene samm: seadistage Android SDK

Minge Androidi SDK allalaadimislehele ja kerige alla jaotiseni Ainult SDK tööriistad, mis on tööriistakomplekt, mis sisaldab ADB-d. Laadige oma platvormi jaoks alla ZIP-fail ja pakkige see lahti kõikjal, kuhu soovite ADB-faile salvestada - need on kaasaskantavad, nii et saate need panna kuhu iganes soovite.

Käivitage SDK Manager EXE ja tühistage kõik valikud, välja arvatud „Android SDK Platform-tools”. Kui kasutate Nexuse telefoni, võite Google'i draiverite allalaadimiseks valida ka „Google USB Driver”. Klõpsake nuppu Install. See laadib alla ja installib platvormi-tööriistade paketi, mis sisaldab ADB-d ja muid utiliite.

Kui see on lõppenud, saate SDK halduri sulgeda.

Teine etapp: lubage oma telefonis USB-silumine

ADB kasutamiseks oma Android-seadmega peate lubama funktsiooni nimega USB silumine. Avage telefoni rakenduste sahtel, puudutage ikooni Seaded ja valige „Teave telefoni kohta”. Kerige lõpuni ja puudutage üksust „Järjenumber” seitse korda. Peaksite saama sõnumi, milles öeldakse, et olete nüüd arendaja.

Minge tagasi põhiseadete lehele ja allpool peaksite nägema uut valikut "Arendaja valikud". Avage see ja lubage USB silumine.

Hiljem, kui ühendate telefoni arvutiga, näete hüpikut pealkirjaga „Kas lubada USB-silumine?” oma telefoni. Märkige ruut „Luba alati sellest arvutist” ja puudutage nuppu OK.

Kolmas etapp: testige ADB-d ja installige oma telefoni draiverid (kui vaja)

Avage kaust, kuhu installisite SDK tööriistad, ja avage kaust platvormi tööriistad. Siia on salvestatud ADB programm. Hoidke tõstuklahvi all ja paremklõpsake kaustas. Valige „Ava käsk aken siin“.

Et kontrollida, kas ADB töötab korralikult, ühendage oma Android-seade USB-kaabli abil arvutiga ja käivitage järgmine käsk:

adb-seadmed

Loendis peaksite nägema seadet. Kui teie seade on ühendatud, kuid loendis pole midagi, peate installima sobivad draiverid.

Teie telefoni tootja võib teie seadmele pakkuda allalaaditava draiveripaketi. Nii et minge nende veebisaidile ja leidke oma seadme draiverid - siin on Motorola, siin on Samsungi telefonid ja HTC-d on osa komplektist nimega HTC Sync Manager. Samuti saate XDA arendajatelt otsida draiverite allalaadimisi ilma lisatarkvarata.

Samuti võite proovida installida Google USB draiveri SDK Manageri akna kaustast Extras, nagu me esimeses etapis mainisime. See töötab mõne telefoniga, sealhulgas Nexuse seadmetega.

Kui kasutate Google'i USB-draiverit, peate võib-olla sundima Windowsi oma seadme jaoks installitud draivereid kasutama. Avage seadmehaldur (klõpsake nuppu Start, tippige Seadmehaldur ja vajutage sisestusklahvi), leidke oma seade, paremklõpsake sellel ja valige Atribuudid. Kui seadme draiver pole õigesti installitud, võite seadme kõrval näha kollast hüüumärki.

Klõpsake vahekaardil Draiver nuppu Uuenda draiverit.

Kasutage suvandit Sirvi minu arvutit draiveritarkvara jaoks.

Google'i USB-draiveri leiate kaustast "Lisad", kuhu installisite oma Android SDK-failid. Valige google \ usb_driver ja klõpsake nuppu Edasi.

Kui olete oma seadme draiverid installinud, ühendage telefon ja proovige uuesti käsku adb devices:

adb-seadmed

Kui kõik läks hästi, peaksite oma seadet loendis nägema ja olete valmis ADB-d kasutama hakkama!

Neljas etapp (valikuline): lisage ADB oma süsteemi teele

SEOTUD:Kuidas muuta oma süsteemi rada hõlpsaks juurdepääsuks käsureale Windowsis

Praegusel kujul peate navigeerima ADB kausta ja avama seal käsurea alati, kui soovite seda kasutada. Kui lisate selle oma Windowsi süsteemi PATH-ile, pole see aga vajalik - võite lihtsalt tippida adb käsuviibalt käskude käivitamiseks alati, kui soovite, olenemata sellest, millises kaustas olete.

Protsess on Windows 7-s ja 10-s veidi erinev, nii et vaadake meie täielikku juhendit oma süsteemi PATHi muutmiseks, et saada selleks vajalikke samme.

Kasulikud ADB käsud

Lisaks mitmesugustele trikkidele, mis vajavad ADB-d, pakub ADB ka mõnda kasulikku käsku:

adb install C: \ package.apk - Installib seadmes arvutis paketi, mis asub aadressil C: \ package.apk.

adb desinstallimine pakett.nimi - Eemaldab seadmest paketi package.name. Näiteks kasutaksite Angry Birdsi rakenduse desinstallimiseks nime com.rovio.angrybirds.

adb push C: \ fail / sdcard / fail - Lükkab faili arvutist seadmesse. Näiteks lükkab siinne käsk faili, mis asub arvutis C: \ file, seadmesse / sdcard / file

adb tõmba / sdcard / fail C: \ fail - Tõmba fail seadmest arvutisse - töötab nagu adb push, kuid vastupidi.

adb logcat - vaadake oma Android-seadme logi. Võib olla kasulik rakenduste silumisel.

adb shell - annab teile teie seadmes interaktiivse Linuxi käsurea kest.

adb kest käsk - Käivitab teie seadmes määratud shellikäsu.

ADB täieliku juhendi leiate Google'i Androidi arendajate saidi lehelt Android Debug Bridge.

Pildikrediit: LAI Ryanne Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found