Mis on pahatahtliku tarkvara eemaldamise tööriist ja kas mul on seda vaja?

Kord kuus kuvatakse Windows Update'is pahatahtliku tarkvara eemaldamise tööriista uus versioon. See tööriist eemaldab Windowsi süsteemidest osa pahavara, eriti süsteemid, kuhu pole installitud viirusetõrjeprogramme.

Pidage meeles, et see tööriist ei asenda kindlat viirusetõrjeprogrammi. See ei tööta alati taustal automaatselt ja tuvastab vaid mõne konkreetse ja laialt levinud pahavara.

Mis on pahatahtliku tarkvara eemaldamise tööriist?

Microsoft avaldab selle tööriista uue versiooni iga kuu teisel teisipäeval - teisisõnu - plaastri teisipäeval. See näib Windows Update'is olevat veel üks plaaster. Kui teie arvuti on seadistatud Windowsi värskenduste automaatseks installimiseks, installitakse see automaatselt. Kui installite värskendused käsitsi, olete tõenäoliselt installinud need käsitsi värskendamise osana - seda peetakse oluliseks värskenduseks, mitte ainult soovitatud värskenduseks.

Kui Windows on Microsofti pahatahtliku tarkvara eemaldamise tööriista uusima versiooni alla laadinud, käivitab see selle automaatselt taustal. See tööriist kontrollib konkreetseid, laialt levinud pahavara tüüpe ja eemaldab need, kui need leiab. Kui kõik on korras, käivitab Windows tööriista vaikselt taustal, teid häirimata. Kui see leiab nakkuse ja parandab selle, kuvab tööriist aruande, mis ütleb teile, milline pahatahtlik tarkvara avastati ja eemaldatakse pärast arvuti taaskäivitamist.

SEOTUD:Miks on Windowsil rohkem viirusi kui Macil ja Linuxil?

Microsoft tutvustas seda tööriista juba Windows XP päevil, kui Windows oli väga ebakindel - Windows XP esimesel versioonil polnud isegi tulemüüri vaikimisi lubatud. Microsofti pahatahtliku tarkvara eemaldamise tööriista lehel on kiri: „See tööriist kontrollib teie arvutit konkreetse levinud pahatahtliku tarkvara (sh Blasteri, Sasseri ja Mydoomi) nakkuste suhtes ning aitab nakkuse leidmisel selle eemaldada.” Pange tähele kolme tüüpi pahavara, mida siin veel 2014. aastal kirjeldati - need olid laialt levinud ussid, mis nakatasid paljusid Windows XP süsteeme juba 2003. ja 2004. aastal kümme aastat tagasi. Microsoft tutvustas seda tööriista nende laialt levinud usside ja muude populaarsete pahavara tüüpide puhastamiseks Windows XP süsteemist ilma viirusetõrjetarkvara installimata.

Kas ma pean seda tööriista käitama?

Selle tööriista pärast ei peaks te muretsema. Määrake Windows värskendusi automaatselt installima või laske Windowsil värskenduste eest hoiatada ja installida koos teiste uute turvavärskendustega, kui need iga kuu ilmuvad. Tööriist kontrollib teie arvutit taustal ja vaikib, kui kõik on korras.

Kõik, mida peate tegema, on tagada, et värskendus oleks installitud Windows Update'ist. Tööriista käsitsi käitamise pärast ei pea te muretsema, kuigi saate seda teha. See tööriist ei tööta taustal ja skannib kõike, mida avate, nii et see ühildub teiste viirusetõrjeprogrammidega ega häiri neid.

Miks ikkagi on vaja viirusetõrjet

See tööriist ei ole kaugeltki viirusetõrje asendaja. See hõlmab ainult teatud tüüpi pahavara, nii et see ei puhasta kõiki nakkusi. Samuti skaneerib see pahavara tavapäraseid asukohti kiiresti ja ei skaneeri kogu teie süsteemi. Veelgi hullem on see, et tööriista käitatakse ainult üks kord kuus ja see ei skannita taustal. See tähendab, et teie arvuti võib nakatuda ja see parandatakse alles kuu aega hiljem, kui saabub tööriista uus versioon.

SEOTUD:Microsoft lõpetab 2014. aastal Windows XP tugi: mida peate teadma

Pahatahtliku tarkvara eemaldamise tööriist on relv, mida Microsoft kasutab usside ja muu vastiku pahavara puhastamiseks nakatunud süsteemidest, et nad ei nakatuks aastaid. See pole tööriist, mis aitaks teid igapäevases arvutikasutuses kaitsta. Kui soovite näha selle eemaldatava pahavara täielikku loendit, saate tööriista alla laadida, selle käsitsi käivitada ja pärast skannimise käivitamist klõpsata lingil „Kuva skannimise üksikasjalikud tulemused”, et näha kõiki seda tüüpi pahavara kontrollitud.

Microsoft jätkab selle tööriista värskendamist Windows XP jaoks kuni 14. juulini 2015, ehkki Windows XP tugi lõpeb 8. aprillil 2014. Kuid see ei asenda lappitud operatsioonisüsteemi kasutamist ja tugeva viirusetõrjeprogrammi kasutamist.

Tööriista käsitsi käitamine ja logide vaatamine

Te ei pea tööriista käsitsi käitama. Kui kahtlustate, et teie arvuti on nakatunud, on parem seda skannida spetsiaalse viirusetõrjeprogrammiga, mis suudab tuvastada palju rohkem pahavara. Kui soovite tööriista tõesti käsitsi käitada, saate selle Microsofti allalaadimislehelt alla laadida ja käitada nagu iga teist .exe-faili.

Tööriista sel viisil käivitamisel näete graafilist liidest. Tööriist teostab kiirskannimise, kui käivitate selle taustal, kuid võite ka täieliku skannimise või kohandatud skannimise kogu süsteemi või konkreetsete kaustade skannimiseks, kui käivitate selle käsitsi.

Pärast tööriista käivitamist - kas käsitsi või automaatselt taustal - loob see logifaili, mida saate vaadata. See fail asub aadressil% WINDIR% \ debug \ mrt.log - see on vaikimisi C: \ Windows \ debug \ mrt.log. Skannimise tulemuste nägemiseks võite selle faili avada Notepadis või mõnes muus tekstiredaktoris. Kui näete enamasti tühja logifaili, kus pole probleemiaruandeid, ei tuvastanud tööriist mingeid probleeme.

Seetõttu ilmub pahatahtliku tarkvara eemaldamise tööriist Windows Update'i pidevalt üles. Te ei peaks kunagi sellele tööriistale tähelepanu pöörama. Niikaua kui kasutate head viirusetõrjeprogrammi, teeb see iga kuu taustal kiiret topeltkontrolli ega häiri teid.