Maci kaamera ei tööta? Siit saate teada, kuidas seda parandada

Apple MacBookid ja lauaarvutid sisaldavad sageli sisseehitatud veebikaamerat. Samuti saate välise veebikaamera oma Maciga USB kaudu ühendada. Kui teie veebikaamera ei tööta või näib, et see pole MacOS-is ühendatud või pole seda saadaval, võite selle (loodetavasti) uuesti käivitamiseks teha mitu sammu.

Vaadake, kas midagi katab läätse

Alati on parem kõigepealt kontrollida põhitõdesid. See võib tunduda ilmselge, kuid kui teie veebikaamera ei tööta korralikult, võib objektiiv lihtsalt olla blokeeritud või millegagi kaetud. Paljud inimesed katavad oma veebikaamera privaatsuse kaitsmiseks, kui seda ei kasutata.

Kui teil pole vigu ja kõik, mida näete, on must ekraan, veenduge, et teie veebikaamerat ei kataks midagi. Katet on lihtne paigaldada ja see ununeda, eriti kui te ei kasuta oma veebikaamerat sageli.

Kontrollige veebikaamera lubasid

Kui avate rakenduse, mis soovib veebikaamerale esimest korda juurde pääseda, palub macOS teil seda lubada. Esmalt on juurdepääsu keelamine lihtne (ja sageli mõistlik), kuid see võib videokõnede või salvestuste tegemisel probleeme tekitada.

Veebikaamerale juurdepääsu saamiseks võite anda mis tahes rakenduse loa, suunates jaotise Süsteemieelistused> Turvalisus ja privaatsus> Kaamera. Kõik juurdepääsu taotlenud rakendused loetletakse siin. Kui nende kõrval olevas kastis on linnuke, on nad heaks kiidetud. Kui kast on tühi, luba keelati.

Kõiki neid sätteid saate muuta, klõpsates ekraani allosas oleval lukul ja seejärel autentides oma administraatori parooliga (või Touch ID-ga või Apple Watchiga). Seejärel saate rakendused kinnitada (linnuke) või tühistada (tühistada märkeruudud) ja proovida uuesti.

Tapa VDCAssistant ja AppleCameraAssistant protsessid

Veebikaamera kohustusi, mis töötavad teie Maci taustal, täidavad kaks protsessi: VCDAssistant ja AppleCameraAssistant. Nagu kõik teie Maci protsessid, võivad ka need igal ajal õigesti toimida. Tavaliselt taaskäivitab süsteem protsessi kokkuvõttes süsteemi automaatselt.

Mõnikord see siiski ei toimi. Õnneks saate käskudega Terminal protsessid käsitsi tappa. Selleks käivitage terminal, otsides seda Spotlightist või avades jaotise Rakendused> Utiliidid.

Tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

sudo killall VDCAssistant; sudo killall AppleCameraAssistant

Sisestage autentimiseks administraatori parool ja proovige seejärel oma veebikaamerat uuesti kasutada. macOS peaks taaskäivitama kõik protsessid, millele teie veebikaamera toetub.

Kui teil pole terminali kasutamisel mugav, taaskäivitage ülaltoodud käsu käivitamise asemel oma Mac.

Taaskäivitage oma Mac

Kui ülaltoodud protsesside tapmine ei õnnestunud, proovige tappa hoopis kogu opsüsteem. Mõned veebikaamera probleemid tekivad siis, kui mitu rakendust üritavad seda korraga kasutada. Selle saate lahendada nii, et taaskäivitate arvuti ja ei avata käivitamisel kõiki samu rakendusi.

Selleks klõpsake Apple'i menüüd ja seejärel käsku "Restart". Tühjendage ilmuvas aknas märkeruut valiku „Ava Windowsi uuesti sisselogimisel uuesti” kõrval olev ruut.

Klõpsake nuppu „Taaskäivita”, oodake, kuni teie Mac lülitub sisse ja logige siis uuesti sisse, kui seda palutakse. Taaskäivitage rakendus, mis proovis teie veebikaamerat kasutada, ja vaadake, kas probleem on lahendatud.

Installige uuesti rakendus, mida proovite kasutada

Kui teil on konkreetse rakendusega veebikaameraprobleem, mida ei parandatud ülalolevas jaotises „Veebikaamera lubade kontrollimine” lubade värskendamise kaudu, võib probleem olla rakendus ise.

Mõnikord lakkavad rakendused lihtsalt töötamast. Vanemad ei mängi alati kenasti õiguste süsteemiga, mille Apple lisab MacOS-i uuematesse versioonidesse. Proovige rakendus kustutada kaustast Rakendused, lohistades selle dokis asuvale prügikastiikoonile või tõstes selle esile ja vajutades seejärel klahvi Command + Delete.

Järgmisena laadige rakendus alla ja installige see uuesti. Pange tähele, kui vana on kõnealune rakendus, sest see võib selgitada probleemi tekkimist. Kui installite rakenduse uuesti ja see ei palu teil kaamerale juurde pääseda, võib see olla ühildamatu macOS-i uusima versiooniga.

Vaadake, kas rakendusel on värskendatud versioon. Võib-olla on keegi rakenduse hargnenud ja arendaja tööd jätkanud? Teise võimalusena näete, kas on olemas mõni sarnane rakendus, mida saate selle asemel kasutada.

Kontrollige oma ekraaniaja lubasid

Ekraaniaeg on macOS-i põhifunktsioon, mis aitab teil jälgida oma Maci kasutamist. Samuti käsitleb macOS vanemlikku kontrolli, mis võib hõlmata juurdepääsu piiramist veebikaamerale ja kõigile seda kasutavatele rakendustele.

Kui soovite kontrollida, kas ekraaniaja piirangud on probleemid, minge jaotisse Süsteemieelistused> Ekraani aeg> Sisu ja privaatsus ning seejärel klõpsake nuppu „Kaamera”. Veenduge, et vahekaardil Rakendused oleks kaamera „Kaamera” lubatud. Kui see pole nii, saate selle kas autentida ja muuta või paluda piirangu seadnud isikul see eemaldada.

Vaadake, kas teie sisemine veebikaamera on tuvastatud

Kui kasutate MacBooki või iMaci, on sellel sisseehitatud veebikaamera. Saate kontrollida, kas teie arvuti tuvastab veebikaamera õigesti. Selleks klõpsake vasakus ülaosas Apple'i menüüd ja seejärel nuppu „About”.

Klõpsake nuppu „Süsteemiaruanne“ ja valige seejärel külgribalt „Kaamera“. Peaksite loendis nägema midagi sellist nagu „FaceTime HD-kaamera (sisseehitatud)” koos hulga numbritega ja mudeli ID-dega. Samuti saate kontrollida jaotisest „USB” ja vaadata, kas teie veebikaamera kuvatakse seal.

Kui teie sisemist veebikaamerat pole loendis, võib riistvaraviga või füüsiline kahjustus põhjustada selle töötamise lõpetamise. Sel juhul pole teil palju teha, kui lasta tehnikul sellele pilk peale visata. Kuid osad ja töö maksavad teile tõenäoliselt rohkem kui lihtsalt välise veebikaamera ostmine.

Enne lootusest loobumist võite proovida süsteemihalduse kontrolleri lähtestada

Lähtestage süsteemihalduse kontroller

Kui olete proovinud kõike muud (või kui teie veebikaamerat ei olnud süsteemiaruandes loetletud), võiksite proovida lähtestada oma Maci süsteemihalduse kontroller (SMC). SMC vastutab madalate seadete, näiteks ventilaatorite ja valgusdioodide eest, kuid see võib mõjutada ka teie sisemist veebikaamerat.

SMC lähtestamine sõltub täielikult sellest, milline Mac teil on. Oma konkreetse mudeli ja juhised SMC lähtestamiseks leiate siit.

SEOTUD:Kuidas (ja millal) lähtestada oma Macis SMC

Probleemid välise veebikaameraga

MacBookidel, iMacidel ja iMac Pro'tel on kõigil sisemised kaamerad. Mõne Maci mudeli jaoks, näiteks Mac mini või Mac Pro, peate võib-olla ostma välise veebikaamera. Videokvaliteedi parandamiseks on veebikaameratena võimalik kasutada ka väliseid kaameraid.

Kui kasutate USB-veebikaamerat, veenduge, et see oleks ühendatud. Kui see on nii, ühendage see lahti ja ühendage siis uuesti. Proovige kasutada mõnda teist USB-porti ja -juhet, et veenduda, et kumbki neist probleemi ei põhjusta.

Kui teie veebikaamera on ühendatud jaoturi kaudu, veenduge, et see saaks piisavalt energiat. Proovige jaotur võrrandist täielikult eemaldada ja ühendage veebikaamera otse oma Maci. Kas veebikaameral on LED-e, mis näitavad selle kasutamist?

Samuti saate kontrollida, kas teie Mac tuvastab veebikaamera. Klõpsake vasakus ülanurgas Apple'i logo ja seejärel nuppu „About”. Klõpsake avanevas aknas nuppu "Süsteemiaruanne" ja navigeerige külgriba jaotisesse "USB". Laiendage mõnda seal olevat valikut ja otsige üles oma veebikaamera.

Kui teie veebikaameral pole nähtavat valgusdioodi või seda pole jaotises „Süsteemiaruanne” loetletud, võib see olla surnud. Proovige see teise arvutiga ühendada ja vaadake, kas saate probleemi isoleerida.

Enamik veebikaameraid ei vaja macOS-is töötamiseks täiendavaid draivereid, kuid mõned võivad seda siiski teha. Minge tootja veebisaidile ja laadige alla tarkvara, mida võib vaja minna teie veebikaamera töötamiseks macOS-is.

Lõplikud katsed

Kui te ei saa oma sisemist veebikaamerat tööle panna, võiksite kaaluda macOS-i uuesti installimist nullist, et veenduda, et see on riistvaraprobleem. Enne Maci uuesti installimist varundage aga kindlasti oma Mac, et saaksite taastada kõik oma isikuandmed.

Ühe näpuga saate oma iPhone'i kasutada veebikaamerana või kasutada püüdeseadmeid, et muuta oma peeglita või digitaalne peegelkaamera kvaliteetseks veebikaameraks.

Selle puudumisel saate alati lihtsalt uue välise veebikaamera osta.

SEOTUD:Kuidas kasutada oma iPhone'i veebikaamerana


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found