Microsoft loobub Windows 10 pidevatest sunnitud värskendustest

Microsoftil on täna oluline teade: Windows 10 ei installi enam neid suuri funktsioone värskendusi iga kuue kuu tagant. Kodukasutajad saavad peatada ka väiksemad värskendused. Tegelikult laseb Windows teil värskendused isegi pärast nende kontrollimist peatada!

See on tohutu. See on Microsofti suurim muudatus Windowsi strateegias pärast ettevõtte Windows 10 väljaandmist. Microsoft loobub Windowsist kui teenusest, mida värskendatakse automaatselt väljaspool teie kontrolli.

Siit saate teada, mis Windows 10-s muutub

Ametliku Windowsi ajaveebi blogipostituses selgitas Microsofti Mike Fortin, mis Windows Update'iga muutub:

  • Alates 2019. aasta mai värskendusest (mida varem nimetati 2019. aasta aprilli värskenduseks) näete teadet värskenduse saadavaloleku kohta, kui Microsoft arvab, et see on teie arvutisse valmis. See on siiski teie valik, millal - ja kas - installida. Windows 10 ei hakka seda lihtsalt ilma teie ütlemata alla laadima ja installima. Peate klõpsama nuppu „Laadi alla ja installi kohe”.
  • Kui klõpsate Windows 10-s nuppu „Otsi värskendusi”, saate valida, kas soovite installida saadud värskendused või peatada värskendused kuni 35 päeva. See pausifunktsioon on Windows 10 Home jaoks uus ja varem oli see saadaval ainult Windows 10 Professionalis. Varem installis Windows värskendused automaatselt pärast kontrollimist. Ja jah, see kehtib ka väiksemate turvalisuse, stabiilsuse ja draiverite värskenduste kohta. (Saate korraga peatada ainult seitse päeva, kuid võite peatada kuni viis korda järjest.)
  • Windows 10 installib endiselt automaatselt funktsioonivärskenduse, kui teie praegune versioon jõuab teenuse lõppemiseni. See juhtub umbes iga 18 kuu tagant - vaadake Windowsi olelusringi teabelehte. See tähendab, et kui kasutaksite Windows 10 Fall Creators Update'i (1709), oleks teie arvutis varsti funktsioonivärskendus installitud - kuid te poleks pidanud installima viimaseid funktsioonide värskendusi. (Nii et jah, mõned sunnitud funktsioonivärskendused jäävad alles - kuid ainult umbes iga 18 kuu järel, pärast palju testimist.)
  • Microsoft lubab funktsioonide värskenduste testimisega rohkem tööd teha. Näiteks ütleb Microsoft, et see "pikendab ajavahemikku, mille 2019. aasta mai värskendus eelvaate etapis veedab". See peaks olema lihtne, kuna 2018. aasta oktoobri värskendatud versioon ei kulutanud enne väljalaset üldse väljalaske eelvaates aega! Kahjuks on sellel eelseisval värskendusel juba sinise ekraani viga, mida ei saa täielikult parandada.

Võidavad Microsofti üleandjad ja arvutikasutajad

Microsoft annab meile ja arvutikasutajatele palju seda, mida me siin küsisime! Me ütlesime, et Windows ei olnud teenus ja Microsoft peaks andma arvutikasutajatele rohkem valikuvõimalusi. Kutsusime Microsofti üles värskendusi põhjalikumalt testima kui 2018. aasta oktoobri tõrgeteta värskendus, mis kustutas mõne inimese failid ja sisaldas muid vigu. Hoiatasime inimesi, et nad ei peaks klõpsama nuppu „Otsi värskendusi”, kuna Microsoft kohtleb teid kui „otsijat” ja sunnib teie arvutisse värskendusi enne, kui nad on testimise läbinud. Me ütlesime, et kodukasutajad peaksid saama värskenduste üle rohkem kontrolli, sealhulgas võimaluse värskendused soovi korral peatada.

Muidugi pole me ainukesed, kes Microsofti aeglustamist nõuavad. Tundub, et kõik, kes Windowsi katavad, on seda mingil ajal teinud - vaadake näiteks Paul Thurrot'i võtet. Nüüd muutub Windows 10 lõpuks paremaks.